MENA O,P,R

Čo znamená vaše krstné meno O, P, R

Oldrich –  meniny 2.12 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselý, štedrý, harmonický, nežný.

Meno Oldrich má nemecký pôvod a jeho význam je “dedičný vládca”. Toto meno nosil aj Svätý Oldrich Augsburský. 

Muž s týmto menom pôsobí veľmi uzavreto, rezervovane a hanblivo. Vo svojom živote sa riadi viac emóciami ako logikou,  čo často vedie k chaotickým situáciám. Z tohto dôvodu býva  náladový a   preto je potrebné, aby sa už v detstve naučil lepšie zvládať svoje emócie. Je nedôverčivý a občas aj veľmi sarkastický no napriek tomu má   priateľstvo  v jeho živote dôležité miesto. Jeho najväčším problémom sú jeho požiadavky voči sebe a ostatným. Ak si určí  svoje priority, potom nájde bezpečný a stabilný život. V opačnom prípade bude celý život zúfalo hľadať šťastie (hoci šťastie už dávno môže byť vedľa neho)!  Celý život dokáže milovať tajne a dlho trvá, kým sa odhodlá prejaviť svoje city navonok. Vie sa veľmi dobre orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Avšak potrebuje mať pocit bezpečia a istoty na to, aby mohol  dosahovať dobré výsledky. Napriek tomu, že často pracuje usporiadane a neorganizovane zároveň (čím je vo svojej podstate  svojim spôsobom nenahraditeľným) a má svoj vlastný rytmus, dokáže vždy podať dobrý výkon na profesionálnej úrovni. Rešpektuje zákony a zavedený poriadok, čo z neho robí dobrého pracovníka.  Peniaze vníma iba ako prostriedok na nasýtenie svojich túžob, čo spôsobuje finančnú nerovnováhu.  

Oleg –  meniny 10.9 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentný schopný, má zmysel pre krásu, tvorivý, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivý. 

Meno Oleg má slovanský pôvod a  je  ženským synonymom mena Olgy. Znamená “posvätný, svätý, požehnaný”. Toto meno nosil aj Oleg z Brjanska – knieža  Brjanska.

Ste komunikatívny, diplomatický a spoločenský a aj preto máte okolo seba vždy veľa priateľov. Máte  prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred. Najlepšie sa vám pracuje v tíme.  Môžete vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vnímate iba ako nástroj, ktorý vám pomáha realizovať a dosahovať vaše sny. Kvôli tomu sa vo vašom živote   budú striedať obdobia kedy si budete žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou ste optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza. Avšak ste aj hĺbavý a  vaša mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že máte sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Musíte sa naučiť byť trpezlivý a menej impulzívny. Máte rád pocit slobody a vážite si svoju nezávislosť.  V láske  ste veľmi nestály a dlho potrvá, kým sa upokojíte  a zanecháte svoje zálety. Napriek tomu dokážete svoje vzťahy ukončiť vždy tak, že sa na svoje  bývalé lásky  môžete obrátiť po celý život. Ste nezabudnuteľným milencom a všetky ženy, ktoré Vám podľahnú, budú spokojné. V prípade, že sa rozhodnete usadiť, bývate lojálny. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície a nemáte problém s obetovaním sa v prospech iných.  Ste zvedavý, máte  neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý vás núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Svojich priateľov si vždy dokážete vypočuť a poradiť im.  

Oliver – meniny 7.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealiszmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Oliver  pochádza zo starej nórčiny  a znamená „ potomkovia predkov “.Toto meno nosil aj Svätý Oskár – apoštol európskeho severu, zvlášť Dánska. 

Oliver je humanitárny a veľkorysý. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Navonok pôsobí ako otvorený a prístupný muž, dobrý spoločník a veselý kamarát, no vo vnútri sa vždy správa opatrne a až po dlhom čase si vyvolí ľudí, ktorí sa stanú jeho priateľmi až do konca života. Tak isto postupuje aj v láske. Aj tu dlho hľadá a je veľmi trpezlivý, kým sa odhodlá zverejniť svoje city. Vo viere v pravú lásku je ochotný na správnu partnerku čakať celý život.  V práci býva  rebelom, avšak pokiaľ má  slobodu pohybu a môže sa sám rozhodovať, nebráni mu to pracovať v tíme pod niekým iným. Nemá rád monotónnosť,  neustále túži  po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Má bystrú myseľ a dokáže vidieť  situácie z rôznych uhlov. Pred tým než niečo urobí, tak veci  starostlivo zváži. Jeho  finančná cesta pozostáva z vzostupov a pádov.   

Olívia – meniny 25.6 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Olívia je latinské meno a znamená „oliva“ alebo „olivovník“. Toto meno nosila aj Svätá Olívia z Palerma.

Ľudia vás  vnímajú ako nezávislú  intelektuálku a aristokratku. Milujete slobodu,  dobrodružstvo a výzvy kde môžete dosahovať výsledky. Máte analytické myslenie a dokážete robiť rýchle rozhodnutia v zložitých situáciach.  Ste perfekcionistka a máte vysoké ideály. Máte vysoké nároky na ostatných ale  nie vždy sú tieto nároky naplnené, vďaka čomu bývate sklamaná a osamelá. Máte sklony byť precitlivelá, čo ostatní proti vám často zneužívajú a tiež máte tendenciu reagovať prehnane dramaticky. Váš život sa skladá z emocionálnych vzostupov a pádov. Vaša myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa vám páči.  Dokážete sa poučiť aj zo spomienok a skúsenosti iných ľudí,  čo vás  vedie po ceste konzistentných odhalení. Máte  nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti. Práca medzi štyrmi stenami,  je pre vás nepredstaviteľnou myšlienkou a preto je vaša kariéra  často poznačená mnohými zmenami. Akonáhle vás niečo nadchne, intenzívne na tom pracujete, ale akonáhle sa stretnete s drinou alebo monotónnosťou, váš záujem opadne, výsledkom čoho je veľa vecí nedokončených. Máte rada outdoorové športy, kde sa môžete dostatočne odreagovať. Občas je pre vás  ťažké kontrolovať svoje myšlienky a vtedy bývate náladová.  

Olympia  – meniny 17.9 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Olympia má grécky pôvod a znamená”božská”.  Toto meno nosila aj Svätá Olympias.

Ste známa svojím šarmom a príťažlivosťou pre opačné pohlavie. Tvrdo pracujete, aby ste dosiahli svoje ciele, získali majetok a pravdepodobne budete perfekcionistka. S peniazmi ste v podstate šetrná. Máte veľké ambície, ste súťaživá   a zvyčajne ste veľmi úspešná. Máte vodcovské vlastnosti a ostatní sa väčšinou podriadia  vašej autorite. Preberanie nových povinností je pre vás samozrejmosťou. Neustále hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent. Dokonca aj zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Ste očarujúca aj agresívna. Na povrchu pôsobíte pokojne a vyrovnane, no pod povrchom ste nepokojná a trochu nervózna. Ste kompatibilná, pracovitá a viete, ako si udržať peniaze. Milujete večierky a iné veľké stretnutia. Vážite si priateľov a blízkych, ale to je práve dôvod prečo  sa často zamotávate do problémov a životov iných. Máte tendenciu žiť rýchlo. Ste nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá od prírody, ale ste aj priama a neznášate pokrytectvo. Pozor na svoju impulzívnosť a výbuchy hnevu.

Oľga – meniny 23.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Oľga je ruská podoba Helgy, ktoré pochádza zo škandinávskeho Helge a Helge pochádza zo staronórskeho Heilagr. Znamená  „svätá, požehnaná“. Toto meno nosila aj Svätá Oľga z 10. storočia, ktorá bola manželkou Igora I. 

Oľga je  dynamická, podnikavá,  má vynikajúce analytické myslenie, je temperamentná a miluje výzvy. Má  kreatívnu a zvedavú myseľ s vynikajúcou schopnosťou riešiť problémy a robiť veľmi rýchle rozhodnutia aj v zložitých situáciách.  Má výbornú pamäť a vie  sa veľmi dobre sústrediť, čo jej pomáha síce pomaly, ale isto, vybudovať pevné základy svojho úspechu. Trvá určitý čas, kým si  vybuduje  talent a odbornosť, ale akonáhle sa to stane, potom dokáže  takmer všetko. Neznáša  hierarchiu, príkazy a monotónnosť. Nikdy ju nenájdete  v pozadí, pretože  stále má kopu nápadov a práce s ich realizáciou. Je  všestranná a nemá problém robiť viac vecí naraz. Často má  tendenciu prekračovať svoje limity. Je spoločenská, komunikatívna,  nemá problémy s nadväzovaním nových priateľstiev a je rada stredobodom pozornosti. Je veľmi vnímavá a stačí jej krátka chvíla byť s niekým v spoločnosti, aby  dokázala  identifikovať slabiny alebo silné stránky dotyčnej osoby.  Má  rada slobodu a ak sa niekto pokúsi obmedziť jej nezávislosť,  s najväčšou pravdepodobnosťou môže počítať s ukončením jej priateľstva.   Rada cestuje. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných. Rada sa obklopuje peknými a luxusnými vecami, ktoré často vyvolávajú tendenciu splniť jej túžby a utrácať. Preto je jej finančná sféra plná vzostupov a pádov.  

