MENA C, D ,E

Čo znamená vaše krstné meno C, D, E

Cecília – meniny 22.11 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselá, štedrá, harmonická, nežná.

Meno Cecilia má latinský pôvod a znamená slepá“ , alebo “slepá k vlastnej kráse”. Toto meno nosila aj Svätá Cecília – patrónka duchovnej hudby, spevákov, básnikov, nevidiacich a výrobcov hudobných nástrojov.

Cecília je  rebelka a má slobodného ducha. Je zmesou krásy a veľkej osobnosti. Rada sa stará o druhých a bude tu pre Vás keď ju budete potrebovať. Má dobrý zmysel pre humor a zábavu a občas sa vie správať tajomne. Je typom ženy, ktorá vám vyčarí úsmev na tvári.  Ak jej raz ublížite, na kamarátstvo s ňou môžete rovno zabudnúť a počítajte s tým, že Vám to vráti. Občas býva depresívna a smutná, ale to neznamená, že ju nedokážete rozveseliť.   Nestará sa o mienku iných ľudí, avšak je sebakritická. Spočiatku ostatným pripadá ako plachá žena, no keď ju spoznáte uvidíte, že je to tá najhlasnejšia žena  žijúca na tejto planéte. Môže mať koho chce, no keď si už raz  svojho partnera vyberie, je neuveriteľne verná a lojálna. Jej slová sa vždy zhodujú s jej činmi. 

Ctibor – meniny 13.9

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznený, pracovitý, má organizačné schopnosti.

Ctibor je mužské slovanské meno a znamená  “čestný boj”.

Ctibor býva slobodomyseľný a má analytický prístup k životu.  Baví ho pracovať na čomkoľvek mechanického alebo technického charakteru. Keď ho nejaký projekt zaujme, sústredí  naň všetky svoje myšlienky. Zvyčajne je obdarený úžasnými manažérskymi schopnosťami a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty a trpezlivo riešiť komplikované situácie. Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách. Nemá strach zo zodpovednosti.  Je disciplinovaný, praktický, spoľahlivý, pracovitý a šetrný. Býva materiálne založený a   je  hrdý na svoju osobnosť i  úspechy, ale občas má tendenciu byť príliš úzkostlivý. Hoci na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, je veľmi emocionálny muž, ktorý svoju citlivosť skrýva.  Záväzok je niečo, čo berie veľmi vážne a keď sa zapojí do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre neho dôležitá. Všetko v jeho živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivý a bude pracovať krok za krokom aby dosiahol  svoje ciele.  

Cyprián – meniny 27.9 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Cyprián má latinský  pôvod a jeho význam je “z Cypru”. Toto meno nosil aj Svätý Cyprián z 3.storočia.

Napriek tomu, že sa zvonku zdá byť Cyprián pokojný, až ťažkopádny, jeho vnútorný svet je plný vzrušenia a plánov, ktoré sú veľmi často nereálne. Tento muž je dosť ľahkomyseľný a aj v citoch sa málokedy vie ustáliť. Každá žena je preňho niečím zaujímavá a on sa snaží nájsť si ku každej cestu. Nemá priveľa času na budovanie dlhodobých vzťahov a keď sa ocitne v nejakej závažnej a ťažkej situácii, tak sa s radosťou obráti chrbtom a nechá svojich spoločníkov, aby si poradili sami. Nie je teda spoľahlivý, ani dôveryhodný, ale občas vie získať pre seba výnimočné podmienky a dosiahnuť úspech. Ten však nikdy nie je trvalý, pretože Cyprián rád riskuje a skoro vždy potom stratí všetko, čo dosiahol. Jedno je však pravda – nikdy sa nevzdáva a k svojim deťom je veľmi zodpovedný, takže im nechá dostatok prostriedkov na dobrý štart do života.

Cyril – meniny 5.7 

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

Meno Cyril pochádza z gréckeho mena Kyrillos, ktoré bolo odvodené z gréckeho slova kyrios a znamená „pán“. Toto meno nosili mnohí významní svätci, vrátane Cyrila Jeruzalemského.

Je svedomitý, usilovný, spoľahlivý detailista. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálny muž, ktorý  svoju citlivosť skrýva. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre neho  dôležitá. Všetko v jeho živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivý a bude pracovať krok za krokom aby dosiahol svoje ciele. Ak si raz na niečo, alebo niekoho vytvorí názor, je veľmi ťažké ho zmeniť. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívny a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí. Cyril má výborné organizačné schopnosti. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie. Je metodický a efektívny. Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko a svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách.  Nemá strach zo zodpovednosti. 

Dagmara – meniny 20.12 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Dagmara má škandinávsky pôvod a znamená “slúžka”.

Ste spoločenský človek, ale svojich priateľov si v vyberáte. Zvyčajne máte malú skupinu úprimných priateľov. Ste emotívny človek, o ktorom je známe, že je veľkorysý a altruistický. Ľudia vás vnímajú ako dôveryhodného a intuitívneho človeka, ktorý má  zmysel pre krásu a vynikajúci vkus. Vnímanie pocitov iných ľudí na hlbšej úrovni vám umožňuje vaša výrazná empatia. To vám v podstate umožní čítať v ostatných ako v otvorenej knihe.  Váš záujem o psychológiu môže pozdvihnúť vaše pozorovacie a dedukčné schopnosti na úplne inú úroveň. Niekedy  ste až príliš priama alebo úprimná, čo vám môže spôsobovať ťažkosti. Nemáte rada monotónnosť, túžite po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Odmietnutie podriadiť sa zavedeným poriadkom vám nebráni pracovať v tíme pod niekým iným, pokiaľ máte slobodu pohybu a dokážete sa sama rozhodovať. Peniaze sú len prostriedkom na dosiahnutie vašich túžob. Ak sa niekedy vyskytne situácia, kde si musíte vybrať medzi vnútorným pokojom alebo peniazmi, väčšinou si vyberiete harmóniu. Finančne vaša cesta pozostáva z vzostupov a pádov. Ste idealistka, ktorá sníva o živote v harmonickom svete. Ľudia s týmto menom majú tendenciu byť prirodzene lojálni a súcitní.

Dalibor – meniny 20.1 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomný, skúmavý, melancholický, má zmysel pre priateľstvo. 

Meno Dalibor má slovanský pôvod a znamená “ďaleko bojovať”, alebo odďalovať boj”.

Dalibor hľadá aktívnu a vodcovskú ženu, ktorá mu určí  cieľ a stálym poháňaním ho k tomuto cieľu dostane, samozrejme bez veľkej kritiky za jeho pomalosť a neochotu. Pokiaľ takúto ženu pri sebe nemá a nie je dostatočne motivovaný, vie byť aj pekne lenivý. Napriek tomu sa vždy dokáže o seba postarať.  Najradšej by však nič nerobil, iba užíval výsledky práce iných. Je milým príživníkom, šarmantným lichotníkom a nikdy sa nepostaví na nesprávnu stranu. Je múdry, šikovný, dokáže dlho fantazírovať a snívať, no pred realitou uteká. Nemá rád ťažkú prácu, ani zodpovednosť a už najmenej sa mu páči zháňanie financií. Napriek tomu si svoje financie drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Jeho cieľom je nájsť si dobré, teplé a zabezpečené miestečko, kde by mohol niekoho riadiť, no sám vykonávať minimálnu prácu a niesť za ňu minimálnu zodpovednosť. Je radšej sprievodcom ako vykonávateľom. Rád si zafilozofuje a rutiny normálneho života ho nudia. Vie byť veľmi učenlivý, štruktúrovaný a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Svoje vnútorné strachy a obavy dokáže veľmi dobre ukrývať. Má tendencie byť náladový. Jeho  reakcie na ľudí sa líšia podľa toho, ako sa cíti. Inšpiruje ho povzbudenie od ostatných,  no podozrieva  ich zámery. Často prežíva vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo má na mysli a potom trpí  veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam. Na ostatných často pôsobí ako tichý človek, ale zdanie klame. Dalibor je vtipný a vždy pripravený na párty.   

Poznámka: Ak človek s týmto menom používa oslovenie Libor – potom sú vibrácie jeho mena 11 – čo znamená, že svojho nositeľa ovplyvňuje iným spôsobom.

Dana – meniny 16.4 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Dana má hebrejský pôvod a jeho význam je “Boh je môj sudca”. 

Dana má toľko energie, chuti do boja a odhodlanie nevzdávať sa, že všetci okolo bývajú jej povahou nadšení. Je spoločenská, má priateľov z každého prostredia a je skvelou kamarátkou. Vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Je mimoriadne vnímavá k pocitom iných a ostatní sa jej  často zverujú kvôli jej skvelým schopnostiam načúvať a poradiť. Je sebavedomá a silná osobnosť. Je diplomatická,  vplyvná a  má schopnosti vodcu. Má v sebe autoritatívnu črtu, ktorá inšpiruje ostatných.  Často pohne aj s človekom, ktorý sa na všetko díva negatívne. Nemá rada príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenuje pozornosť.  V láske a citoch sa správa rovnako energicky a autoritatívne, čo žiadnemu mužovi priveľmi neimponuje. Preto jej  dlho trvá, kým nájde takého muža, ktorý jej bude vyhovovať a dokáže zvládnuť jej správanie, prípadne usmerniť jej energiu a  skrotiť jej panovačnosť. Nemôže byť šťastná po boku neistého a nespoľahlivého muža, musí si svojho vyvoleného vážiť a obdivovať ho. Keďže však sama dokáže oveľa viac, ako priemerný muž, ťažko nájde takého, čo by ju zaujal. 

