MENA S,T,U

Čo znamená vaše krstné meno S, T, U

Sabina – meniny 27.10 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Sabina pochádza z latinčiny a znamená „z kmeňa Sabine“. Toto meno nosila aj Svätá Sabína – patrónka Ríma, žien v domácnosti a detí. 

Ste akčný jedinec. Potrebujete niekoho, kto s vami dokáže držať krok a kto je vám rovnocenný.  Ste súťaživý typ a väčšinou urobíte všetko preto, aby ste dosiahla čo chcete. Dokážete veľmi  rýchlo reagovať a robiť potrebné kroky – aj preto by ste bola dobrou vedúcou pracovníčkou alebo podnikateľkou. Vaše meno Vám dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť. Pozor na to, aby ste v návale toho čo Vás baví, nezabudla na svojich blízkych, pretože sa Vám môže stať, že ak raz budete niekoho potrebovať, tak zistíte, že síce máte všetko, ale nemáte to s kým zdieľať. Občas viete byť veľmi sebecká.  Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Neznášate pokrytectvo, ste priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostávate do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Pozor na výbuchy hnevu. 

Poznámka: Ak Sabína používa svoje meno v inej forme ako v kalendárnej, potom aj význam mena bude iný.

Sabrina – meniny 27.10 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Sabrina má svoje korene v latinčine a jeho význam je “z rieky Severn”, ale niektoré zdroje uvádzajú moslimský pôvod s významom „legendárna princezná“.

Sabrina je nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá. Má priekopníckeho ducha. Často spochybňuje zavedený poriadok a autority.  Je kreatívna a ambiciózna. V biznise býva často úspešná. S ľahkosťou zvláda  problémy pri nových  situáciách. Vďaka jej vnútornej sile, ktorú vyžaruje  na ostatných, pôsobí sebavedomo a zároveň odstrašujúco. Má tendenciu byť egocentrická. Jej  prirodzenou schopnosťou je urovnávať konflikty a vytvárať harmóniu všade a vo všetkom. Dalo by sa povedať, že je prirodzený mierotvorca a duchovná idealistka. Baví ju  filozofia,  štúdium náboženských smerov a má sklony k alternatívnym riešeniam. Hľadanie osvietenia je jedným z jej  celoživotných cieľov. Svojich priateľov si starostlivo vyberá.  Vo svojom živote sa snaží presadiť spravodlivosť.  Je priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostáva do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Musí sa naučiť zvládať výbuchy hnevu.  

Poznámka: Ak Sabrína používa svoje meno v inej forme ako v kalendárnej, potom aj význam mena bude iný. 

Sandra 2.1

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Sandra  má grécky pôvod a znamená “ochrankyňa ľudu”.  

Ste komunikatívna, diplomatická a spoločenská a aj preto máte okolo seba vždy veľa priateľov. Máte  prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred. Najlepšie sa vám pracuje v tíme.  Môžete vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vnímate iba ako nástroj, ktorý vám pomáha realizovať a dosahovať vaše sny. Kvôli tomu sa vo vašom živote   budú striedať obdobia kedy si budete žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou ste optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza.  Avšak ste aj hĺbavá a  vaša mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že máte sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Musíte sa naučiť byť trpezlivá a menej impulzívna. Máte rada pocit slobody a vážite si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájdete toho správneho partnera, ale keď ho už nájdete ste lojálna. Milostný život má pre vás zmysel iba pokiaľ sa chcete stať rodičom. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície a nemáte problém s obetovaním sa v prospech iných.  Ste zvedavá a máte  neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý vás núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Svojich priateľov si vždy dokážete vypočuť a poradiť im.  

Samuel – meniny 26.8

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Samuel má hebrejský pôvod a znamená “Boh počul”. Toto meno nosil aj Samuel – starozákonný prorok. 