Ondrej – meniny 30.11 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentný schopný, má zmysel pre krásu, tvorivý, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivý. 

Toto meno má grécky pôvod a znamená “muž, bojovník”. Toto meno nosil aj Svätý Ondrej – jeden z apoštolov Ježiša Krista.

Ondrej je  optimistický, spoločenský, inšpiratívny a veľmi zhovorčivý.  Nerád prijíma  rozkazy a chce byť vo vedení. Rád robí  veci okamžite bez plánovania.  Vo svojom úsilí má tendenciu byť rozlietaný a vyhýba sa podradným prácam rutinného a opakujúceho sa charakteru. Je kreatívny a to mu umožňuje nájsť nové riešenia na staré problémy. Dokáže vymýšľať  nápady za chodu a túži po  uznaní  za svoje úsilie. Má tendenciu vyhýbať sa tým, ktorí sú  nečinní pri svojej práci. Ľudia ho vnímajú ako jemného, citlivého a intuitívneho človeka. Draví jedinci v ňom vidia ľahký cieľ. Svojou vášňou a pozornou povahou priťahuje opačné pohlavie. Má zmysel pre krásu a má vynikajúci vkus. Je trpezlivý a chápavý, keď počúva problémy iných ľudí. Jeho živá predstavivosť mu môže sťažiť oddelenie pravdy od klamstva.  Uprednostňuje  rozmanitosť.  

Oskar – meniny 8.8 

Aktívnym číslo tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Oskar znamená „Božia kopija“ a má staronemecký pôvod. Toto meno nosil aj Svätý Oskar – biskup a apoštol Dánska.

Oskar je ambiciózny, kreatívny a komunikatívny. Je  nezávislým a dobrým organizátorom aj keď niekedy má tendenciu zanedbávať pocity druhých. Je temperamentný,  ale občas mu jeho temperamentnosť spôsobuje ťažkosti. Má tendencie k výbuchom hnevu.  Nemá rád, keď ho niekto vedie alebo mu pomáha pri akejkoľvek úlohe. Ako vodcovský typ sa často  pokúša spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Neznáša kritiku, pokrytectvo a ani upozorňovanie na vlastné chyby. Rád  o sebe vytvára  predstavu dokonalého muža. Svojím šarmom sa mu darí získať pomoc iných a pochopenie pre svoje slabé stránky. Je intuitívny a  často je v správny čas na správnych miestach. Má schopnosti robiť dobré rozhodnutia. Je súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral.  Jeho  citový život môže byť  veľmi búrlivý, pretože túži po slobode a rutiny bežného života ho nudia. 

Oto – meniny 5.12 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Meno Oto má nemecký pôvod a jeho význam je “bohatstvo”. Toto meno nosil aj Svätý Oto Bamberský.

Hoci Oto býva jemný, citlivý, zraniteľný a často sa obáva kritiky, navonok sa snaží prejavovať inak – viac mužsky. Preto býva jeho okolie často zmätené jeho konaním. Podľa jedných je to „ostrý chlapík“, podľa druhých je zase príliš mäkký. Názory naň  sú rozdielne. Sám v sebe sa nevyzná, no v podstate je to dobrý muž, s jasnými predstavami o svojej budúcnosti. Veľmi dobre sa vie orientovať v rôznych témach a  uplatniť  svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách. Keď dostane priestor na  vyjadrenie, môže dosiahnuť veľké  úspechy. Má rád slobodu a  nerád sa necháva obmedzovať inými.  Jeho slabosťou je jeho netrpezlivosť, ktorá  mu často a zbytočne komplikuje život. Je spravodlivý a často má potrebu ochraňovať ženy a deti. Ak si nájde partnerku je  jej verný. Má srdce vojaka a ľudia sa s ním cítia v bezpečí. Býva verný, priamy a stály.  

Otília – meniny 12.12 

Aktívne číslo tohto mena je 3 –  má zmysel pre krásu, tvorivosť, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivosť. 

Meno Otília má germánsky pôvod a jeho význam je “prosperita, bohatstvo”, alebo “akútny sluch” v gréčtine. Toto meno nosila aj Svätá otília z Hohenburgu.

 Otília je  schopná žena, plná nápadov a ak sa rozhodne   podnikať, zaručene získa úspech. Je prirodzene tvorivá. Často je vyzvaná ostatnými, aby vniesla poriadok do komplikovaných situácii, pretože má vrodenú schopnosť vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktoré sú  ľahko pochopiteľné. Vie kedy sa má ozvať, ako postupovať, aby dosiahla svoj cieľ a ako konať, aby bola považovaná za neodolateľnú. Bez akejkoľvek námahy dokáže presvedčiť ostatných takmer o čomkoľvek. Občas sa zdá, že je plachá, ale v skutočnosti vás len potrebuje  viac spoznať. Ostatných ľudí fascinuje  svojou kreativitou, najmä v písaní. Túži pomáhať a starať sa o tých, ktorých  má rada. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa posunuli v živote ďalej. Dokonca je ochotná obetovať sa v prospech iných. Ľudia ju vnímajú  ako sympatickú, súcitnú a veľkorysú.  Cítia sa s  ňou dobre a vedia, že s ňou  môžu počítať ako s oporou.  Cení  si rodinné hodnoty a tradície. V práci sa nezastaví,  kým nedokončí  svoju úlohu. Dobre zapadne na štruktúrované pracovisko a vďaka tomu sa bude cítiť finančne stabilná. Má rozumný a praktický postoj k životu. Nikdy nič neberú ako dar, ale ako pôžičku a postupne sa snažia všetko vrátiť. Nie je zbytočné im pomáhať, pretože nakoniec sa dočkáte ocenenia. V partnerstve vedia udržať dobrú atmosféru. V jej živote nikdy nebude nič také, čo by nevedela využiť vo svoj prospech.  

Oxana – meniny 2.6 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Oxana má slovanský pôvod a význam mena „Oksana“ je: „Boh je s nami“. 

Ste známa svojím šarmom a príťažlivosťou pre opačné pohlavie. Tvrdo pracujete, aby ste dosiahli svoje ciele, získali majetok a pravdepodobne budete perfekcionistka. S peniazmi ste v podstate šetrná. Máte veľké ambície, ste súťaživá   a zvyčajne ste veľmi úspešná. Máte vodcovské vlastnosti a ostatní sa väčšinou podriadia  vašej autorite. Preberanie nových povinností je pre vás samozrejmosťou. Neustále hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent. Dokonca aj zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Ste očarujúca aj agresívna. Na povrchu pôsobíte pokojne a vyrovnane, no pod povrchom ste nepokojná a trochu nervózna. Ste kompatibilná, pracovitá a viete, ako si udržať peniaze. Milujete večierky a iné veľké stretnutia. Vážite si priateľov a blízkych, ale to je práve dôvod prečo  sa často zamotávate do problémov a životov iných. Máte tendenciu žiť rýchlo. Ste nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá od prírody, ale ste aj priama a neznášate pokrytectvo. Pozor na svoju impulzívnosť a výbuchy hnevu.

Pankrác – meniny 12.5 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Pankrác  je odvodené  zo starogréckeho „Pankrátios a znamená “všemohúci“. Toto meno nosil aj svätý Pancratius z Tarzu, ktorý bol umučený ako štrnásťročný.  Na gréckych olympijských hrách v roku 648 pred Kristom, bolo zavedené  bojové umenie s názvom “Pankration” – ako zmes boxu a wrestlingu, ktoré bolo takmer bez pravidiel, s výnimkou hryzenia a vypichovania očí súpera.

