RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA blázon

Blázon

Symbolika:

Biele slnko: stav vedomia, ktoré je úplne prázdne alebo úplne otvorené. Prísľub tvorivosti.

Pestré šaty: od každého niečo.

Batôžtek cez rameno: bohatstvo z predchádzajúceho života: skúsenosti a vedomosti potrebné na prežitie

Hokejka: vôľa konať, penis, sexualita, mocenská sila, symbol plodnosti

Skákajúci pes: Varovanie pred nebezpečenstvom, vernosť, hlas svedomia. Domácka povaha sa snaží zastaviť dobrodružnú, inštinkt.

Okraj útesu: Nebezpečenstvo, nevedomosť čo bude následovať v ďalšom okamihu. Budúci krok bude drastický..

Pohľad hore: nádeje, viera, snívanie, neopatrnosť

Príroda: sily prírody nepodliehajúce žiadnemu obmedzeniu.

Kvetina: čistota duchovnej lásky, nevinnosť

Hory: vysoké postavenie, spojenie krajiny a nebies, pohoria = ťažkosti a prekážky, nepokoj, prekážky, spolu s nížinou tvoria hory protiklady, ktoré je potrebné v určitej fáze duchovného vývoja zjednotiť

Skala: prekážka, pevnosť a stabilita, (príliš) vysoké ciele, výzva osudu

Kvetina: pekné myšlienky a pocity, bezbrannosť, živelnosť, citové prežívanie

Žltá farba: Slnko, vedomie, radosť zo života, závisť, spiritualita, šťastie, nádej, rozum, bdelosť, jasnosť myšlienok.

Tarotová karta Blázon je často považovaná za symbol začiatku nového cyklu. Blázon je obvykle zobrazovaný ako mladý muž s batohom cez plece a rôznymi ďalšími symbolmi na sebe, ako sú zvieratá alebo kvety. Táto karta je spojená s rizikom a neistotou, pretože muž nevie, čo ho čaká na ceste. Avšak, jeho odhodlanie a entuziazmus ho ženú vpred, a to aj napriek tomu, že nemá žiadnu istotu o tom, kam jeho cesta vedie.

Zatiaľ čo mnoho ľudí sa môže domnievať, že Blázon znamená nerozvážnosť alebo nezodpovednosť, v skutočnosti symbolizuje nevinnosť a odvahu, ktoré sú potrebné na začiatok nového začiatku. Karta Blázon môže tiež naznačovať nutnosť prekonať strach alebo prekážky a začať novú cestu v živote. Je to karta, ktorá nás povzbudzuje k tomu, aby sme sa nebáli riskovať a ísť za svojimi cieľmi a snaženiami, bez ohľadu na to, čo si o nás myslia ostatní ľudia.

Význam karty Blázon môže byť pre niektorých veľmi pozitívny, ale pre niektorých aj negatívny. V závislosti na situácii, môže znamenať prekonať svoje obavy a urobiť prvý krok, alebo môže naznačovať nerozvážne rozhodnutia a nedostatok plánu.

Celkovo je karta Blázon veľmi zaujímavá a dôležitá karta, ktorá vyzýva k objavovaniu nových možností, nádeji a odvahe. Zobrazuje dôležitosť pozitívneho prístupu k životu a schopnosť byť otvorený pre nové skúsenosti.

Zhrnutie:

Čakajú na vás nové, vzrušujúce možnosti, ktoré sa v porovnaní s vaším doterajším životom vymykajú akýmkoľvek predstavám. Práve sa rozhodujete , či máte zanechať staré spôsoby života a vydať sa novou cestou. Učiníte náhle rozhodnutie, ktoré sa vasim blízkym bude zdať nečakané a prekvapujúce. Pociťujete naliehavú túžbu venovať sa mágii alebo iným spirituálnym oblastiam. Očakáva vás nové životné obdobie alebo neplánovaná zmena smeru. 

RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA blázon