Danica  – meniny 16.4 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Meno Danica má slovanský pôvod a význam tohto mena je “ranná hviezda”.

Danica je  dynamická, podnikavá,  má vynikajúce analytické myslenie, je temperamentná a miluje výzvy. Má  kreatívnu a zvedavú myseľ s vynikajúcou schopnosťou riešiť problémy a robiť veľmi rýchle rozhodnutia aj v zložitých situáciách.  Má výbornú pamäť a vie  sa veľmi dobre sústrediť, čo jej pomáha síce pomaly, ale isto, vybudovať pevné základy svojho úspechu. Trvá určitý čas, kým si  vybuduje  talent a odbornosť, ale akonáhle sa to stane, potom dokáže  takmer všetko. Neznáša  hierarchiu, príkazy a monotónnosť. Nikdy ju nenájdete  v pozadí, pretože  stále má kopu nápadov a práce s ich realizáciou. Je  všestranná a nemá problém robiť viac vecí naraz. Často má  tendenciu prekračovať svoje limity. Je spoločenská, komunikatívna,  nemá problémy s nadväzovaním nových priateľstiev a je rada stredobodom pozornosti. Je veľmi vnímavá a stačí jej krátka chvíľa byť s niekým v spoločnosti, aby  dokázala  identifikovať slabiny alebo silné stránky dotyčnej osoby.  Má  rada slobodu a ak sa niekto pokúsi obmedziť jej nezávislosť,  s najväčšou pravdepodobnosťou môže počítať s ukončením jej priateľstva.   Rada cestuje. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných. Rada sa obklopuje peknými a luxusnými vecami, ktoré často vyvolávajú tendenciu splniť jej túžby a utrácať. Preto je jej finančná sféra plná vzostupov a pádov.

Daniel – meniny – 21.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Daniel má hebrejský pôvod a znamená “Boh je môj sudca”. Toto meno nosil aj Svätý Daniel jeden z prorokov Starého zákona.

V práci bývajú rebelmi a často sa odmietajú podriadiť zavedeným poriadkom. Napriek tomu, pokiaľ majú  slobodu rozhodovania a môžu využívať svoju kreativitu, dokážu pracovať v  tíme pod niekým iným. Sú pozoruhodne inteligentní, analytickí a  všímaví. Všímajú si podrobnosti, ktoré ostatní nemusia považovať za dôležité a súčasne dokážu vidieť celý priebeh danej situácie. Milujú dobrodružstvá, sú nezávislí, ale  niekedy namyslení a tvrdohlaví. Pri spoznávaní nových ľudí bývajú zdržanliví, ale keď sa s nimi bližšie spoznáte zistíte, že sú veľmi spoločenskí. Dokážu  vytvoriť uvoľnenú atmosféru, ktorá povzbudzuje a rozosmieva. Občas žijú vo svete snov.  Neznášajú monotónnosť, túžia po vášni,  nových vedomostiach a dobrodružstvách. Majú dobrú intuíciu, ktorá ich často vytlačí zo zabehnutých koľají. Sú veľmi zvedaví a občas nerozvážni, preto ich treba už od detstva viesť k opatrnosti a rozvahe. Peniaze vnímajú iba ako nástroj na dosiahnutie túžob, čo často vedie k finančnej nerovnováhe.  

Daniela – meniny 3.1 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Daniela je hebrejského pôvodu a znamená “Boh je môj sudca”.

Ste známa svojím šarmom a príťažlivosťou pre opačné pohlavie. Tvrdo pracujete, aby ste dosiahli svoje ciele, získali majetok a pravdepodobne budete perfekcionistka. S peniazmi ste v podstate šetrná. Preberanie nových povinností je pre vás samozrejmosťou. Neustále hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent. Dokonca aj zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Ste očarujúca aj agresívna. Na povrchu pôsobíte pokojne a vyrovnane, no pod povrchom ste nepokojná a trochu nervózna. Svoju osobnosť dokážete zmeniť zo dňa na deň – jeden deň pôsobíte ako utiahnutá a nežná žienka a na druhý deň ste rozhodná, máte kritický pohľad na svet a ste ochotná riskovať. Vážite si priateľov a blízkych, ale to je práve dôvod prečo  sa často zamotávate do problémov a životov iných. Máte tendenciu žiť rýchlo. Ste nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá od prírody, ale ste aj priama a neznášate pokrytectvo. Váš finančný život sa  skladá z vrcholov a pádov, pretože keď objavíte niečo, čo sa vám páči, je pre vás veľmi ťažké potlačiť svoje túžby.Milujete večierky a iné veľké stretnutia.  Potrebujete veľa práce, aktivity, zmeny aby ste sa mohli cítiť spokojne a vyrovnane. 

Darina – meniny 12.8 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Darina má slovanský pôvod a znamená “dar”. Toto meno nosila aj  Svätá Daria Rímska.

Darina  je sebavedomá a silná osobnosť. Je diplomatická,  vplyvná a  má schopnosti vodcu. Má v sebe autoritatívnu črtu, ktorá inšpiruje ostatných.  Často pohne aj s človekom, ktorý sa na všetko díva negatívne. Má toľko energie, chuti do boja a odhodlanie nevzdávať sa, že všetci okolo bývajú jej povahou nadšení. Je spoločenská, má priateľov z každého prostredia a je skvelou kamarátkou. Vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Je mimoriadne vnímavá k pocitom iných a ostatní sa jej  často zverujú kvôli jej skvelým schopnostiam načúvať a poradiť. Nemá rada príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenuje pozornosť.  V láske a citoch sa správa rovnako energicky a autoritatívne, čo žiadnemu mužovi priveľmi neimponuje. Preto jej  dlho trvá, kým nájde takého muža, ktorý jej bude vyhovovať a dokáže zvládnuť jej správanie, prípadne usmerniť jej energiu a  skrotiť jej panovačnosť. Nemôže byť šťastná po boku neistého a nespoľahlivého muža, musí si svojho vyvoleného vážiť a obdivovať ho. Keďže však sama dokáže oveľa viac, ako priemerný muž, ťažko nájde takého, čo by ju zaujal. 

Dáša – meniny 10.1 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Dáša má škandinávsky pôvod a znamená “slávny deň”.

Dáša je žena v tom pravom zmysle slova. Vášnivá, nežná, zraniteľná a plná túžby po láske. Jedine city, romantika a nežnosť ju riadi v jej živote. Oceňuje luxus a eleganciu. Je  inteligentná,  intuitívna a cieľavedomá. Má tendenciu  hľadať vo všetkom pravdu. Pri hľadaní pravdy sa nevyhýba ani spiritualite, avšak občas je pre ňu  ťažké prijať pravdu. Neznáša realitu, najradšej by žila  vo svojom svete, kde niet zla a neprávosti. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných. Pokiaľ je požiadaná, rada  pomôže iným. Často sa snaží skryť vnútorný strach a slabosť.   Ak je vystavená prílišným nárokom, či sklamaniam, trpí a má problém presadiť sa.  Ľudia ju vnímajú ako dôstojnú, výnimočnú, sebestačnú a  priekopnícku. Jej schopnosť  sústredenia je úžasná, pretože sa dokáže sústrediť aj v najväčšom chaose. Má rozumný a praktický postoj k životu a rada si zafilozofuje. Dokáže veľmi rýchlo urobiť ťažké rozhodnutia. Sú verné a lojálne. 

Dávid – meniny 30.12 

Číslo 22 hovorí o človeku, ktorý je ctižiadostivý, idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny.

Meno Dávid má hebrejský pôvod a znamená “milovaný”. Toto meno nosil aj Svätý Dávid z Menevie.

Dávid je zvyčajne obdarený úžasnými manažérskymi schopnosťami. Je silný a intuitívny pracant, ktorý sa nikdy nebojí zodpovednosti, no niekedy máva problémy s  nadriadenými. Jeho nezávislé ambície mu nebránia pracovať v tíme. Jeho  pozorovacie schopnosti mu  umožňujú správne analyzovať rôzne  situácie. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty. Vždy si  nájde spôsob, ako zarobiť peniaze na živobytie a na splnenie svojich snov. Nemá pred sebou žiadne zavreté dvere, dokáže čokoľvek, čo si zaumieni, nemusí sa obávať problémov, či neprekonateľných prekážok. Je to muž, ktorý dosiahne akékoľvek méty, ale dokáže si ich aj vychutnať. Má charizmu, ktorou si získava ľudí, verných priateľov a aj šťastie v láske.  Často uprednostní kariéru pred osobným životom. Veľmi zriedkavo sa stáva, že ľudia s číslom 22, nájdu rovnováhu a naplnenie. Najvyššou prioritou v jeho  živote sú  materialistické túžby a priania.Túži po slobode, ale zároveň má  potrebu mať domovský prístav. Je  intuitívnym  idealistom, ktorý potrebuje uznanie, aby cítil naplnenie. Nevýhodou jeho osobnosti je tvrdohlavosť. 

Demeter – meniny 26.10 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Demeter je gréckeho pôvodu  a význam tohto  mena je „matka Zeme“ . Toto meno nosil aj Svätý Demeter zo Solúna.