Ste rodený vodca a  máte priekopníckeho ducha.  Keď sa usilujete o úspech, vaša ambícia nemá hraníc. Často spochybňujete  zavedený poriadok alebo autoritu, pokiaľ  nemáte vedúce postavenie. Rýchlo sa učíte,  rád si rozširujete vedomosti a ťažkosti pri skúšaní nových vecí znášate ľahšie  ako ostatní. Máte sklony byť workoholikom, vďaka čomu máte veľmi málo voľného času.  Únavu dokážete prekonať bez ohľadu na okolnosti, čo vám môže spôsobovať zdravotné ťažkosti. Občas mávate vo finančnej oblasti  problém, pretože ťažko odolávate svojim túžbam. Máte sklon byť extravagantný a egocentrický. Vo viere, že existuje len jeden život, sa zo života  pokúšate vyťažiť maximum.  Na ostatných pôsobíte ako sebavedomý človek, ale vo svojom vnútri mávate problém s nedostatkom sebadôvery, preto potrebujete podporu a povzbudenie okolia. Vo svojom prejave niekedy bývate príliš úprimný, čo vám môže spôsobovať zbytočné komplikácie.  Následne bývate tvrdohlaví a nenecháte si za žiadnu cenu poradiť. Musíte sa naučiť väčšej trpezlivosti a dávať si pozor na výbuchy hnevu! Neznášate pokrytectvo. Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Vo vzťahoch sa snažíte presadiť kompromisy a monotónnosť vás zabíja. Vhodné povolania: konštruktér, riadiaci zamestnanec, výkonný tajomník, riaditeľ, manažér, nezávislý, nezávislý, dizajnér, dizajnér, inžinier a vysoká armáda, dekoratér, architekt.

Patrik – meniny 6.7 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentný schopný, má zmysel pre krásu, tvorivý, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivý. 

Meno Patrik pochádza z latinského mena Patricius, čo znamenalo „šľachtic“. Toto meno nosil aj Svätý Patrik z Británie. 

Patrik je komunikatívny, diplomatický a spoločenský. Väčšinou je optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza. Avšak je aj hĺbavý a filozofický a  jeho mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že má  sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Mal by sa naučiť byť trpezlivý a menej impulzívny. Má  rád pocit slobody a váži  si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájde  tú správnu partnerku, ale keď ho ju už nájde je verný. Je  zvedavý a rád spoznáva nové veci. Na svojich priateľov  si vždy dokáže nájsť čas  vypočuť ich a poradiť im. Najlepšie sa mu pracuje v tíme.  Môže  vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vníma  iba ako nástroj, ktorý mu pomáha realizovať a dosahovať jeho sny. Kvôli tomu sa v jeho  živote   budú striedať obdobia kedy si bude  žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  

Patrícia – meniny 6.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Patrícia pochádza z latinského mena Patricius, čo znamená „ušľachtilá“. 

Ste dynamická, podnikavá, máte energie na rozdávanie a často máte tendenciu prekračovať svoje limity. Máte výbornú pamäť a viete sa veľmi dobre sústrediť, čo Vám pomáha síce pomaly, ale isto, vybudovať pevné základy svojho úspechu. Trvá určitý čas, kým sa vybuduje váš talent a odbornosť, ale akonáhle sa to stane, potom dokážete takmer všetko. Nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti vás núti si nájsť prácu, ktorá je poznačená neočakávanými výzvami a zmenami. Stále musíte niečo robiť a predstava, že by ste mala byť zamknutá  medzi štyrmi stenami každý deň, je pre vás desivá.   Ďalšou špeciálnou zručnosťou je, že dokážete identifikovať slabiny ostatných. Avšak musíte sa naučiť väčšej trpezlivosti a zhovievavosti, aby ste sa vyhli následnému hnevu.  Rovnakým spôsobom, ako môžete nájsť slabé stránky ľudí, môžete nájsť aj ich silné stránky a vyniesť ich na svetlo. Máte rada slobodu a ak sa niekto pokúsi obmedziť vašu nezávislosť,  s najväčšou pravdepodobnosťou môže počítať s ukončením vašeho priateľstva.  Dokážete rýchlo reagovať na vznikajúce problémy a hneď ich aj riešiť. Ste spoločenská, komunikatívna,  nemáte problémy s nadväzovaním nových priateľstiev a ste rada stredobodom pozornosti.  Rada cestujete. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície. Ste ochotná obetovať sa v prospech iných. Ste zvedavá a často sa druhých pýtate „Prečo?“ Multi-tasking je pre vás hračka. Peniaze prichádzajú a odchádzajú. Vaša vízia vám môže zarobiť veľa peňazí,  ale rovnako rýchlo ich viete utratiť. 

Paulína – meniny 22.6 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Paulína má latinský pôvod a znamená „malá“. Toto meno nosila aj Svätá Pavlína Rímska v 2.storočí. 

Paulína je sebavedomá a silná osobnosť. Je diplomatická,  vplyvná a  má schopnosti vodcu.  Paulína má v sebe autoritatívnu črtu a vie iných inšpirovať a  nadchnúť. Často pohne aj s človekom, ktorý sa na všetko díva negatívne. Má toľko energie, chuti do boja a odhodlanie nevzdávať sa, že všetci okolo bývajú jej povahou nadšení. Je spoločenská a má priateľov z každého prostredia. Nemá rada príkazy, hierarchiu, zavedený poriadok a kritikom nevenuje pozornosť.  V láske a citoch sa správa rovnako energicky a autoritatívne, čo žiadnemu mužovi priveľmi neimponuje. Preto Paulínam dlho trvá, kým nájdu takého muža, ktorý im bude vyhovovať a dokáže zvládnuť ich správanie, usmerniť ich energiu a  skrotiť ich panovačnosť. Nemôžu byť šťastné po boku neistého a nespoľahlivého muža, musia si svojho vyvoleného vážiť a obdivovať ho. Keďže však sami dokážu oveľa viac, ako priemerný muž, ťažko hľadajú takého, čo by ich zaujal. 

Pavol – meniny 29.6 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – má zmysel pre krásu, tvorivosť, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivosť.

Meno Pavol je odvodené z latinského „Paulus“, ktoré pochádza z latinského „parvus > parvulus“, a jeho význam je „malý, malý, skromný, skromný“. Toto meno nosil aj apoštol Svätý Pavol. 

Pavol je prirodzene tvorivý. Často je vyzvaný ostatnými, aby vniesol poriadok do vecí alebo ich zosúladil, pretože má vrodenú schopnosť vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktoré sú ľahko pochopiteľné. Bez akejkoľvek námahy dokáže presvedčiť ostatných takmer o čomkoľvek. Občas sa zdá, že je plachý, ale v skutočnosti vás potrebuje len viac spoznať. Túži pomáhať a starať sa o tých, ktorých má rád. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa posunuli v živote ďalej. Dokonca je ochotný obetovať sa v prospech iných. Ľudia ho vnímajú ako niekoho, kto je sympatický, súcitný a veľkorysý. Cítia sa s ním dobre a vedia, že s ním môžu počítať ako s oporou. Nenávidí konflikty. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Nestará sa o módu. Keď sa jedná o prácu, nezastaví sa, kým nedokončí svoju úlohu. Dobre zapadne na štruktúrované pracovisko a vďaka tomu sa bude cítiť finančne stabilný. Má rozumný a praktický postoj k životu. Je cieľavedomá ale nikdy by neurobila nič nemorálne, len aby získala výhodu. Akonáhle sa pre niečo rozhodne ide si za svojim cieľom.  

Perla – meniny 12.2 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melancholickosť, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Perla má latinský pôvod a znamená “perla”.  

Je to nežnejšia a jemnejšia osobnosť, ako iné osoby s týmto číslom. Je v nej veľa ženskosti a koketérie.  Perla je typickým príkladom dámy, ktorá od každého požaduje úctu a pomoc, ale je schopná ju aj vrátiť. V jej spoločnosti sa po krátkej chvíli cítite skvele a zveríte sa jej s takými udalosťami vo svojom živote, o akých ani vaši najbližší nevedia. Jej pozornosť a prítomnosť pôsobí liečivo, dokáže dodať síl a aj podporiť iných. No len vtedy je taká, ak nie je zamilovaná. V prípade, že láska jej „zatemňuje“ rozum, nevie na iné myslieť a ani sa o inom zhovárať. Jej city sú búrlivé, vášnivé a nikdy nedelí lásku na city a sex, prežíva všetko naraz. Ak sa sklame, raz dva sa zotaví a dokáže sa znovu vrhnúť do iného vzťahu. Toto meno je dobrým darom do života, lebo pôsobí pozitívne a učí svoju majiteľku naplno žiť  a  na sklonku života nebude nič, čo by nevyskúšala. 