Samuel je naivný idealista pokiaľ ide o ľudí. Doslova ho priťahujú tí ľudia, ktorí fyzicky trpia, prípadne je voči nim vykonávaná neprávosť a snaží sa tieto krivdy napraviť. Jeho cieľom je vytvorenie humánnejšej spoločnosti. V komunikácii je väčšinou veľmi priamy, vždy hovorí pravdu do očí  a  sem-tam “prestreli”. Občas v hneve povie aj to čo by nechcel a to mu následne spôsobuje zbytočné problémy, ktoré sa niekedy dlho  ťahajú. Emocionálne pohodlie je pre neho veľmi dôležité. Ako priateľ  vie byť mimoriadne slušný a dôveryhodný. Ťažko vyjadruje svoje  vnútorné pocity pred ostatnými, čo často vytvára nesprávne domnienky . Aby odhalil  vyššiu stránku svojej povahy, mal  by   rozvíjať svoje umelecké a tvorivé nadanie. Jeho milostný život býva dosť zložitý, pretože má problém so žiarlivosťou a celkovo kontrolou nad partnerkou.  V práci býva dobrý stratég, ktorý dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje.  Je cieľavedomý,  efektívny a vždy sa snaží využiť prítomný okamih naplno, ale občas sa správa sebadeštruktívne. Zmeny víta   s otvorenou náručou a rutiny takzvaného normálneho života ho nesmierne nudia.      

Sergej – meniny 22.10 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Sergej má latinský pôvod a znamená “sluha, alebo strážca”. Toto meno nosil aj Sergij Radonežský ruský svätec.

Ste nezávislý, temperamentný, rýchly a podnikavý od prírody. Neznášate pokrytectvo. Váš citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túžite po slobode.  Ako vodcovský typ sa často pokúšate spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Vedúca pozícia vám ponúka oveľa väčší komfort ako byť podriadený niekomu inému. Vaše vodcovské vlastnosti,  vám pomáhajú riešiť problémy popredným spôsobom myslenia dopredu.  Ste súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Vďaka skúsenostiam s vedením ľudí sa cítite silný a prináša vám to veľké potešenie. Často zo seba vydáte všetko, keď sa sústredíte na úlohu.  Preberanie nových povinností pre vás nikdy nebolo záťažou. Namiesto toho hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent.  Mal  by ste sa naučiť prijať ponúknutú pomoc.  

Servác – meniny 13.5 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Servác je odvodené z latinského Servatius  čo znamená chránený“. Toto meno nosil aj svätý Servatius – patrón Maastrichtu.  

Máte analytickú a bystrú myseľ, ste kreatívny, všestranný, originálny a nezávislý.
Máte veľké ambície a je pre vás ťažké byť tolerantný a chápavý k tým, ktorí sú od prírody pomalší. Ste veľmi sebavedomý a myslíte si, že dokážete všetko, čo si zaumienite. Avšak často sa púšťate do projektov, ktoré potom nedokončíte a to vám potom spôsobuje zbytočné finančné straty a trpké skúsenosti. Rád sa obklopujete novými a peknými vecami. Najšťastnejší by ste boli na pozíciách, kde sa môžete slobodne vyjadrovať. Neznášate rutinu. Sloboda a nezávislosť sú vašou najvyššou prioritou a pokiaľ sa vás niekto pokúsi obmedziť potom môže počítať s tým, že s ním veľmi rýchlo ukončíte priateľstvo.  Dokážete sa veľmi dobre sústrediť a máte vynikajúcu pamäť. Viete veľmi rýchlo reagovať na vznikajúce problémy a hneď ich aj riešiť. Trpezlivosť nie je vaša silná stránka. Máte rád zmeny a rád cestujete. Ste milovníkom lásky a potrebujete sa cítiť milovaný alebo obdivovaný. V každom vzťahu ste vášnivý, aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Väčšinou nie ste príkladom lojality a stability. V mladosti je váš citový život búrlivý. Stabilný vzťah si vybudujete   až  v neskoršom veku. 

Severín – meniny 8.1 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Severín má latinský pôvod a jeho význam je “vážny, prísny”. Toto meno nosil aj Svätý Severín z Norika.