Demeter má filozofické kvality a snaží sa analyzovať všetko okolo seba. Rutiny normálneho života ho nudia. Má dobrú intuíciu a býva veľmi opatrný. Je známy tým, že veci doťahuje do konca. Dokáže sa sústrediť   aj v najväčšom chaose. Je veľmi učenlivý, štruktúrovaný a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Nič nerobí náhodne. Vzhľadom na svoju túžbu hľadať vo všetkom pravdu a mať o nej aj dôkazy, by mohol byť z neho dobrý vyšetrovateľ, prokurátor alebo novinár. Je praktický človek.  Svoje vnútorné strachy a obavy dokáže veľmi dobre ukrývať. Keď nie je dostatočne motivovaný vie byť aj pekne lenivý. Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom.

Denis – meniny 1.11 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť.

Meno Denis má francúzsky a grécky pôvod a znamená „nasledovník Dionýzia“ . Toto meno nosil aj Svätý Denis – patrón Francúzska.

Ste emocionálny človek, máte vysoké ideály a   silný zmysel pre spravodlivosť. Priateľstvo má  vo vašom živote dôležité miesto. Ako kamarát ste  dôveryhodný  a často ste vyzvaný k tomu, aby  ste vniesol poriadok do rôznych situácií. Vašou túžbou je pomáhať a starať sa o tých, ktorých máte rád a vždy ste pripravený pomôcť tým, ktorí sú slabší. Zároveň s touto túžbou, máte tendenciu učiť, poučovať, radiť a pomáhať iným, no zároveň očakávať vďačnosť. Práve táto túžba vás môže niekedy spomaliť, keď sa snažíte dosiahnuť svoje vlastné ciele. Kvôli vašim idealistickým presvedčeniam a snahám pomôcť každému si myslíte, že viete čo je pre ostatných najlepšie.  Máte skvelé analytické schopnosti,  ste systematický a máte tendenciu reagovať na udalosti rozhodne, efektívne a bez predchádzajúceho premýšľania alebo plánovania. Máte organizačný talent  a viete ponúknuť praktické riešenia. Aj keď svoj cieľ dosiahnete na poslednú chvíľu, nikdy nezmeškáte termín, pretože vždy máte vo vrecku záložný plán. Ste výborným rodičom. 

Denisa – meniny 1.11 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomná, skúmavá, melancholická, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Denisa má grécky pôvod a znamená “Boh vína”. 

Denisa má múdru, rýchlu a  analytickú myseľ. Dokáže  efektívne riadiť ľudí v skupinách.  Často prežíva vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo má na mysli a potom trpí  veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam.  Je  pre ňu oveľa jednoduchšie svoje hlbšie myšlienky a pocity napísať na papier ako povedať nahlas. Svoje potešenie nájde v literatúre a  v poézii.  Je idealistka a má  silnú túžbu slúžiť ľudstvu. Túži po náklonnosti, ale málokedy nájde niekoho, kto rozumie jej povahe. Hlboko ju dojímajú krásy života, najmä prírody. Má tendencie byť náladová. Jej  reakcie na ľudí sa líšia podľa toho, ako sa cíti. Inšpiruje ju povzbudenie od ostatných,  no podozrieva  ich zámery. Má filozofické kvality, snaží sa  analyzovať a študovať veci do hĺbky a nebráni  sa ani spiritualite pri hľadaní pravdy.  Vyžíva sa vo výskume a uprednostňuje  vedecké fakty. Svoje schopnosti dokáže  prejaviť v rôznych oblastiach.  

Dezider – meniny 11.2 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Dezider má  latinský pôvod, je odvodené od slova desiderium a znamená “vyžiadaný”, alebo “vytúžený“.Toto meno nosil aj Svätý Dezider z Langres. 

Dezider je  vášnivý človek, ktorý sa väčšinou riadi inštinktom. Z hľadiska materiálneho úspechu predstavuje tendenciu k extrémom. Buď má veľké šťastie, alebo žiadne. Je to muž plný elánu, nádejí a  cieľov, ktoré sú  z bežného pohľadu nereálne, ale aj tak sa  mu ich stále podarí  dosiahnuť.  Bohatstvo, moc a materiálne pohodlie sú pre neho dôležité. Túži po sláve a radšej vedie ako nasleduje. Ľudia z neho občas mávajú pocit, že sa ich snaží ovládať bez toho, aby bral  ohľad na ich pocity alebo názory. Jeho  schopnosť organizovať a riadiť úsilie druhých mu umožňuje vyniknúť v akejkoľvek manažérskej pozícii. Je tvrdohlavým bojovníkom, ktorý svojou odhodlanosťou dokáže takmer všetko. Snaží sa  využiť prítomný okamih a žiť život naplno. Občas v hneve povie aj to čo by nechcel a to mu následne spôsobuje zbytočné problémy. Jeho  milostný život býva dosť zložitý, pretože má problém so žiarlivosťou a celkovo kontrolou nad partnerkou. Spájanie ľudí pre spoločnú vec alebo riešenie nezhôd je súčasťou jeho schopností. Profesionálne by  sa mohol stať úžasným  sprostredkovateľom, pretože dokáže vidieť  obe strany mince, čo mu umožňuje nachádzať neustále nové perspektívy na vyriešenie všetkých nezhôd. Na ľudí zvyčajne pôsobí  dojmom hravej elegancie a bezpečnosti.  Má kreatívnu myseľ, rád filozofuje  a bol by z neho dobrý herec.  

Diana – meniny 1.7 

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie vyjednávať.

Meno Diana má  grécky, latinský a indoeurópsky pôvod a znamená „božská“. Diana bola rímskou bohyňou mnohých arén, vrátane lovu, lesov, mesiaca a plodnosti. 

V jej živote má láska veľmi dôležité miesto, preto je často opatrná, ale keď  už sa rozhodne, tak to platí na dlhý čas. Túži  rozvíjať úprimný vzťah, ktorý je postavený na pevnom základe a zdieľať  svoj život v manželstve. Diana je výbornou a lojálnou kamarátkou a vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Môže byť veľmi nezávislá alebo extrémne závislá od iných.  Baví ju podávať dobré výkony. Má  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré niekto iný nemusí považovať za dôležité a to z nej často robí perfekcionistku. S veľkým zmyslom pre hierarchiu dodržiava  pravidlá alebo príkazy do bodky! Túži po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctí si tradície a nedôveruje veciam, ktorým nerozumie. Často podlieha  zmenám nálad. Túži  po harmónii, rovnováhe a neznáša konflikty.  Snaží sa učiť z chýb iných.  Vhodné povolania: sekretárka, výkonná asistentka, asistentka riaditeľa, zdravotná asistencia, úradník, poradca pre manželský alebo manželský vzťah, finančný poradca, psychológ v špecializovanom centre alebo v škole, vyjednávač, predavačka, združený v prípade.

Dionýz – meniny 9.10 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – zmysel pre krásu, tvorivosť, obratnosť jednania s  ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Dionýz  má grécky pôvod  a znamená  „zasvätený Bohu Dionýzovi“. Toto meno nosil aj Svätý Dionýz – pápež.

Toto meno odráža silnú osobnosť, ktorá má skvelé tvorivé schopnosti. Sklon k riskovaniu, šarm, čestnosť a rýchle rozhodovanie – to sú typické črty Dionýza. Je veľmi pohodový, spoločenský a miluje umenie. Rád študuje veci do hĺbky a riešenie hádaniek je pre neho prirodzené. Vyžíva sa vo výskume a uprednostňuje  vedecké fakty. Dokáže povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa v živote posunuli vpred. Je inšpiratívny, charizmatický a temperamentný. Ľahko sa prispôsobí väčšine situácií a  dokáže zvládnuť výzvy s neortodoxnými riešeniami a šikovnosťou. Muž s týmto menom sa  skutočne zaujíma o ostatných a je známy tým, že vo svojich komunitách zastáva aktívne úlohy. Rád cestuje.   Aj keď si to nerád priznáva, potrebuje oporu v rodine, citovú istotu a stabilitu. Vie byť verný, milujúci a starostlivý, ale potrebuje mať pocit, že je to obojstranné a na celý život.  Dionýz je veľkým priateľom žien a dokáže pochopiť všetky ich nálady. Je  dobrým milencom, manželom a aj otcom. Vždy sa snaží, aby v jeho okolí boli ľudia spokojní a aj keď túži zbohatnúť, nesnaží sa dosiahnuť úspech za každú cenu. Sklamania v ľuďoch ho však často privedú k alkoholu a potom sa jeho povaha zmení k horšiemu.

Dobromila – meniny 28.10 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívna, impulzívna, tvrdohlava, svojhlavá.

Meno Dobromila má slovanský pôvod a znamená „milujúca dobro“. 

Dobroslava je dobrá  obchodníčka  a strategička, ktorá dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje.  Býva  veľmi vplyvná, dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách a preto je z nej dobrá vedúca pracovníčka.  Ak dostane priestor na vyjadrenie vo sfére, ktorá ju  zaujíma, dosahuje výborné výsledky. Dalo by sa o nej povedať, že “vie ako pritiahnuť peniaze”. Avšak schopnosť získať peniaze a múdro ich spravovať, sú dve veľmi odlišné veci. Takto si udržiava veľmi protichodný vzťah k peniazom. Je temperamentná, nemá  rada monotónnosť a  potrebuje pohyb.  Ako priateľka je dôveryhodná avšak má problém vyjadriť svoje vnútorné pocity pred ostatnými, čo často vytvára nesprávne domnienky. Dobromila má v sebe niekoľko tajných svetov a dlho trvá, kým nájde samú seba. Býva náladová a je milostný  život býva dosť zložitý. Má sklony udržiavať vzťahy nasilu, čo môže viesť k žiarlivosti a rozchodom. Vo vzťahoch potrebuje  obdivovať a byť obdivovaná. Zvyčajne býva spravodlivá, sebestačná, ale taktiež je dobrá manipulátorka. 