Peter – meniny 29.6 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Peter je gréckeho pôvodu a znamená “skala”. Toto meno nosil aj Svätý Peter – jedným z dvanástich apoštolov  Ježiša Krista.

Peter  je ambiciózny, kreatívny a komunikatívny. Je  nezávislý a často má tendenciu zanedbávať pocity druhých. Nemá rád, keď ho niekto vedie alebo mu pomáha pri akejkoľvek úlohe. Ako vodcovský typ sa často  pokúša spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Rád robí veci sám a vedúca pozícia mu ponúka oveľa väčší komfort, ako keby mal byť podriadeným niekomu inému.  Je dobrým organizátorom.  Je intuitívny a  často je v správny čas na správnych miestach. Má schopnosti robiť dobré rozhodnutia. Neznáša pokrytectvo.  Je súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváha  a jednoducho ide ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov.   Vedia sa vášnivo zamilovať, ale aj zabudnúť na svoje sľuby, ak sa im to práve hodí. Jeho  citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túži po slobode.   

Petra – meniny 29.6 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť.

Meno Petra je odvodené od mužského mena Peter, je gréckeho pôvodu a znamená “skala”. Toto meno nosila aj Svätá Petra z Kentillie.

Petra je stabilná a vyvážená. Je kreatívna a umelecky orientovaná. Často dobrovoľne  pracuje  na občianskych projektoch. Jej túžbou je pomáhať a starať sa o tých, ktorých má rada a vždy je pripravená pomôcť tým, ktorí sú slabší. Často sa vzdá toho, čo chce, aby ostatní mohli mať to, čo potrebujú. Má tendenciu učiť, poučovať, radiť a pomáhať iným a zároveň očakávať vďačnosť. Kvôli jej idealistickým presvedčeniam a snahám pomôcť každému, si myslí, že vie čo je pre ostatných najlepšie.  Je sociálne veľmi aktívna, vďaka čomu je vždy o všetkom a každom dobre informovaná. Jedna vec, na ktorú si treba dávať pozor, sú jednotlivci, ktorí sa ju snažia využiť na svoje vlastné účely.  Rodina má v jej živote vždy prioritu, je základom jej tradičných hodnôt. Postarať sa o nich je nanajvýš dôležité!  Ľudia ju poznajú ako spoľahlivú, zodpovednú a spoločenskú osobnosť. Má skvelé analytické schopnosti,  je systematická a má  tendenciu reagovať na udalosti rozhodne, efektívne a bez predchádzajúceho premýšľania alebo plánovania. Má  organizačný talent  a vie  ponúknuť praktické riešenia. Aj keď svoj cieľ dosiahne na poslednú chvíľu, nikdy nezmešká  termín, pretože vždy má vo vrecku záložný plán.

Petrana – meniny 31.5 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá

Meno Petrana  je odvodené z latinského „petra“(Petrus) a znamená “kameň, skala” v prenesenom význame pevná, silná, rozhodná. 

Petrana je prirodzene tvorivá. Často je vyzvaná ostatnými, aby vniesla poriadok do komplikovaných situácii, pretože má vrodenú schopnosť vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktoré sú  ľahko pochopiteľné. Bez akejkoľvek námahy dokáže presvedčiť ostatných takmer o čomkoľvek. Občas sa zdá, že je plachá, ale v skutočnosti vás len potrebuje  viac spoznať. Ostatných ľudí fascinuje  svojou kreativitou, najmä v písaní. Túži pomáhať a starať sa o tých, ktorých  má rada. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa posunuli v živote ďalej. Dokonca je ochotná obetovať sa v prospech iných. Ľudia ju vnímajú  ako sympatickú, súcitnú a veľkorysú.  Cítia sa s  ňou dobre a vedia, že s ňou  môžu počítať ako s oporou.  Cení  si rodinné hodnoty a tradície. V práci sa nezastaví,  kým nedokončí  svoju úlohu. Dobre zapadne na štruktúrované pracovisko a vďaka tomu sa bude cítiť finančne stabilná. Má rozumný a praktický postoj k životu. Petrany nikdy nič neberú ako dar, ale ako pôžičku a postupne sa snažia všetko vrátiť. Nie je zbytočné im pomáhať, pretože nakoniec sa dočkáte ocenenia. V partnerstve vedia udržať dobrú atmosféru. 

Petronela – meniny 31.5 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Petronela pochádza z latinského mena Petronia. Toto meno nosila aj Svätá Petronilla interpretovaná ako dcéra svätého Petra.

Petronela oceňuje luxus a eleganciu. Je  inteligentná,  intuitívna, cieľavedomá a ambiciózna. Má tendenciu  hľadať vo všetkom pravdu. Pri hľadaní pravdy sa nevyhýba ani spiritualite, avšak občas je pre ňu  ťažké prijať pravdu. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných. Pokiaľ je požiadaná, rada  pomôže iným. Často sa snaží skryť vnútorný strach a slabosť.  Ľudia ju vnímajú ako dôstojnú, výnimočnú, sebestačnú a  priekopnícku. Ak niečo začne, dotiahne to do konca. Jej schopnosť  sústredenia je úžasná, pretože sa dokáže sústrediť aj v najväčšom chaose. Má rozumný a praktický postoj k životu a rada si zafilozofuje. Dokáže veľmi rýchlo urobiť ťažké rozhodnutia.   

Pravoslav – meniny 15.2 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealiszmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Pravoslav má slovanský pôvod a znamená „ spravodlivá sláva”. 

Pravoslav je humanitárny a veľkorysý. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Navonok pôsobí ako otvorený a prístupný muž, dobrý spoločník a veselý kamarát, no vo vnútri sa vždy správa opatrne a až po dlhom čase si vyvolí ľudí, ktorí sa stanú jeho priateľmi až do konca života. Tak isto postupuje aj v láske. Aj tu dlho hľadá a je veľmi trpezlivý, kým sa odhodlá zverejniť svoje city. Vo viere v pravú lásku je ochotný na správnu partnerku čakať celý život. Je typom muža, ktorý sa síce vie v živote obracať, ale nerobí to rád. Radšej by žil na mieste, kde nemusí skoro ráno vstávať, tvrdo pracovať, rátať s neúspechom a sklamaniami.  Život mu nič nedá zadarmo. Všetko si musí odrobiť  a často sa zrieka aj dôležitých a potrebných vecí, len aby získal aspoň niečo zo svojich snov. Z tohto dôvodu ho kolegovia vnímajú ako  rebela, ktorý nemá rád monotónnosť, príkazy a zákazy.  Má bystrú myseľ a dokáže vidieť  situácie z rôznych uhlov. Pred tým než niečo urobí, tak veci  starostlivo zváži. Jeho  finančná cesta pozostáva z vzostupov a pádov.  Ak nemá pre seba dobré prostredie, býva neznesiteľný a podráždený.  

Prokop – meniny 4.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Prokop má grécky pôvod a jeho význam je “pokrok”. Toto meno nosil aj Svätý Prokop Sázavský.

Ste hlboko nezávislý, temperamentný, rýchly a podnikavý od prírody. Neznášate pokrytectvo. Váš citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túžite po slobode.   Ako vodcovský typ sa často pokúšate spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Vedúca pozícia vám ponúka oveľa väčší komfort ako byť podriadený niekomu inému. Vaše vodcovské vlastnosti,  vám pomáhajú riešiť problémy popredným spôsobom myslenia dopredu.  Ste súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Vďaka skúsenostiam s vedením ľudí sa cítite silný a prináša vám to veľké potešenie. Často zo seba vydáte všetko, keď sa sústredíte na úlohu.  Preberanie nových povinností pre vás nikdy nebolo záťažou. Namiesto toho hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent.  Mal  by ste sa naučiť prijať ponúknutú pomoc. 

Radko – meniny 21.3 

Číslo 22 hovorí o človeku, ktorý je ctižiadostivý, idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny.

Meno Radko má slovanský pôvod a znamená “starostlivosť, radosť”. 

