RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 2 mince

Dve mince

                                   

Harlekýn – bezstarostnosť, ľahkosť, humor

Tanečné pohyby – flexibilné stanovisko,  povinnosť a voľný výber, pohyb

Mince v ležatej osmičke – večná hra síl, symbol nekonečna

Mince –  bohatstvo šťastie blahobyt

Žonglovanie- pohrávanie s možnosťami

Lode na vlnách –  obtiažna a nebezpečná cesta,  vzostupy a pády, symbol presunu, prispôsobenie sa výkyvom

Breh – symbol záchranného a oporného miesta

Vysoký červený klobúk – penis ego

Karta Dvoch mincí v Tarote predstavuje rozhodovanie a voľbu medzi dvoma možnosťami. Táto karta symbolizuje rovnováhu, harmóniu a prispôsobenie sa zmenám.

Na karte môžeme vidieť muža, ktorý má v rukách dve mince, medzi ktorými balancuje. Okolo neho sa nachádza voda a lode, čo symbolizuje nestálosť a neistotu v živote. Muž sa snaží udržať rovnováhu, aby sa mu mince nespadli, čo naznačuje, že musíme mať vo svojom živote pevný základ a schopnosť prispôsobiť sa situáciám.

Karta Dvoch mincí nám pripomína, že musíme byť flexibilní a schopní prispôsobiť sa zmenám v našom živote. Musíme sa naučiť rozhodovať a voliť si medzi dvoma možnosťami. Táto karta tiež symbolizuje komunikáciu a spoluprácu, pretože nám hovorí, že musíme byť schopní pracovať s ostatnými a dosiahnuť spoločné ciele.

Karta Dvoch mincí tiež naznačuje, že by sme sa mali naučiť vyvažovať svoje finančné záväzky a prispôsobovať sa novým situáciám. Môže to byť aj varovanie pred rozhodnutiami, ktoré by mohli byť nezodpovedné alebo impulzívne.

Celkovo karta Dvoch mincí nám hovorí, že musíme byť flexibilní, schopní prispôsobiť sa zmenám v živote a byť vo vyváženej rovnováhe. Táto karta nás nabáda, aby sme si uvedomili, že naše rozhodnutia majú dôsledky a musíme byť pripravení prevziať zodpovednosť za svoje činy.