Dobroslav – meniny 15.1 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Dobroslav má slovanský pôvod a znamená “dobro, sláva”. 

Títo muži nemusia robiť vôbec nič a predsa dostanú všetko. V práci bývajú rebelmi a často sa odmietajú podriadiť zavedeným poriadkom. Napriek tomu, pokiaľ majú  slobodu rozhodovania a môžu využívať svoju kreativitu a  dokážu pracovať v  tíme pod niekým iným. Sú pozoruhodne inteligentní, analytickí a  všímaví. Všímajú si podrobnosti, ktoré ostatní nemusia považovať za dôležité a súčasne dokážu vidieť celý priebeh danej situácie. Milujú dobrodružstvá, sú nezávislí, ale  niekedy namyslení a tvrdohlaví. Pri spoznávaní nových ľudí bývajú zdržanliví, ale keď sa s nimi bližšie spoznáte zistíte, že sú veľmi spoločenskí. Dokážu  vytvoriť uvoľnenú atmosféru, ktorá povzbudzuje a rozosmieva. Nič ich nevyvedie z miery, stále majú na tvári ten istý úsmev a podvedomú dôveru vo vlastný osud a šťastie.  Ich bohorovný kľud a bezhraničná dôvera v samého seba nekonečne dráždi každého okolo nich, ale oni sami berú zlobu a intrigy  ako niečo smiešne a bezvýznamné.  Ani v láske, ani v práci sa nemusia priveľmi angažovať, vždy sa nájde niekto iný, kto im vyjde v ústrety a pomôže im uskutočniť to, čo chcú. Jednoducho si plávajú v rieke života bez veľkého náhlenia a nakoniec dôjdu k úspechu, ktorý im zabezpečí dobrý život. Peniaze vnímajú iba ako nástroj na dosiahnutie túžob, čo často vedie k finančnej nerovnováhe.

Dobroslava – meniny 11.6 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Dobroslava má slovanský pôvod a jeho význam je “sláva”. Toto meno nosila aj Svätá Dobroslava, ktorá je patrónkou španielskeho mesta Jaca. 

Ste hlboko nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá od prírody. Neznášate pokrytectvo. Ako vodcovský typ sa často pokúšate spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Vedúca pozícia vám ponúka oveľa väčší komfort, ako byť podriadenou niekomu inému. Vaše vodcovské vlastnosti,  vám pomáhajú riešiť problémy popredným spôsobom myslenia dopredu.  Ste súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Vďaka skúsenostiam s vedením ľudí sa cítite silná a prináša vám to veľké potešenie. Keď sa sústredíte na úlohu, často zo seba vydáte všetko. Preberanie nových povinností pre vás nikdy nebolo záťažou. Namiesto toho hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent.  Mala by ste sa naučiť prijať ponúknutú pomoc. Váš citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túžite po slobode.  

Dominik – meniny 4.8

Aktívne číslo tohto mena je 3 – zmysel pre krásu, tvorivosť, obratnosť jednania s  ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Dominik má latinský pôvod a vzniklo z  rímsko-kurzívneho mena  „Dominicus“ jeho preklad znamená  „náš Pán“ alebo „patriaci Pánovi“. Toto meno nosil aj Svätý Dominik zakladateľ dominikánskej rehole.

Toto meno odráža silnú osobnosť, ktorá má skvelé tvorivé schopnosti. Dominik  je veľmi pohodový, spoločenský a miluje umenie. Rád študuje veci do hĺbky a riešenie hádaniek je pre neho prirodzené. Vyžíva sa vo výskume a uprednostňuje  vedecké fakty. Dokáže povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa v živote posunuli vpred. Je inšpiratívny, charizmatický a temperamentný. Ľahko sa prispôsobí väčšine situácií a  dokáže zvládnuť výzvy s neortodoxnými riešeniami a šikovnosťou. Muž s týmto menom sa  skutočne zaujíma o ostatných a je známy tým, že vo svojich komunitách zastáva aktívne úlohy. Rád cestuje. 

 Aj keď si to nerád priznáva, Dominik potrebuje oporu v rodine, citovú istotu a stabilitu. Vie byť verný, milujúci a starostlivý, ale potrebuje mať pocit, že je to obojstranné a na celý život.  

Dominika – meniny 4.8 

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

 Meno Dominika je ženskou podobou mena Dominik. A meno Dominik má latinský pôvod a vzniklo z  rímsko-kurzívneho mena  „Dominicus“ jeho preklad znamená  „náš Pán“ alebo „patriaci Pánovi“. 

Toto meno nosila aj Svätá Mária Dominika Mazzarellová.

Dominika je svedomitá, usilovná, spoľahlivá a detailistka. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálna žena, ktorá  svoju citlivosť skrýva. Je metodická a efektívna. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie.  Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách. Má výborné organizačné schopnosti a presvedčovací talent. Bol by z nej dobrý vodca, mentorka, či učiteľka.  Dokáže ľudí motivovať a nakopnúť.  Nemá strach zo zodpovednosti. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre ňu  dôležitá. Všetko v jej živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivá a bude pracovať krok za krokom aby dosiahla svoje ciele. Ak si raz na niečo, alebo niekoho vytvorí názor, je veľmi ťažké ho zmeniť. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívna a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí. 

Dorota – meniny 6.2 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Dorota je gréckeho pôvodu a  znamená „ Boží dar “. Toto meno nosila aj Svätá Dorota z Ceasareje.

Ste akčný jedinec. Potrebujete niekoho, kto s vami dokáže držať krok a kto je vám rovnocenný. Ste súťaživý typ a väčšinou urobíte všetko preto, aby ste dosiahla čo chcete. Z každej situácie, dokážete vyťažiť pre seba maximum.  Nič nerobíte na polovicu, do každej činnosti sa púšťate s plným nasadením. Ste typom ženy, ktorá je pre iných príkladom. Viete ľudí  motivovať  a viesť  k úspechu. Nikdy sa nevzdáte bez boja.  Dokážete sa o seba postarať aj v tom najhoršom období. Spolupracovať s vami je radosť a oplatí sa za vami stáť.  Bola by Vás dobrá podnikateľka, pretože dokážete veľmi  rýchlo reagovať na nové situácie a okamžite ich aj riešiť.  Vaše meno Vám dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť. Máte sklony byť workoholikom, vďaka čomu máte veľmi málo voľného času. Pozor na to, aby ste v návale toho čo Vás baví, nezabudla na svojich blízkych, pretože sa Vám môže stať, že ak raz budete niekoho potrebovať, tak zistíte, že síce máte všetko, ale nemáte to s kým zdieľať. Občas viete byť veľmi sebecká, ale napriek tomu svojich priateľov nikdy nepodrazíte. Avšak ak vás niekto zradí, viete sa kruto pomstiť. Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Neznášate pokrytectvo, ste priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostávate do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Pozor na výbuchy hnevu. 

Drahomír – meniny 16.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Drahomír má svoj pôvod v staroslovenčine a znamená “vzácny a pokojný”. 

Drahomír je silný, vizionársky, dobrodružný, márnotratný a nepokojný. Potrebuje pohyb, má rád zmeny a cestovanie. Vyhľadáva slobodu a dobrodružstvo. Je prístupný novým myšlienkam a vyhýba sa rutine a nude. Je dynamický, podnikavý, má  energie na rozdávanie a často má  tendenciu prekračovať svoje limity.  Musí si dávať pozor na svoju zbrklosť. Má sklony  k nervozite a nepokoju. Mal  by sa naučiť udržať rovnováhu v citovej, profesionálnej a finančnej oblasti. Nemá rád pravidlá či  obmedzenia a nemožno ho k ničomu donútiť. Práve táto nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti ho núti si nájsť prácu, ktorá je poznačená neočakávanými výzvami a zmenami. Stále musí niečo robiť a predstava, že by mal  byť zamknutý  medzi štyrmi stenami každý deň, je pre neho neprijateľná.  Drahomír dokáže identifikovať slabiny ostatných. Avšak musí sa naučiť väčšej trpezlivosti a zhovievavosti, aby   sa vyhol následnému hnevu.  Rovnakým spôsobom, ako môže nájsť slabé stránky ľudí, môže  objaviť aj ich silné stránky a vyniesť ich na povrch. Má  rád slobodu a ak sa niekto pokúsi obmedziť jeho nezávislosť,  s najväčšou pravdepodobnosťou môže počítať s ukončením spoločného priateľstva.  Dokáže  rýchlo reagovať na vznikajúce problémy a hneď ich aj riešiť. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je  spoločenský, komunikatívny,  nemá  problémy s nadväzovaním nových priateľstiev a je rád stredobodom pozornosti.  

Drahomíra – meniny 19.1 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť.

Meno Drahomíra je slovanského pôvodu a znamená „ vzácny a pokojný “.