Radko  je zvyčajne obdarený úžasnými manažérskymi schopnosťami. Je silný a intuitívny pracant, ktorý sa nikdy nebojí zodpovednosti, no niekedy máva problémy s  nadriadenými. Jeho nezávislé ambície mu nebránia pracovať v tíme. Jeho  pozorovacie schopnosti mu  umožňujú správne analyzovať rôzne  situácie. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty a  trpezlivo riešiť komplikované situácie. Nie je z tých, ktorí by postávali na mieste. Má rád keď je všetko okolo neho  neustále v pohybe.  Je aktívny,  dynamický a rád športuje. Často uprednostní kariéru pred osobným životom. Veľmi zriedkavo sa stáva, že ľudia s číslom 22, nájdu rovnováhu a naplnenie. Má veľký smäd po poznaní, objavoch a dobrodružstvách. Najvyššou prioritou v jeho  živote sú  materialistické túžby a priania.    Musí sa naučiť kontrolovať svoje nekontrolovateľné míňacie impulzy, ktoré prekračujú hranice toho, čo je rozumné.  Túži po slobode, ale zároveň má  potrebu mať domovský prístav. Je  intuitívnym  idealistom, ktorý potrebuje uznanie, aby cítil naplnenie. Nevýhodou jeho osobnosti je tvrdohlavosť. 

Radomír – meniny 29.2

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť. 

Meno Radomír má slovanský pôvod   a jeho význam je “rád, mier”. 

Muž s týmto menom pôsobí veľmi uzavreto, rezervovane a hanblivo. Vo svojom živote sa riadi viac emóciami ako logikou,  čo často vedie k chaotickým situáciám. Z tohto dôvodu býva  náladový a   preto je potrebné, aby sa už v detstve naučil lepšie zvládať svoje emócie. Je nedôverčivý a občas aj veľmi sarkastický no napriek tomu má   priateľstvo  v jeho živote dôležité miesto. Jeho najväčším problémom sú jeho požiadavky voči sebe a ostatným. Ak si určí  svoje priority, potom nájde bezpečný a stabilný život. V opačnom prípade bude celý život zúfalo hľadať šťastie (hoci šťastie už dávno môže byť vedľa neho)!  Celý život dokáže milovať tajne a dlho trvá, kým sa odhodlá prejaviť svoje city navonok. Vie sa veľmi dobre orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Avšak potrebuje mať pocit bezpečia a istoty na to, aby mohol  dosahovať dobré výsledky. Napriek tomu, že často pracuje usporiadane a neorganizovane zároveň (čím je vo svojej podstate  svojim spôsobom nenahraditeľným) a má svoj vlastný rytmus, dokáže vždy podať dobrý výkon na profesionálnej úrovni. Rešpektuje zákony a zavedený poriadok, čo z neho robí dobrého pracovníka.  Peniaze vníma iba ako prostriedok na nasýtenie svojich túžob, čo spôsobuje finančnú nerovnováhu.

Radomíra – meniny 29.2 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Radomíra má slovanský pôvod a význam tohto mena je “rád, mier”. 

Radomíra  oceňuje luxus a eleganciu. Číslo sedem vnáša do jej života rôzne záhady, omyly a  trapasy, nad ktorými by sa mala smiať a nebrať ich tragicky. Je to meno, ktoré všetko rozrušuje, najmä staré a zabehané spôsoby existencie. Búra tradície a konvencie. Kvôli tomu má tendenciu  hľadať vo všetkom pravdu. Pri hľadaní pravdy sa nevyhýba ani spiritualite, avšak občas je pre ňu  ťažké prijať pravdu. 

Je  inteligentná,  intuitívna, cieľavedomá a ambiciózna.  Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných. Pokiaľ je požiadaná, rada  pomôže iným. Často sa snaží skryť vnútorný strach a slabosť.  Ľudia ju vnímajú ako dôstojnú, výnimočnú, sebestačnú a  priekopnícku. Ak niečo začne, dotiahne to do konca. Jej schopnosť  sústredenia je úžasná, pretože sa dokáže sústrediť aj v najväčšom chaose. Má rozumný a praktický postoj k životu a rada si zafilozofuje. Dokáže veľmi rýchlo urobiť ťažké rozhodnutia.    

Radoslav – meniny 6.3 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Radoslav má slovanský pôvod a znamená “šťastný”. 

Muži s menom Radoslav sú nesmierne intuitívni a majú nekonečnú predstavivosť, vďaka ktorej môžu byť dobrými umelcami, alebo spisovateľmi. Vždy majú dostatok  energie  na to,  aby sa postavili na nohy po akomkoľvek údere. Radoslav sa vždy dokáže dohodnúť, nájsť spoločnú reč, manipulovať s inými a žiť podľa vlastných predstáv.  Rád riskuje a kvôli tomu  často krachuje, ale aj rýchlo bohatne. Strieda úspechy a neúspechy. Je povestný svojimi výkonmi a nikdy nezostáva v anonymite. Vždy sa snaží konať v súlade so svojím svedomím, ale nie vždy je to svedomie v súlade s platnými zákonmi. Nemá rád príkazy, hierarchiu a  zavedený poriadok, ale napriek tomu dokáže z každej situácie vyťažiť to najlepšie. Uprednostňuje  rozmanitosť a má rád  keď sú veci v pohybe. Je výborným partnerom, ktorý si potrpí na svoju partnerku. 

Radoslava – meniny 6.3 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Radoslava  má slovanský pôvod a znamená “šťastná”. 

Radoslava je prirodzene tvorivá. Často je vyzvaná ostatnými, aby vniesla poriadok do komplikovaných situácii, pretože má vrodenú schopnosť vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktoré sú  ľahko pochopiteľné. Bez akejkoľvek námahy dokáže presvedčiť ostatných takmer o čomkoľvek. Občas sa zdá, že je plachá, ale v skutočnosti vás len potrebuje  viac spoznať. Ostatných ľudí fascinuje  svojou kreativitou, najmä v písaní. Túži pomáhať a starať sa o tých, ktorých  má rada. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa posunuli v živote ďalej. Dokonca je ochotná obetovať sa v prospech iných. Ľudia ju vnímajú  ako sympatickú, súcitnú a veľkorysú.  Cítia sa s  ňou dobre a vedia, že s ňou  môžu počítať ako s oporou.  Cení  si rodinné hodnoty a tradície. V práci sa nezastaví,  kým nedokončí  svoju úlohu. Dobre zapadne na štruktúrované pracovisko a vďaka tomu sa bude cítiť finančne stabilná. Má rozumný a praktický postoj k životu. Nikdy nič neberú ako dar, ale ako pôžičku a postupne sa snažia všetko vrátiť. Nie je zbytočné im pomáhať, pretože nakoniec sa dočkáte ocenenia. V partnerstve vedia udržať dobrú atmosféru. 

Radovan – meniny 14.1 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentný schopný, má zmysel pre krásu, tvorivý, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivý. 

Meno Radovan má slovanský pôvod a znamená „starostlivosť, radosť“. 

Radovan  je komunikatívny, diplomatický a spoločenský. Väčšinou je optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza. Avšak je aj hĺbavý a filozofický a  jeho mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že má  sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Mal by sa naučiť byť trpezlivý a menej impulzívny. Má  rád pocit slobody a váži  si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájde  tú správnu partnerku, ale keď  ju už nájde je verný. Je  zvedavý a rád spoznáva nové veci. Na svojich priateľov  si vždy dokáže nájsť čas  vypočuť ich a poradiť im. Radovan vie ako má konať, aby získal na svoju stranu iných ľudí a aj ako využívať svoju intuíciu, či tajnosti iných. Najlepšie sa mu pracuje v tíme.  Môže  vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vníma  iba ako nástroj, ktorý mu pomáha realizovať a dosahovať jeho sny. Šetrí len po určitú hranicu, potom sa z neho stane márnotratník a minie všetko do poslednej koruny. Jeho kolísavé hospodárenie je známe a jeho okolie ho často využíva. Radovanom však osud vždy vychádza v ústrety a aj keď majú pred sebou prekážky, vedia ich zdolať. Nikdy neplačú nad rozliatym mliekom, ani nesmútia za stratenými možnosťami. Stále sa dívajú dopredu, vedia ako bojovať a ako vyhrávať. V láske sú citliví a jemní, majú pochopenie pre problémy svojej partnerky a aj vlastné deti dokážu pochopiť.    

Radúz – meniny 10.12 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Radúz má slovanský pôvod a jeho význam je “radostný”.

Radúz je muž, ktorý od narodenia správne tuší, že sú mu určené veľké a vznešené ciele.  Je veľmi učenlivý, má vynikajúce analytické myslenie  a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Dokáže sa sústrediť aj v najväčšom chaose. Má všetky predpoklady na úspech, ale malú vytrvalosť a odvahu k riskovaniu. Rutiny normálneho života ho nudia.  Často  sa snaží skryť svoj vnútorný strach a slabosť. Má filozofické sklony, ale tiež tendenciu žiť vo svojom „svete snov“, kde je schopný posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa mu  páči.  Má úžasnú schopnosť preniesť dokonalé miesta, ľudí a udalosti do svojich vlastných životných skúseností, čo ho vedie po ceste konzistentných odhalení. Neustále okolo seba všetko analyzuje. Vzhľadom na svoju túžbu hľadať vo všetkom pravdu a mať o nej aj dôkazy, by z neho mohol byť dobrý  vyšetrovateľ, prokurátor alebo novinár.   Má dobrú intuíciu, býva veľmi opatrný a vždy sa snaží veci dotiahnuť do konca.  Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Býva dobrým manželom a otcom a  ak si vezme panovačnejšiu ženu, tak sa pokojne nechá zbaviť vodcovstva a bude radšej „mamou“, ako tvrdým otcom.

