RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA cisárovná

Cisárovná

Symbolika:

Postava – matka príroda

Obilie, granátové jablko – plodnosť, radosť, duchovné nádeje

Rieka – živá voda, prameň života

Stromy – prirodzená sila, symbol života, nesmrteľnosť, poznanie, sloboda

Koruna s dvanástimi diamantmi – vládkyňa ročného cyklu, zverokruh

Srdce s venušiným znakom – symbol ženského pohlavia

Žltá farba – slnko vedomie, spiritualita, nádej, šťastie, závisť, radosť zo života

Červená farba – srdce, myseľ, sexualita, vášeň

Karta Cisárovná predstavuje matku a ochrankyňu, ktorá symbolizuje plodnosť, lásku, krásu a zmyselnosť.

Na karte je zobrazená žena, ktorá sedí na tróne a drží v rukách žezlo a kruh, ktoré predstavujú moc nad prírodou a plodnosťou. Jej koruna je zdobená dvanástimi hviezdami, ktoré reprezentujú 12 znamení zverokruhu a 12 mesiacov v roku. V pozadí sa nachádza plodná krajina a rieka, čo symbolizuje hojnosť a plodnosť.

Karta Cisárovná predstavuje materinské aspekty života, ako sú láska, ochrana a výchova. Označuje tiež schopnosť prejaviť svoju kreativitu a mať cit pre umenie a krásu. Táto karta naznačuje, že je čas na rozkvitnutie a rast, či už vo vzťahu, v práci alebo v osobnom živote. Vo výklade kariet môže táto karta znamenať dobrú správu, hojnosť a šťastie.

V kontexte partnerských vzťahov predstavuje karta Cisárovná silnú a nezávislú ženu, ktorá vie, čo chce a dokáže to aj dosiahnuť. Táto karta môže naznačovať potrebu byť viac sebaistým a prejaviť viac lásky a starostlivosti. V práci a kariére môže táto karta naznačovať rast a úspech, ktorý môže byť dosiahnutý pomocou tvorivosti a intuície.

Karta Cisárovná je teda symbolom plodnosti, lásky, krásy a hojnosti. Naznačuje potrebu prebudiť svoju kreativitu a vnútornú silu, aby sme mohli dosiahnuť svoje ciele. Táto karta nám pripomína, že je dôležité sa naučiť milovať a starostlivo sa starať o seba a svoj život, ako aj o svojich blízkych a okolie.

Zhrnutie:

Karta Cisárovná naznačuje, že nastáva plodné obdobie, vznik niečoho nového napr. narodenie dieťaťa, kúpu domu, rekonštrukciu, pôžičku pokiaľ si o ňu požiadate atď….Niečo čo vznikne a je potrebné sa dlhodobo o to starať (ako dieťa, ktoré sa narodí a potom je potrebné ho doviesť až do dospelosti). Všetko má svoje pozitívne významy ale aj negatívne. Na šťastie karta cisárovná má prevahu v pozitivite a väčšinou zmierňuje aj negatívne karty vo výklade. Napriek tomu pokiaľ si človek prechádza zlým obdobím, mal by byť pozorný a bdelý pretože ako iste viete najprv nasleduje myšlienka z ktorej vyjde čin. Pokiaľ budete negatívny, potom nastalo perfektné obdobie na to, aby sa Vám prestalo dariť.. Dávajte si pozor na myšlienky z ktorých sa môže zrodiť presne to na čo najviac myslíte, prípadne čoho sa obávate.. 

RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA cisárovná
RIDER WHITE TAROT – VELKA ARKANA cisárovná