Drahomíra je stabilná a vyvážená. Je kreatívna a umelecky orientovaná. Často dobrovoľne  pracuje  na občianskych projektoch. Jej túžbou je pomáhať a starať sa o tých, ktorých má rada a vždy je pripravená pomôcť tým, ktorí sú slabší. Často sa vzdá toho, čo chce, aby ostatní mohli mať to, čo potrebujú. Kvôli svojej ochote obetovať sa, býva často obkopená jednotlivcami, ktorí sa ju snažia využiť na svoje vlastné účely. Má tendenciu učiť, poučovať, radiť a pomáhať iným a zároveň očakávať vďačnosť. Kvôli jej idealistickým presvedčeniam a snahám pomôcť každému, si myslí, že vie čo je pre ostatných najlepšie.  Je sociálne veľmi aktívna, vďaka čomu je vždy o všetkom a každom dobre informovaná. Rodina má v jej  živote vždy prioritu, je základom jej tradičných hodnôt. Postarať sa o nich je nanajvýš dôležité!  Ľudia ju poznajú ako spoľahlivú, zodpovednú a spoločenskú osobnosť. Má skvelé analytické schopnosti,  je systematická a má tendenciu reagovať na udalosti rozhodne, efektívne a bez predchádzajúceho premýšľania alebo plánovania. Má  organizačný talent  a vie  ponúknuť praktické riešenia. Aj keď svoj cieľ dosiahne  na poslednú chvíľu, nikdy nezmešká termín, pretože vždy má vo vrecku záložný plán.

Drahoslav – meniny 4.1 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Drahoslav je slovanského pôvodu a znamená “vzácna sláva”.

Drahoslav je človek, ktorý sa málokedy mýli v úsudku o iných. Vie odhadnúť človeka raz dva, ale má aj pochopenie pre ľudské chyby, či omyly. Nikdy nebude konať proti svojmu presvedčeniu. Ostatným ľuďom  nechá voľnú ruku, aby sa mohli realizovať ako sami chcú. Neovplyvňuje nikoho a preto je v rodine považovaný za skvelého človeka a  aj jeho deti ho budú zbožňovať. Má teda všetky predpoklady na to, aby dosiahol svoj cieľ. Nič nepokladá za nemožné, každú prekážku zdolá a nezabúda pritom ani na svoju rodinu, či svoju lásku. Vie všetko skĺbiť a dokáže naraz riešiť množstvo problémov. Vďaka skúsenostiam s vedením ľudí sa cíti silný a prináša mu to veľké potešenie. Často zo seba vydá  všetko, keď sa sústredí  na úlohu.  Preberanie nových povinností pre neho nikdy nebolo záťažou. Namiesto toho hľadá nové výzvy, aby   ukázal svoj talent.  Je nezávislý, temperamentný, rýchly a podnikavý od prírody.   Neznáša  pokrytectvo.  

Drahoslava – meniny 1.9 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Drahoslava má slovanský pôvod a znamená “vzácna sláva”. 

Drahoslava  je  prispôsobivá,  milá, vyrovnaná, priateľská, taktná a diplomatická. Je skvelou kamarátkou a vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Je mimoriadne vnímavá k pocitom iných a ostatní sa jej  často zverujú kvôli jej skvelým schopnostiam načúvať a poradiť. Môže sa stať skvelou  duchovnou sprievodkyňou, fantastickou psychologičkou alebo veľmi dobrou lekárkou. Často sa špecializuje na náboženstvo, filozofiu a menej tradičné formy liečenia. Drahoslava je rodeným vodcom, ktorý dokončuje projekty  systematicky a  s ležérnou ľahkosťou. Hierarchia a zavedený poriadok sú veci, s ktorými máva  problém. Vďaka jej vynikajúcim nápadom, nemá problém nájsť cestu k úspechu.  Je emotívna a citlivá a vie byť  výbornou partnerkou, ktorá si  veľmi potrpí na svojho partnera. Často má pocit, že je nepochopená. 

Dušan – meniny 26.6 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Meno Dušan má slovanský pôvod, je odvodené od slova duša význam je rovnaký “duch, alebo duša”. Toto meno nosil aj srbský kráľ Stefan Uroš 4 Dušan, známy ako Dušan mocný v 13.st.

Ste dynamický, podnikavý, máte energie na rozdávanie a často máte tendenciu prekračovať svoje limity. Máte výbornú pamäť a viete sa veľmi dobre sústrediť, čo Vám pomáha síce pomaly, ale isto, vybudovať pevné základy svojho úspechu. Trvá určitý čas, kým sa vybuduje váš talent a odbornosť, ale akonáhle sa to stane, potom dokážete takmer všetko. Nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti vás núti si nájsť prácu, ktorá je poznačená neočakávanými výzvami a zmenami. Stále musíte niečo robiť a predstava, že by ste mal byť zamknutý  medzi štyrmi stenami každý deň, je pre vás desivý.   Ďalšou špeciálnou zručnosťou je, že dokážete identifikovať slabiny ostatných. Avšak musíte sa naučiť väčšej trpezlivosti a zhovievavosti, aby ste sa vyhli následnému hnevu.  Rovnakým spôsobom, ako môžete nájsť slabé stránky ľudí, môžete nájsť aj ich silné stránky a vyniesť ich na svetlo. Máte rád slobodu a ak sa niekto pokúsi obmedziť vašu nezávislosť,  s najväčšou pravdepodobnosťou môže počítať s ukončením vašeho priateľstva.  Dokážete rýchlo reagovať na vznikajúce problémy a hneď ich aj riešiť. Ste spoločenský, komunikatívny,  nemáte problémy s nadväzovaním nových priateľstiev a ste rád stredobodom pozornosti.  Rád cestujete. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície. Ste ochotný obetovať sa v prospech iných. Ste zvedavý a často sa druhých pýtate „Prečo?“ Multi-tasking je pre vás hračka. Peniaze prichádzajú a odchádzajú. Vaša vízia vám môže zarobiť veľa peňazí,  ale rovnako rýchlo ich viete utratiť.  Vhodné povolania sú:  riadiace funkcie, cestovný ruch,, televízia, reklama, tvorba všetkého druhu, šperky, móda, predaj, komunikácia.

Dušana – meniny 19.7 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť.

Meno Dušana je slovanského pôvodu a znamená „ duch alebo duša “.

Dušana je stabilná a vyvážená. Je kreatívna a umelecky orientovaná. Často dobrovoľne  pracuje  na občianskych projektoch. Jej túžbou je pomáhať a starať sa o tých, ktorých má rada a vždy je pripravená pomôcť tým, ktorí sú slabší. Často sa vzdá toho, čo chce, aby ostatní mohli mať to, čo potrebujú. Kvôli svojej ochote obetovať sa, býva často obkopená jednotlivcami, ktorí sa ju snažia využiť na svoje vlastné účely. Má tendenciu učiť, poučovať, radiť a pomáhať iným a zároveň očakávať vďačnosť. Kvôli jej idealistickým presvedčeniam a snahám pomôcť každému, si myslí, že vie čo je pre ostatných najlepšie.  Je sociálne veľmi aktívna, vďaka čomu je vždy o všetkom a každom dobre informovaná. Rodina má v jej  živote vždy prioritu, je základom jej tradičných hodnôt. Postarať sa o nich je nanajvýš dôležité!  Ľudia ju poznajú ako spoľahlivú, zodpovednú a spoločenskú osobnosť. Má skvelé analytické schopnosti,  je systematická a má tendenciu reagovať na udalosti rozhodne, efektívne a bez predchádzajúceho premýšľania alebo plánovania. Má  organizačný talent  a vie  ponúknuť praktické riešenia. Aj keď svoj cieľ dosiahne  na poslednú chvíľu, nikdy nezmešká termín, pretože vždy má vo vrecku záložný plán.

Edita – meniny 26.9 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Edita má španielsky pôvod a znamená “boj o bohatstvo”. Toto meno nosila aj Svätá Edita (Edita Steinová) – spolupatrónka Európy. 

Ste komunikatívna, diplomatická a spoločenská a to je dôvod, prečo máte okolo seba vždy veľa priateľov. Svojich priateľov si vždy dokážete vypočuť a poradiť im.  Ostatní vás obľubujú pre váš zmysel pre humor a príjemnú povahu. Ste zvedavá a máte  neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý vás núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Vždy sa Vám  podarí vidieť slnečnú stránku akejkoľvek situácie. Občas zbytočne plytváte svojou energiou na nesprávne veci, avšak toto pre vás nie je problém, pretože máte  výborné  regeneračné schopnosti. Máte rada pocit slobody a vážite si svoju nezávislosť.  Nenávidíte  konflikty a potrebujete žiť naplno bez ohľadu na peňažné náklady. Peniaze vnímate iba ako nástroj, ktorý vám pomáha realizovať a dosahovať vaše sny. Kvôli tomu sa vo vašom živote   budú striedať obdobia kedy si budete žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou ste optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza.   Ste  kreatívna, rada cestujete  a ste  temperamentná.  Práca pre Vás  znamená vzťahy, kontakt a pohyb.  Rada  pracujete v tíme a môžete vykonávať rôzne úlohy súčasne. Dokážete riskovať, strácať, získavať, dávať, prijímať a to všetko skoro v jednom momente. V partnerstve ste lojálna. Netrpezlivosť a bezduchosť sú vaši najväčší nepriatelia. 

Edmund – meniny 1.12

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Edmund má anglický pôvod a znamená “šťastný ochranca”. Toto meno nosil aj Svätý Edmund Campion.