Rastislav – meniny 13.1

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

Meno Rastislav je slovanského pôvodu a znamená “zvýšiť slávu”. Toto meno nosil aj Svätý Rastislav z  dynastie Mojmírovcov.

Ak sa meno Rastislav používa v tejto kalendárnej forme potom dáva svojmu nositeľovi vibrácie  výborných organizačných  schopnosti a presvedčovací talent. Rastislav dokáže ľudí motivovať a nakopnúť. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie. Je svedomitý, usilovný, spoľahlivý a detailista. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálny muž, ktorý  svoju citlivosť skrýva. Je metodický a efektívny. Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách.  Nemá strach zo zodpovednosti. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre neho  dôležitá. Všetko v jeho živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivý a bude pracovať krok za krokom aby dosiahol svoje ciele. Ak si raz na niečo, alebo niekoho vytvorí názor, je veľmi ťažké ho zmeniť. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívny a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí.

Poznámka: Ak človek s týmto menom používa oslovenie Rasťo – potom sú vibrácie jeho mena 1 – čo znamená, že svojho nositeľa ovplyvňuje iným spôsobom.

Rasťo dokáže obetovať všetko čo má, ak cíti, že môže niekomu pomôcť. Ukrýva v sebe  aktívneho, schopného, ekonomicky mysliaceho, milého, príjemného, obetavého a citlivého človeka. Navonok chce Rasťo  pôsobiť ako tvrdý chlap, ktorý odolá všetkým prosbám, či požiadavkám svojich známych. Jeho rozpoltenosť mu spôsobuje veľa ťažkostí, pretože sa niekedy správa zle práve k tým, čo by mu mohli pomôcť, alebo ho podporiť. Nemal by konať v rozpore so svojím vnútrom a radšej nech ho ostatní považujú za citlivého, akoby mal nakoniec zostať sám a trpieť kvôli odsudzovaniu iných. Nakoniec sa mu vždy podarí dosiahnuť úspech, ale až potom, keď si sám uvedomí, kde urobil chyby.  

Rebeka – meniny 2.9 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť. Prináša jej silu, energiu a odvahu do boja so životnými prekážkami.

Meno Rebeka je hebrejského pôvodu a znamená “zviazať”. Toto meno nosila aj Svätá Rebeka, ktorá je patrónkou stratených rodičov a chorých.

Rebeka pôsobí veľmi uzavreto, rezervovane a hanblivo. Vo svojom živote sa riadi viac emóciami ako logikou,  čo často vedie k chaotickým situáciám. Z tohoto dôvodu býva  náladová   preto je potrebné, aby sa už v detstve naučila lepšie zvládať svoje emócie. Je nedôverčivá a občas aj veľmi sarkastická no napriek tomu má   priateľstvo  v jej živote dôležité miesto. Jej  najväčším problémom sú jej požiadavky voči sebe a ostatným. Ak si Rebeka  určí  svoje priority, potom nájde bezpečný a stabilný život. V opačnom prípade bude celý život zúfalo hľadať šťastie (hoci šťastie už dávno môže byť vedľa nej)!  Celý život dokáže milovať tajne a dlho trvá, kým sa odhodlá prejaviť svoje city navonok. Vie sa veľmi dobre orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Avšak potrebuje mať pocit bezpečia a istoty na to, aby mohla  dosahovať dobré výsledky. Napriek tomu, že často pracuje usporiadane a neorganizovane zároveň (čím je vo svojej podstate  svojim spôsobom nenahraditeľná) a má svoj vlastný rytmus, dokáže vždy podať dobrý výkon na profesionálnej úrovni. Rešpektuje zákony a zavedený poriadok, čo z nej robí dobrú pracovníčku.  Peniaze vníma iba ako prostriedok na nasýtenie svojich túžob, čo spôsobuje finančnú nerovnováhu.

Regína – meniny 5.9 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Regína je latinského pôvodu a znamená “kráľovná”. Toto meno nosila aj Svätá Regína z 3.storočia.

Ste spoločenský človek, ale svojich priateľov si v vyberáte. Zvyčajne máte malú skupinu úprimných priateľov. Ste emotívny človek, o ktorom je známe, že je veľkorysý a altruistický. Ľudia vás vnímajú ako dôveryhodného a intuitívneho človeka, ktorý má  zmysel pre krásu a vynikajúci vkus. Vnímanie pocitov iných ľudí na hlbšej úrovni vám umožňuje vaša výrazná empatia. To vám v podstate umožní čítať v ostatných ako v otvorenej knihe.  Váš záujem o psychológiu môže pozdvihnúť vaše pozorovacie a dedukčné schopnosti na úplne inú úroveň. Niekedy  ste až príliš priama alebo úprimná, čo vám môže spôsobovať ťažkosti. Nemáte rada monotónnosť, túžite po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Odmietnutie podriadiť sa zavedeným poriadkom vám nebráni pracovať v tíme pod niekým iným, pokiaľ máte slobodu pohybu a dokážete sa sama rozhodovať. Peniaze sú len prostriedkom na dosiahnutie vašich túžob. Ak sa niekedy vyskytne situácia, kde si musíte vybrať medzi vnútorným pokojom alebo peniazmi, väčšinou si vyberiete harmóniu. Finančne vaša cesta pozostáva z vzostupov a pádov. Ste idealistka, ktorá sníva o živote v harmonickom svete. Ľudia s týmto menom majú tendenciu byť prirodzene lojálni a súcitní.

Renáta – meniny 6.11 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Renáta má latinský pôvod a znamená “znovuzrodená”. Toto meno nosila aj Renáta Lotrinská,  ktorá bola uctievaná ako svätá, ale nikdy nebola svätorečená.

Dokážete sa veľmi dobre sústrediť a máte vynikajúcu pamäť. Ste veľmi sebavedomá a myslíte si, že dokážete všetko, čo si zaumienite. Avšak často sa púšťate do projektov, ktoré potom nedokončíte a to vám potom spôsobuje zbytočné finančné straty a trpké skúsenosti. Najšťastnejšia by ste boli na pozíciách, kde sa môžete slobodne vyjadrovať. Rada sa obklopujete novými a peknými vecami.  Neznášate rutinu. Sloboda a nezávislosť sú vašou najvyššou prioritou a pokiaľ sa vás niekto pokúsi obmedziť, potom môže počítať s tým, že s ním veľmi rýchlo ukončíte priateľstvo.  Trpezlivosť nie je vaša silná stránka. Máte rada zmeny a rada cestujete. Potrebujete sa cítiť milovaná alebo obdivovaná.V každom vzťahu ste vášnivá aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Väčšinou nie ste príkladom lojality a stability. V mladosti je váš citový život búrlivý a stabilný vzťah si vybudujete   až  v neskoršom veku. Dlho Vám trvá kým prekonáte hriechy mladosti a začnete sa správať dospelejšie. Snažíte  sa nájsť nejakého človeka, ktorý by Vám pomáhal a niesol za Vás zodpovednosť. Neznášate priveľa obmedzovaní a starostí o financie, preto musíte mať pri sebe  vždy oporu. Máte veľké ambície a je pre vás ťažké byť tolerantná a chápavá k tým, ktorí sú od prírody pomalší. Nikdy nie ste úplne opustená a  vždy budete  mať okolo seba aspoň dvoch – troch ľudí, ktorí Vám budú ochotne pomáhať  žehliť vaše prehrešky.  

René – meniny 7.11 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť. 

Meno René má latinský pôvod   a jeho význam je “znovuzrodený”. Toto meno nosil aj Svätý René (René Goupil).