Edmund je veľmi učenlivý, má vynikajúce analytické myslenie  a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Dokáže sa sústrediť aj v najväčšom chaose.   Rutiny normálneho života ho nudia.  Často  sa snaží skryť svoj vnútorný strach a slabosť. Má filozofické sklony, ale tiež tendenciu žiť vo svojom „svete snov“, kde je schopný posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa mu  páči.  Má úžasnú schopnosť preniesť dokonalé miesta, ľudí a udalosti do svojich vlastných životných skúseností, čo ho vedie po ceste konzistentných odhalení. Neustále okolo seba všetko analyzuje. Vzhľadom na svoju túžbu hľadať vo všetkom pravdu a mať o nej aj dôkazy, by z neho mohol byť dobrý  vyšetrovateľ, prokurátor alebo novinár.   Má dobrú intuíciu, býva veľmi opatrný a vždy sa snaží veci dotiahnuť do konca.  Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom.  V láske býva povrchný a svoj záujem mení doslova z hodiny na hodinu. Nikdy sa nezaťažuje výčitkami pre neveru, má svoje pravidlá a podľa nich žije. V súkromí je teda život po jeho boku dosť ťažký, najmä ak jeho partnerke ide o stály vzťah. Ku svojim deťom však býva výnimočne starostlivý.   

Eduard – meniny 18.3 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Eduard má anglický  pôvod a znamená “bohatý strážca“.Toto meno nosil aj Svätý Eduard. 

Eduard je  vášnivý človek, ktorý sa väčšinou riadi inštinktom. Z hľadiska materiálneho úspechu predstavuje tendenciu k extrémom. Buď má veľké šťastie, alebo žiadne. Je to muž plný elánu, nádejí a  cieľov, ktoré sú často z bežného pohľadu nereálne. Bohatstvo, moc a materiálne pohodlie sú pre neho dôležité. Túži po sláve. Ľudia z neho občas mávajú pocit, že sa ich snaží ovládať bez toho, aby bral  ohľad na ich pocity alebo názory. Je tvrdohlavým bojovníkom, ktorý svojou odhodlanosťou dokáže takmer všetko. Snaží sa  využiť prítomný okamih a žiť život naplno. Občas v hneve povie aj to čo by nechcel a to mu následne spôsobuje zbytočné problémy.  Láska a šťastie sú jeho  hlavnými prioritami v živote, ale  jeho  milostný život býva dosť zložitý, pretože má problém so žiarlivosťou a celkovo kontrolou nad partnerkou. Má kreatívnu myseľ, neustále sa snaží objavovať nové veci a miluje zábavu. Nikdy nezatvára žiadne dvere, aby mu ostal priestor na kompromisy. Neznáša  chaos a túži  po stabilnom a dobre organizovanom živote. 

Ela – meniny 24.5 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselná, ľudská, idealistka, láskavá, oddaná.

Ela je meno s hebrejským pôvodom a znamená„strom“. 

Ela je  humanitárna a veľkorysá žena, ktorá si cení rodinné hodnoty a tradície. Miluje ľudí, rodinu, domov, priateľov, skrátka sa  snaží   byť matkou celej ľudskej rasy. Má pochopenie, je súcitná a  dokáže poskytnúť konštruktívne rady alebo pomoc. Nemá problém s obetovaním sa  v prospech iných. Jej citlivosť jej umožňuje  pochopiť pocity iných ľudí, ale na druhej strane je to jej najväčšia slabosť. Má tendenciu zobrať si na seba príliš veľké bremeno  zodpovednosti za iných. Má bystrú myseľ a dokáže vidieť  situácie z rôznych uhlov. Je spoločenská, miluje zábavu, je rada stredom pozornosti a rada cestuje. Zatiaľ čo vo svojom osobnom živote má  vo všeobecnosti stabilné podmienky, v obchodných záležitostiach sa môže  stretnúť s určitými problémami v dôsledku sklonu k rozlietanosti a nevšímavosti k detailom.  Je inštinktívnym typom  človeka, ktorý sa potrebuje naučiť, dôverovať svojej intuícii.  Má talent na odhaľovanie chýb alebo riešenie záhad. Je starostlivá, lojálna, má romantickú dušu a na toho pravého je  ochotná čakať celý svoj život, ak to bude potrebné. Nemá rada monotónnosť,  neustále túži  po nových vedomostiach či dobrodružstvách. V práci býva  rebelkou, avšak pokiaľ má  slobodu pohybu a môže sa sama rozhodovať, nebráni jej to pracovať v tíme pod niekým iným. Málokedy  poznáme Ely, ktoré majú dostatok financií. Vždy sa tešia z krásnych vecí a tak všetky peniaze, ktoré získajú, ihneď minú.  Napriek tomu, že nikdy nemajú peniaze v hotovosti, vedia ich získať, ak je to nutné. Majú vynikajúci vkus, fantáziu a zmysel pre farby. Rady zariaďujú, plánujú, prestavujú a menia svoje okolie. Vedia sa nadchnúť pre akúkoľvek činnosť a ich záujem je ozajstný, aj keď nie vždy  trvalý.

Elena – meniny 18.8 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Elena je gréckeho pôvodu a  znamená „ žiariace svetlo “. Toto meno nosila aj Svätá Elena Emília Aiello z Talianska.

Ste akčný jedinec. Potrebujete niekoho, kto s vami dokáže držať krok a kto je vám rovnocenný. Ste súťaživý typ a väčšinou urobíte všetko preto, aby ste dosiahla čo chcete.  Bola by Vás dobrá podnikateľka, pretože dokážete veľmi  rýchlo reagovať na nové situácie a okamžite ich aj riešiť.  Vaše meno Vám dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť. Máte sklony byť workoholikom, vďaka čomu máte veľmi málo voľného času. Pozor na to, aby ste v návale toho čo Vás baví, nezabudla na svojich blízkych, pretože sa Vám môže stať, že ak raz budete niekoho potrebovať, tak zistíte, že síce máte všetko, ale nemáte to s kým zdieľať. Občas viete byť veľmi sebecká.  Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Neznášate pokrytectvo, ste priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostávate do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Pozor na výbuchy hnevu. 

Eleonóra  – meniny 21.2

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

Meno Eeonóra  má taliansky pôvod a jeho význam je žiariace svetlo”.  Toto meno nosila aj Svätá Eleonóra z Provensálska.

Eleonóra má výborné organizačné schopnosti a presvedčovací talent. Bol by z nej dobrý vodca, mentorka, či učiteľka.  Dokáže ľudí motivovať a nakopnúť. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie. Je svedomitá, usilovná, spoľahlivá a detailistka. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálna žena, ktorá  svoju citlivosť skrýva. Je metodická a efektívna. Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách.  Nemá strach zo zodpovednosti. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre ňu  dôležitá. Všetko v jej živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivá a bude pracovať krok za krokom aby dosiahla svoje ciele. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívna a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí. Jej najväčší problém je, že vždy myslí najprv na ostatných a až potom na seba. Obetavo plní rozmary iných a  necháva  sa využívať. 

Eliška – meniny 7.10 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – zmysel pre krásu, tvorivosť, obratnosť jednania s  ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Eliška má hebrejský pôvod a znamená “zasľúbená Bohu”.

Ste komunikatívna, diplomatická a spoločenská a aj preto máte okolo seba vždy veľa priateľov. Máte  prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred. Najlepšie sa vám pracuje v tíme.  Môžete vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vnímate iba ako nástroj, ktorý vám pomáha realizovať a dosahovať vaše sny. Kvôli tomu sa vo vašom živote   budú striedať obdobia kedy si budete žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou ste optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza. Avšak ste aj hĺbavá a  vaša mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že máte sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Musíte sa naučiť byť trpezlivá a menej impulzívna. Máte rada pocit slobody a vážite si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájdete toho správneho partnera, ale keď ho už nájdete ste lojálna. Milostný život má pre vás zmysel iba pokiaľ sa chcete stať rodičom. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície a nemáte problém s obetovaním sa v prospech iných.  Ste zvedavá a máte  neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý vás núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Svojich priateľov si vždy dokážete vypočuť a poradiť im.  

Eliáš – meniny 20.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Eliáš  má   hebrejský  aj grécky  pôvod a jeho význam je „Pán je môj Boh“. Toto meno nosil aj kresťanský svätec  Eliáš I. Jeruzalemský.

Ste nezávislý, temperamentný, rýchly a podnikavý od prírody. Neznášate pokrytectvo. Váš citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túžite po slobode.  Ako vodcovský typ sa často pokúšate spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Vedúca pozícia vám ponúka oveľa väčší komfort ako byť podriadený niekomu inému. Vaše vodcovské vlastnosti,  vám pomáhajú riešiť problémy popredným spôsobom myslenia dopredu.  Ste súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Vďaka skúsenostiam s vedením ľudí sa cítite silný a prináša vám to veľké potešenie. Často zo seba vydáte všetko, keď sa sústredíte na úlohu.  Preberanie nových povinností pre vás nikdy nebolo záťažou. Namiesto toho hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent.  Mal  by ste sa naučiť prijať ponúknutú pomoc. 

Elvíra – meniny 21.11

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

Meno Elvíra  má španielsky pôvod a jeho význam je “pravda”. 

Elvíra má výborné organizačné schopnosti a presvedčovací talent. Bol by z nej dobrý vodca, mentorka, či učiteľka.  Dokáže ľudí motivovať a nakopnúť. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie. Je svedomitá, usilovná, spoľahlivá a detailistka. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálna žena, ktorá  svoju citlivosť skrýva. Je metodická a efektívna. Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách.  Nemá strach zo zodpovednosti. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre ňu  dôležitá. Všetko v jej živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivá a bude pracovať krok za krokom aby dosiahla svoje ciele. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívna a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí. Jej najväčší problém je, že vždy myslí najprv na ostatných a až potom na seba. Obetavo plní rozmary iných a  necháva  sa využívať. 

Ema – meniny  30.1 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Ema má nemecký pôvod a jeho význam je “univerzálny”, alebo “celý”. Toto meno nosila aj Svätá Ema z Gurku.

Ste akčný jedinec. Potrebujete niekoho, kto s vami dokáže držať krok a kto je vám rovnocenný. Ste súťaživý typ a väčšinou urobíte všetko preto, aby ste dosiahla čo chcete.  Bola by Vás dobrá podnikateľka, pretože dokážete veľmi  rýchlo reagovať na nové situácie a okamžite ich aj riešiť.  Vaše meno Vám dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť. Máte sklony byť workoholikom, vďaka čomu máte veľmi málo voľného času. Pozor na to, aby ste v návale toho čo Vás baví, nezabudla na svojich blízkych, pretože sa Vám môže stať, že ak raz budete niekoho potrebovať, tak zistíte, že síce máte všetko, ale nemáte to s kým zdieľať. Občas viete byť veľmi sebecká.  Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Neznášate pokrytectvo, ste priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostávate do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Pozor na výbuchy hnevu. 

Emanuel – meniny 26.3 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Emanuel má hebrejský pôvod  a znamená “Boh je s nami“. Toto meno nosil aj Svätý Emanuel.

Emanuel je typickým vodcom, jeho schopnosti sú výnimočné a vie sa dostať v každom prostredí do popredia. Je  vášnivý človek, ktorý sa väčšinou riadi inštinktom. Z hľadiska materiálneho úspechu predstavuje tendenciu k extrémom. Buď má veľké šťastie, alebo žiadne. Je to muž plný elánu, nádejí a  cieľov, ktoré sú  z bežného pohľadu nereálne, ale aj tak sa  mu ich stále podarí  dosiahnuť. Vie byť dokonalým človekom, ktorý má pevné mravné zásady, no vie byť aj špiónom, zločincom a tajným donášačom. V jeho duši sa vždy bije dobro a zlo.  Dokáže čeliť námietkam iných a aj kritike. Bohatstvo, moc a materiálne pohodlie sú pre neho dôležité. Túži po sláve a radšej vedie ako nasleduje. Ľudia z neho občas mávajú pocit, že sa ich snaží ovládať bez toho, aby bral  ohľad na ich pocity alebo názory. Jeho  schopnosť organizovať a riadiť úsilie druhých mu umožňuje vyniknúť v akejkoľvek manažérskej pozícii. Snaží sa  využiť prítomný okamih a žiť život naplno.  Jeho  milostný život býva dosť zložitý, pretože má problém so žiarlivosťou a celkovo kontrolou nad partnerkou, preto potrebuje takú partnerku, ktorá by mu pomohla nájsť pokoj a vyrovnanosť. Jeho energia je nevyčerpateľná. Má kreatívnu myseľ a  rád filozofuje.   

Emil – meniny 31.1 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – zmysel pre krásu, tvorivosť, obratnosť jednania s  ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Emil má latinský pôvod a znamená „usilovať sa“, „vynikať“ alebo „súperiť“, zatiaľ čo francúzska definícia tohto mena je „chtivý“. Toto meno nosil aj Svätý Emil.

Toto meno odráža silnú osobnosť, ktorá má skvelé tvorivé schopnosti, ale jeho  vnútorný svet je málokomu prístupný, nevynímajúc svoje blízke okolie. Takýto človek je stále pod vplyvom očakávania nejakej udalosti, má „ciťák“, že je predurčený na veľké veci a stále niečo hľadá. Keď nenájde, čo sa stáva dosť často, zatrpkne a zmení sa na necitlivého a egoistického človeka, ktorý ak aj nakoniec dostane príležitosť, už ju nevyužije. Sústavne potrebuje niekoho po svojom boku, kto ho bude uisťovať o svojej dôvere v jeho schopnosti. Ak takúto osobu pri sebe má, potom sa Emil zmení na pohodového a spoločenského človeka, ktorý sa ľahko  prispôsobí väčšine situácií a  dokáže zvládnuť výzvy s neortodoxnými riešeniami a šikovnosťou. Rád cestuje, študuje veci do hĺbky a riešenie hádaniek je pre neho prirodzené. Vyžíva sa vo výskume a uprednostňuje  vedecké fakty. Emil  má rád umenie. Vie byť verný, milujúci a starostlivý, ale potrebuje mať pocit, že je to obojstranné a na celý život.  

Emília – meniny 24.11 

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

Meno Emília  má latinský pôvod a jeho význam je “súperiť”.  Toto meno nosila aj Svätá Emília – matka svätých.

Emília je je osobnosť plná svetla. Je svedomitá, usilovná, spoľahlivá a detailistka. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálna žena, ktorá  svoju citlivosť skrýva. Je metodická a efektívna. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie.  Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách. Má výborné organizačné schopnosti a presvedčovací talent. Bol by z nej dobrý vodca, mentorka, či učiteľka.  Dokáže ľudí motivovať a nakopnúť.  Nemá strach zo zodpovednosti. Všetko v jej živote sa točí okolo stability a bezpečia. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Názory rodiny a jej blízkych sú pre ňu dôležité. K cudzím, či menej dôležitým ľuďom býva odmietavá a málokedy si nechá poradiť. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivá a bude pracovať krok za krokom aby dosiahla svoje ciele. Ak si raz na niečo, alebo niekoho vytvorí názor, je veľmi ťažké ho zmeniť. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívna a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí. 

Erik – meniny 2.2 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Erik má nórsky pôvod a znamená “večný vládca”. Toto meno nosil aj Svätý Erik IX. Švédsky.  

Erik  je veľmi učenlivý, má vynikajúce analytické myslenie  a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Dokáže sa sústrediť aj v najväčšom chaose.   Rutiny normálneho života ho nudia.  Často  sa snaží skryť svoj vnútorný strach a slabosť. Má filozofické sklony, ale tiež tendenciu žiť vo svojom „svete snov“, kde je schopný posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa mu  páči.  Má úžasnú schopnosť preniesť dokonalé miesta, ľudí a udalosti do svojich vlastných životných skúseností, čo ho vedie po ceste konzistentných odhalení. Nikdy nepomáha bez vopred premyslenej návratnosti,  aby náhodou neprerobil. Priateľov si dôsledne vyberá. Buduje si svoju malú ríšu, aby sa vyhol nevďačnosti a výsmechu. Keďže postupuje pomaly, vytrvalo, tak sa dočká stabilného úspechu a vytvorí dobré zázemie pre všetkých, ktorých miluje. Ak ste na jeho strane, nemusíte mať obavy z budúcnosti, ani sa obávať jeho zrady, kým budete žiť podľa jeho predstáv, nikdy vás neopustí, ani nedovolí iným, aby vám ubližovali. Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom.  

Erika – meniny 2.2 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívna, impulzívna, tvrdohlavá, svojhlavá. 

Meno Erika je odvodené od mena Erik, ktorý má nórsky pôvod a znamená “večný vládca”. 

Erika je cieľavedomá,  efektívna a vždy sa snaží využiť prítomný okamih naplno, ale občas sa správa sebadeštruktívne. Zmeny víta s otvorenou náručou a rutiny takzvaného normálneho života ju nesmierne nudia. Je vášnivá, riadi sa inštinktom a je verná svojim ambíciám. Má silný vodcovský potenciál a originálne nápady.  V práci býva dobrá  strategička, ktorá dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje.  Je prirodzenou riešiteľkou problémov a nevadí jej ak si  zašpiní  ruky. Rada dokončuje projekty systematicky, usporiadane a s ležérnou ľahkosťou. Ak dostane priestor na vyjadrenie vo sfére, ktorá ju  zaujíma, dosahuje výborné výsledky. Pri rozhodovaní sa  často spolieha  na svoju intuíciu. Dokáže  sa veľmi dobre sústrediť aj keď je všade okolo nej chaos.   Dalo by sa o nej povedať, že “vie ako pritiahnuť peniaze”. Avšak schopnosť získať peniaze a múdro ich spravovať, sú dve veľmi odlišné veci. Takto si udržiava veľmi protichodný vzťah k peniazom. Vo vzťahoch potrebuje  obdivovať a byť obdivovaná.  Jej milostný život býva dosť zložitý, čo môže viesť k žiarlivosti.

Ernest – meniny 11.1 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Ernest má nemecký pôvod a znamená “vážny”. Toto meno nosil aj Svätý Ernest zo  Zwiefaltenu. 