Muž s týmto menom pôsobí veľmi uzavreto, rezervovane a hanblivo. Vo svojom živote sa riadi viac emóciami ako logikou,  čo často vedie k chaotickým situáciám. Z tohoto dôvodu býva  náladový a   preto je potrebné, aby sa už v detstve naučil lepšie zvládať svoje emócie. Je nedôverčivý a občas aj veľmi sarkastický no napriek tomu má   priateľstvo  v jeho živote dôležité miesto. Jeho najväčším problémom sú jeho požiadavky voči sebe a ostatným. Ak si určí  svoje priority, potom nájde bezpečný a stabilný život. V opačnom prípade bude celý život zúfalo hľadať šťastie (hoci šťastie už dávno môže byť vedľa neho)!  Celý život dokáže milovať tajne a dlho trvá, kým sa odhodlá prejaviť svoje city navonok. Vie sa veľmi dobre orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Avšak potrebuje mať pocit bezpečia a istoty na to, aby mohol  dosahovať dobré výsledky. Napriek tomu, že často pracuje usporiadane a neorganizovane zároveň (čím je vo svojej podstate  svojim spôsobom nenahraditeľným) a má svoj vlastný rytmus, dokáže vždy podať dobrý výkon na profesionálnej úrovni. Rešpektuje zákony a zavedený poriadok, čo z neho robí dobrého pracovníka.  Peniaze vníma iba ako prostriedok na nasýtenie svojich túžob, čo spôsobuje finančnú nerovnováhu.

Richard – meniny 3.4 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melancholickosť, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Richard  má nemecký pôvod a znamená “mocný vládca”. Toto meno nosil aj Svätý Richard Pampuri. 

Richard  hľadá aktívnu a vodcovskú ženu, ktorá mu určí  cieľ a stálym poháňaním ho k tomuto cieľu dostane, samozrejme bez veľkej kritiky za jeho pomalosť a neochotu. Pokiaľ takúto ženu pri sebe nemá a nie je dostatočne motivovaný, vie byť aj pekne lenivý. Napriek tomu sa vždy dokáže o seba postarať.  Najradšej by však nič nerobil, iba užíval výsledky práce iných. Je milým príživníkom, šarmantným lichotníkom a nikdy sa nepostaví na nesprávnu stranu. Je múdry, šikovný, dokáže dlho fantazírovať a snívať, no pred realitou uteká. Nemá rád ťažkú prácu, ani zodpovednosť a už najmenej sa mu páči zháňanie financií. Napriek tomu si svoje financie drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Jeho cieľom je nájsť si dobré, teplé a zabezpečené miestečko, kde by mohol niekoho riadiť, no sám vykonávať minimálnu prácu a niesť za ňu minimálnu zodpovednosť. Je radšej sprievodcom ako vykonávateľom. Rád si zafilozofuje a rutiny normálneho života ho nudia. Vie byť veľmi učenlivý, štruktúrovaný a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Svoje vnútorné strachy a obavy dokáže veľmi dobre ukrývať. Má tendencie byť náladový. Jeho  reakcie na ľudí sa líšia podľa toho, ako sa cíti. Inšpiruje ho povzbudenie od ostatných,  no podozrieva  ich zámery. Často prežíva vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo má na mysli a potom trpí  veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam. Na ostatných často pôsobí ako tichý človek, ale zdanie klame. Richard je vtipný a vždy pripravený na párty.   

Roland – meniny 9.5 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Ronald je staronemeckého pôvodu a znamená „ slávna krajina “. Toto meno nosil aj Svätý Roland, ktorý bol tretím opátom cistercitského kláštora v roku 1140. 

Roland je meno, ktoré naznačuje priekopníckeho ducha. Ste rodený vodca, ktorý je  orientovaný na úspech. Snažíte sa všetko analyzovať do hĺbky a dokážete sa sústrediť sa na jemnejšie detaily projektu alebo podniku. Mentálna sila je jednou z vašich najväčších zbraní a viete ju aj veľmi dobre použiť. Najlepšie sa vám  pracuje keď ste sám, alebo v  tíme, kde ste lídrom. Preberanie nových povinností pre vás nikdy nebolo záťažou. Ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej, smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Ste súťaživý typ, ktorý zvyčajne dáva všetko  čo má, aby vyhral. Málokedy zažijete pokoj mysle, ktorý prichádza s vyrovnaným myslením a emocionálnou kontrolou. Váš finančný život sa  skladá z vrcholov a pádov, pretože keď objavíte niečo, čo sa vám páči, je pre vás veľmi ťažké potlačiť svoje túžby. Ste rád stredobodom pozornosti a máte dobrý zmysel pre humor. Ľudia vás vnímajú ako  človeka plného života, povznášajúceho,  inšpirujúceho a očarujúceho. Máte rád prírodu a nachádzate v nej inšpiráciu. Máte sklon bojovať proti láske, najmä proti monotónnosti, do ktorej sa väčšina párov môže dostať. Často ste hybnou silou vzťahu. Váš citový život je dosť búrlivý.

Roman – meniny 23.2 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melancholickosť, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Roman má latinský pôvod a znamená “rímsky”, alebo “z Ríma”. Toto meno nosil aj Svätý Roman – patrón obchodníkov, vzývaný proti šialenstvu, otravám, utopeniu a proti útokom diabla.

 Roman je veľmi učenlivý, má vynikajúce analytické myslenie  a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Dokáže sa sústrediť aj v najväčšom chaose.   Rutiny normálneho života ho nudia.  Často  sa snaží skryť svoj vnútorný strach a slabosť. Má filozofické sklony, ale tiež tendenciu žiť vo svojom „svete snov“, kde je schopný posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa mu  páči.  Má úžasnú schopnosť preniesť dokonalé miesta, ľudí a udalosti do svojich vlastných životných skúseností, čo ho vedie po ceste konzistentných odhalení. Neustále okolo seba všetko analyzuje. Vzhľadom na svoju túžbu hľadať vo všetkom pravdu a mať o nej aj dôkazy, by z neho mohol byť dobrý  vyšetrovateľ, prokurátor alebo novinár.   Má dobrú intuíciu, býva veľmi opatrný a vždy sa snaží veci dotiahnuť do konca.  Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Ak nemá dostatočnú motiváciu  vie byť veľmi lenivý.   

Romana – meniny 23.2

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť. 

Meno Romana má latinský pôvod a znamená “rímsky”, alebo “z Ríma”.

Romana je vášnivá a riadi sa inštinktom. Často udržiava vzťahy na silu a jej milostný život býva dosť zložitý, čo môže viesť k žiarlivosti.  Je schopná, silná a útočná. Vie, čo by chcela dosiahnuť, v čom by mohla ustúpiť a čo by ju zaujímalo. Ak sa nesprávne zamiluje, potom jej už niet pomoci. Mnohé z týchto žien sa dostanú do vysokých funkcií a ovplyvnia medzinárodné dianie, ale mnohé z nich sa nepohnú od hrncov a deti sú pre nich to najdôležitejšie. Neexistuje pre nich stredná cesta – alebo kariéra, alebo rodina. Pokiaľ zostanú doma, nikto ich neocení, za  ich obetavosť a zapieranie vlastnej osobnosti. Romany by preto mali dávať pozor na svoje city a menej počúvať svoje srdce, inak ich vždy čaká sklamanie. Aby odhalila vyššiu stránku svojej povahy, mala by rozvíjať svoje umelecké a tvorivé nadanie. Je cieľavedomá a vždy sa snaží využiť prítomný okamih naplno, ale občas sa správa sebadeštruktívne. Zmeny víta s otvorenou náručou a rutiny takzvaného normálneho života ju nesmierne nudia.   

Rozália – meniny 4.9 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Rozália má maďarský pôvod a znamená “ruža”. Toto meno nosila aj Svätá Rozália – ochrankyňa pred nákazlivými chorobami.

Rozália  máte  priekopníckeho ducha. Ste rodený vodca, ktorý je  orientovaný na úspech. Snažíte sa všetko analyzovať do hĺbky a dokážete sa sústrediť sa na jemnejšie detaily projektu alebo podniku. Mentálna sila je jednou z vašich najväčších zbraní a viete ju aj veľmi dobre použiť. Najlepšie sa vám  pracuje keď ste sama, alebo v  tíme kde ste líderkou. Preberanie nových povinností pre vás nikdy nebolo záťažou. Ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej, smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Ste súťaživá a zvyčajne dáte  všetko  čo máte a ešte aj niečo navyše, len aby ste dokázala každému a aj sebe, že ste najlepšia.  Málokedy zažijete pokoj mysle, ktorý prichádza s vyrovnaným myslením a emocionálnou kontrolou. Váš finančný život sa  skladá z vrcholov a pádov, pretože keď objavíte niečo, čo sa vám páči, je pre vás veľmi ťažké potlačiť svoje túžby. Ste rada stredobodom pozornosti a máte dobrý zmysel pre humor. Ľudia vás vnímajú ako  človeka plného života, povznášajúceho,  inšpirujúceho a očarujúceho. Máte rada prírodu a nachádzate v nej inšpiráciu. Máte sklon bojovať proti láske, najmä proti monotónnosti, do ktorej sa väčšina párov môže dostať. Často ste hybnou silou vzťahu. Váš citový život je dosť búrlivý.