Ernest je  rebel a často sa odmieta  podriadiť zavedeným poriadkom. Napriek tomu, pokiaľ má  slobodu rozhodovania a môže využívať svoju kreativitu, dokáže pracovať aj v  tíme pod niekým iným. Je pozoruhodne inteligentný, analytický a  všímavý. Všíma si podrobnosti, ktoré ostatní nemusia považovať za dôležité a súčasne dokáže vidieť celý priebeh danej situácie. Miluje dobrodružstvá, je nezávislý, ale  niekedy namyslený a tvrdohlavý. Pri spoznávaní nových ľudí býva zdržanlivýí, ale keď sa s ním bližšie spoznáte zistíte, že je veľmi spoločenský. Dokáže  vytvoriť uvoľnenú atmosféru, ktorá povzbudzuje a rozosmieva. Občas žije vo svete snov.  Neznáša monotónnosť, túži po vášni,  nových vedomostiach a dobrodružstvách. Má dobrú intuíciu, ktorá ho často vytlačí zo zabehnutých koľají. Je veľmi zvedavý a občas nerozvážny, preto ho treba už od detstva viesť k opatrnosti a rozvahe. Peniaze vníma  iba ako nástroj na dosiahnutie túžob, čo často vedie k finančnej nerovnováhe.

Ervín – meniny 21.4 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Ervín má nemecký pôvod a znamená “priateľ cti”. Avšak podľa niektorých zdrojov je meno Erwin  starogermánskeho pôvodu, odvodené od prezývky boha oblohy Tiwaz.  Toto meno nosil aj Erwin zo Steinbachu –  jeden z architektov štrasburskej katedrály a jeho synovia Erwin a Johannes v rokoch 1341 – 1371, ktorí boli hlavami  cechu kamenárov  v Štrasburgu. 

Je ideálnym vodcom, pretože sa vie veľmi dobre  orientovať v rôznych témach a  uplatniť  svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Je sebavedomý a častokrát aj  veľmi vplyvný. Dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách. Keď dostane priestor na  vyjadrenie, môže dosiahnuť veľké  úspechy. Má rád slobodu a  nerád sa necháva obmedzovať inými.  Jeho slabosťou je jeho netrpezlivosť, ktorá  mu často a zbytočne komplikuje život. Je spravodlivý a často má potrebu ochraňovať ženy a deti. Ak si nájde partnerku je  jej verný. Má srdce vojaka a ľudia sa s ním cítia v bezpečí.  

Estera – meniny 12.4 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Meno Estera  má hebrejský pôvod a význam tohto mena je “hviezda”.

Meno Estera vám dáva veľmi nezávislú, kreatívnu povahu a nadšenie pre robenie vecí, ktoré nie sú bežné. Dokážete sústredene pracovať na čomkoľvek, čo je nové a čo vás momentálne zaujíma, ale váš záujem zvykne veľmi rýchlo opadnúť, keď sa do toho pustí drina a monotónnosť. Viete sa dobre orientovať v rôznych témach a tiež vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Akékoľvek  obmedzenia vo vašej slobode, vo vás vytvárajú pocit frustrácie, ktorá môže spôsobiť výkyvy vašich nálad. Vtedy sa stávate  netolerantnými. Vaša impulzívna povaha môže viesť k činom, ktoré neskôr oľutujete, alebo k nehodám.  Pre rozvoj vašich zručností je potrebná trpezlivosť. Dokážete identifikovať slabiny ostatných, ale viete nájsť aj ich silné stránky, ktoré im môžete pomôcť vyniesť na svetlo. Ale pamätajte, že to môže vyžadovať veľké úsilie, aby ste odhalili niečí skutočný potenciál. Dokážete rýchlo reagovať na vznikajúce problémy. Ste komunikatívna, ale nerada prijímate rady od ostatných, pretože väčšinu času už máte svoje vlastné presvedčenia. Milujete cestovanie a dobrodružstvo. „Ste milovníčkou lásky” a potrebujete sa cítiť milovaná alebo obdivovaná. Váš citový život býva búrlivý a väčšinou nie ste príkladom lojality a stability.  Napriek vašej nezávislosti však príde deň, keď si budete chcieť vytvoriť stabilný vzťah a založiť si rodinu. Bývajte spoločenská, temperamentá a ste rada  stredobodom pozornosti. Priateľov máte zo všetkých spoločenských vrstiev.  Máte tendenciu prekračovať svoje limity, čo niekedy  môže poškodiť vaše zdravie.  

Etela  – meniny 22.2 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Etela má anglický pôvod a znamená “vznešená”. Podľa iných zdrojov je pôvod mena Etela nemecký – “vznešená”, alebo koránsky pôvod – „ten, ktorý koná spravodlivo a čestne“.

Etela sa vždy dokáže dostať k peniazom.  Je to materialistka, vie sa obracať vo svete a nie je skúpa. Oceňuje luxus a eleganciu. Pokiaľ je požiadaná, rada  pomôže iným. Často sa snaží skryť vnútorný strach a slabosť.  Ľudia ju vnímajú ako dôstojnú, výnimočnú, sebestačnú a  priekopnícku.  Je  inteligentná,  intuitívna, cieľavedomá a ambiciózna. Tieto ženy potrebujú mužov ako soľ, ale to neznamená, že sa oddávajú bez boja. Potrebujú pomoc, stabilitu a lásku, aby mali pocit užitočnosti. Sú rodinnými typmi, verné, starostlivé a ich materský pud je až nadmieru vyvinutý. Má dobrú intuíciu a býva veľmi opatrná. Sú chvíle, keď je pre ňu oveľa jednoduchšie vyjadriť svoje hlbšie myšlienky a pocity písaním ako verbálne. Je známa tým, že veci doťahuje do konca. Najradšej pracuje sama. Dokáže sa sústrediť  aj v najväčšom chaose. Je veľmi učenlivá, štruktúrovaná a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Nič nerobí náhodne.   Má tendenciu  hľadať vo všetkom pravdu. 

Eugen – meniny 18.11 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Eugen  má grécky pôvod a znamená “dobre narodený”. 

 Eugen je veľmi učenlivý, má vynikajúce analytické myslenie  a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Dokáže sa sústrediť aj v najväčšom chaose.   Rutiny normálneho života ho nudia.  Často  sa snaží skryť svoj vnútorný strach a slabosť. Má filozofické sklony, ale tiež tendenciu žiť vo svojom „svete snov“, kde je schopný posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa mu  páči.  Má úžasnú schopnosť preniesť dokonalé miesta, ľudí a udalosti do svojich vlastných životných skúseností, čo ho vedie po ceste konzistentných odhalení. Neustále okolo seba všetko analyzuje. Vzhľadom na svoju túžbu hľadať vo všetkom pravdu a mať o nej aj dôkazy, by z neho mohol byť dobrý  vyšetrovateľ, prokurátor alebo novinár.   Má dobrú intuíciu, býva veľmi opatrný a vždy sa snaží veci dotiahnuť do konca.  Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Ak nemá dostatočnú motiváciu  vie byť veľmi lenivý. 

Eugénia – meniny 18.9 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívna, impulzívna, tvrdohlavá, svojhlavá. 

Meno Eugenia má grécky pôvod a znamená „dobre narodená“. Toto meno nosila aj Svätá Eugénia – rímska mučeníčka.

Eugénia je cieľavedomá,  efektívna a vždy sa snaží využiť prítomný okamih naplno, ale občas sa správa sebadeštruktívne. Zmeny víta s otvorenou náručou a rutiny takzvaného normálneho života ju nesmierne nudia. Je vášnivá, riadi sa inštinktom a je verná svojim ambíciám. Má silný vodcovský potenciál,  originálne nápady a tiež sklony k workoholizmu. V práci býva dobrá  strategička, ktorá dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje.  Je prirodzenou riešiteľkou problémov a nevadí jej ak si  zašpiní  ruky. Rada dokončuje projekty systematicky, usporiadane a s ležérnou ľahkosťou. Ak dostane priestor na vyjadrenie vo sfére, ktorá ju  zaujíma, dosahuje výborné výsledky. Pri rozhodovaní sa  často spolieha  na svoju intuíciu. Dokáže  sa veľmi dobre sústrediť aj keď je všade okolo nej chaos.   Dalo by sa o nej povedať, že “vie ako pritiahnuť peniaze”. Avšak schopnosť získať peniaze a múdro ich spravovať, sú dve veľmi odlišné veci. Takto si udržiava veľmi protichodný vzťah k peniazom. Vo vzťahoch potrebuje  obdivovať a byť obdivovaná.  Jej milostný život býva dosť zložitý, čo môže viesť k žiarlivosti.

Eva – meniny 24.12 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Eva má hebrejský pôvod a  znamená „“život“.  Toto meno nosila aj Svätá Eva z Liege.

Eva je meno, ktoré naznačuje priekopníckeho ducha. Ste  rodený vodca, ktorý  najradšej zvláda veci sám. Radšej vediete ako napredujete. Ste kreatívna a ambiciózna. V biznise bývate často úspešná. S ľahkosťou zvládate problémy pri nových  situáciách. Keď ľudia počujú meno Eva vnímajú vás  ako niekoho, kto je silný a mocný. Vďaka vašej vnútornej sile, ktorú vyžarujete na ostatných, pôsobíte sebavedomo a zároveň odstrašujúco. Niekedy si ľudia myslia, že ste bohatá, aj keď nie ste. Vašou  prirodzenou schopnosťou je urovnávať konflikty a vytvárať harmóniu všade a vo všetkom. Dalo by sa povedať, že ste prirodzený mierotvorca a duchovná idealistka. Svojich priateľov si starostlivo vyberáte.  Ste človek, ktorý verí na spravodlivosť a snažíte sa ju vo svojom živote presadiť.  Máte výrazný zmysel pre humor. Máte sklony k umeleckej činnosti a nikdy nekonáte  bez premýšľania.  Ste výborná matka.