Róbert – meniny 7.6 

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselý, štedrý, harmonický, nežný.

Meno Róbert pochádza z germánskeho mena Hrodebert, čo znamená „svetlá sláva“. Toto meno nosil aj Robert Bruce, ktorý obnovil nezávislosť Škótska od Anglicka v 14. storočí. 

Vaša osobnosť je stabilná a vyvážená. Ste veľmi kreatívny a umelecky orientovaný. Často dobrovoľne  pracujete na občianskych projektoch. Vašou túžbou je pomáhať a starať sa o tých, ktorých máte rád a vždy ste pripravený pomôcť tým, ktorí sú slabší. Často sa vzdáte toho, čo chcete, aby ostatní mohli mať to, čo potrebujú. Máte tendenciu učiť, poučovať, radiť a pomáhať iným a zároveň očakávať vďačnosť. Kvôli vašim idealistickým presvedčeniam a snahám pomôcť každému, si myslíte, že viete čo je pre ostatných najlepšie.  Ste sociálne veľmi aktívny, vďaka čomu ste dobre informovaný. Harmónia má vo vašom živote dôležité miesto, čo sa  jasne prejavuje vo vašej láske k umeniu. Máte vlastnosti spoločné pre hercov a  tanečníkov. Jedna vec, na ktorú si treba dávať pozor, sú jednotlivci, ktorí sa vás snažia využiť na svoje vlastné účely. Nie je nič zlé na tom povedať nie, keď vás niekto požiada o pomoc.  Rodina má vo vašom živote vždy prioritu, je základom vašich tradičných hodnôt. Postarať sa o nich je nanajvýš dôležité!  Ľudia vás poznajú ako spoľahlivú, zodpovednú a spoločenskú osobnosť. Máte skvelé analytické schopnosti,  ste systematický a máte tendenciu reagovať na udalosti rozhodne, efektívne a bez predchádzajúceho premýšľania alebo plánovania. Máte organizačný talent  a viete ponúknuť praktické riešenia. Aj keď svoj cieľ dosiahnete na poslednú chvíľu, nikdy nezmeškáte termín, pretože vždy máte vo vrecku záložný plán.

Róberta – meniny 7.6 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomná, skúmavá, melancholická, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Róberta je ženská podoba mena Róbert, ktoré pochádza z germánskeho mena Hrodebert. Jeho význam je „svetlá sláva“. Toto meno nosil aj Robert Bruce, ktorý obnovil nezávislosť Škótska od Anglicka v 14. storočí. 

Róberta má múdru, rýchlu a  analytickú myseľ. Dokáže  efektívne riadiť ľudí v skupinách.  Často prežíva vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo má na mysli a potom trpí  veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam.  Je  pre ňu oveľa jednoduchšie svoje hlbšie myšlienky a pocity napísať na papier ako povedať nahlas. Svoje potešenie nájde v literatúre a  v poézii.  Je idealistka a má  silnú túžbu slúžiť ľudstvu. Túži po náklonnosti, ale málokedy nájde niekoho, kto rozumie jej povahe. Hlboko ju dojímajú krásy života, najmä prírody. Má tendencie byť náladová. Jej  reakcie na ľudí sa líšia podľa toho, ako sa cíti. Inšpiruje ju povzbudenie od ostatných,  no podozrieva  ich zámery. Má filozofické kvality, snaží sa  analyzovať a študovať veci do hĺbky a nebráni  sa ani spiritualite pri hľadaní pravdy.  Vyžíva sa vo výskume a uprednostňuje  vedecké fakty. Svoje schopnosti dokáže  prejaviť v rôznych oblastiach.  

Rudolf – meniny 17.4

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

Meno Rudolf má nemecký pôvod a znamená “slávny vlk”. Toto meno nosil aj Blahoslavený Rudolf z Bernu.

Rudolf dokáže ľudí motivovať a nakopnúť. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie. Je svedomitý, usilovný, spoľahlivý a detailista. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálny muž, ktorý  svoju citlivosť skrýva. Je metodický a efektívny. Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách.  Nemá strach zo zodpovednosti. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre neho  dôležitá. Všetko v jeho živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivý a bude pracovať krok za krokom aby dosiahol svoje ciele. Ak si raz na niečo, alebo niekoho vytvorí názor, je veľmi ťažké ho zmeniť. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívny a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí.

Rudolfa – meniny 17.4 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Rudolfa  má nemecký pôvod a znamená “slávny vlk”.

Rudolfa je  dynamická, podnikavá,  má vynikajúce analytické myslenie, je temperamentná a miluje výzvy. Má  kreatívnu a zvedavú myseľ s vynikajúcou schopnosťou riešiť problémy a robiť veľmi rýchle rozhodnutia aj v zložitých situáciách.  Má výbornú pamäť a vie  sa veľmi dobre sústrediť, čo jej pomáha síce pomaly, ale isto, vybudovať pevné základy svojho úspechu. Trvá určitý čas, kým si  vybuduje  talent a odbornosť, ale akonáhle sa to stane, potom dokáže  takmer všetko. Neznáša  hierarchiu, príkazy a monotónnosť. Nikdy ju nenájdete  v pozadí, pretože  stále má kopu nápadov a práce s ich realizáciou. Je  všestranná a nemá problém robiť viac vecí naraz. Často má  tendenciu prekračovať svoje limity. Je spoločenská, komunikatívna,  nemá problémy s nadväzovaním nových priateľstiev a je rada stredobodom pozornosti. Je veľmi vnímavá a stačí jej krátka chvíľa byť s niekým v spoločnosti, aby  dokázala  identifikovať slabiny alebo silné stránky dotyčnej osoby.  Má  rada slobodu a ak sa niekto pokúsi obmedziť jej nezávislosť,  s najväčšou pravdepodobnosťou môže počítať s ukončením jej priateľstva.   Rada cestuje. Cení si rodinné hodnoty a tradície. Je ochotná obetovať sa v prospech iných. Rada sa obklopuje peknými a luxusnými vecami, ktoré často vyvolávajú tendenciu splniť jej túžby a utrácať. Preto je jej finančná sféra plná vzostupov a pádov.

Rút – meniny 16.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Rút má hebrejský pôvod a znamená”spoločník, alebo priateľ”.

Rút je zvedavý a slobodomyseľný muž. Rád býva vo svojom „svete snov“,kde je schopný posúvať udalosti tak, ako sa mu páči. Avšak občas mu jeho živá predstavivosť  komplikuje oddelenie pravdy od klamstva. Je spoločenský a má priateľov z každého prostredia. Je rád keď je stredobodom pozornosti. V partnerských vzťahoch je otvorený a jeho citový život býva búrlivý. Stabilný vzťah má  väčšinou až neskôr v živote.  Kladie veľký dôraz na vzhľad a výzor. Nemá rád príkazy, monotónnosť, alebo prikázané postupy a preto si hľadá prácu, kde by mohol byť neustále v myšlienkovom pohybe, alebo kde by mohol využiť svoju kreativitu. Práca v teréne je pre neho ideálna, pretože potrebuje neustály pohyb. Má tendencie prekračovať svoje limity, čo mu niekedy môže  poškodiť zdravie. 

Ružena – meniny 30.8 

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti

Meno Ružena  má latinský pôvod a jeho význam je “ruža”.

Ružena  je zvyčajne obdarená úžasnými manažérskymi schopnosťami. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty a trpezlivo riešiť komplikované situácie. Je disciplinovaná, praktická, spoľahlivá, pracovitá a šetrná. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi emocionálna žena, ktorá svoju citlivosť skrýva.   Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne. Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách. Nemá strach zo zodpovednosti. Záväzok je niečo, čo berie veľmi vážne a keď sa zapojí do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre ňu dôležitá. Všetko v jej živote sa točí okolo stability a bezpečia. Rada sa stará o druhých a často je vyzývaná k tomu, aby uzmierila rozhádaných ľudí.  Je lojálna. Problémy rieši s trpezlivosťou. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivá a bude pracovať krok za krokom aby dosiahla  svoje ciele.  Má rada prírodu a je kreatívna. K financiám má zdravý vzťah, vždy si dobre premyslí na čo a akým spôsobom investuje svoje peniaze.