Severín je človek s veľkými plánmi a malou  trpezlivosťou. Keby išlo všetko podľa jeho predstáv, už odmala žije v blahobyte a luxuse. Nemá vo všetkom šťastie a ani úspech neprichádza tak rýchlo, ako by chcel a preto  sa často nechá zlákať na zlé chodníčky. Ak ho budete od malička motivovať, dávať mu dôležité úlohy, sledovať jeho vytrvalosť a  vplývať na jeho zmysel pre zodpovednosť, potom  sa z neho stane sebavedomá a silná osobnosť. Vibrácie jeho mena mu budú pomáhať v rozvoji svojich schopností vo všetkých sférach. Severín je prirodzeným mierotvorcom a tiež duchovným idealistom.  Voči ostatným ľuďom je vnímavý a túto svoju schopnosť využíva pri výbere svojho bližšieho okolia. Ľudia ho  vnímajú ako  človeka, ktorý je pôsobivý, elegantný a noblesný. Bol by z neho dobrý herec pretože aj keď je otvorený predsa len nie vždy vieme predvídať jeho činy. Dokáže v sebe ukrývať nie dve, ale niekedy až tri osobnosti, z ktorých každá je iná a má iné životné hodnoty. Doma medzi svojimi blízkymi môže konať a myslieť inak, ako medzi cudzími, teda nikto nedokáže presne povedať, čo je  zač. Uprednostňuje rozmanitosť je nepokojný a má rád keď sú veci v pohybe. V láske sa mu bude dariť. Ak nájde tú právu, nikdy ju  nepodvedie, ak mu sama nedá dôvod. 

Sidónia – meniny 23.6 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Sidónia má latinský pôvod a znamená “zo Sidonu”. Toto meno nosila aj Svätá Sidónia z Gruzínska.  

Sidónia je vášnivá a riadi sa inštinktom. Často udržiava vzťahy na silu a jej milostný život býva dosť zložitý, čo môže viesť k žiarlivosti. V práci býva dobrá  strategička, ktorá dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje. Pri rozhodovaní sa  často spolieha  na svoju intuíciu. Dokáže  sa veľmi dobre sústrediť aj keď je všade okolo nej chaos. Snaží sa  dosiahnuť hlbšie  porozumenie  o sebe a ľuďoch v jej okolí. Aby odhalila vyššiu stránku svojej povahy, mala by rozvíjať svoje umelecké a tvorivé nadanie.  Vďaka jej veselej povahe býva  obľúbená aj napriek tomu, že z času na čas má tendenciu byť rezervovaná. Ťažko vyjadruje  svoje  vnútorné pocity pred ostatnými, čo často u ostatných vytvára nesprávne predstavy. Sidónia je cieľavedomá,  efektívna a vždy sa snaží využiť prítomný okamih naplno, ale občas sa správa sebadeštruktívne. Zmeny víta   s otvorenou náručou a rutiny takzvaného normálneho života ju nesmierne nudia.    

Silvester – meniny 31.12 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentný schopný, má zmysel pre krásu, tvorivý, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivý. 

Meno Silvester má latinský pôvod a znamená “drevo, les”. Toto meno nosil aj Svätý Silvester – pápež. 

Silvester  je prirodzene tvorivý.  Má v sebe veľa jemnosti a ženskosti aj keď navonok pôsobí tvrdo a mužne. Jeho vnútro túži po pokoji, stabilite a  harmónii. Ak sa  bude obklopovať viac ženami  ako mužmi, najmä v súkromnom živote, môže sa mu to aj podariť. Má potrebu žiť v kolektíve medzi  spriaznenými dušami. Často je vyzvaný ostatnými, aby vniesol poriadok do vecí alebo ich zosúladil, pretože má vrodenú schopnosť vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktoré sú  ľahko pochopiteľné. Túži pomáhať a starať sa o tých, ktorých  má rád. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa posunuli v živote ďalej. Dokonca je ochotný obetovať sa v prospech iných. Ľudia ho vnímajú  ako niekoho, kto je sympatický, súcitný a veľkorysý.  Cítia sa s  ním dobre a vedia, že s ním  môžu počítať ako s oporou.  Cení  si rodinné hodnoty a tradície. Dariť sa mu bude v rôznych vzdelávacích smeroch,  v sociálnej práci, či zdravotníctve, ale dokázal by uspieť aj vo finančných odboroch. Musí si dávať  pozor na to aby neprehliadol maličkosti, pretože práve na tom môže stroskotať. Keď sa jedná o prácu, nezastaví  sa, kým nedokončí  svoju úlohu. Dobre zapadne na štruktúrované pracovisko a vďaka tomu sa bude cítiť finančne stabilný. Má rozumný a praktický postoj k životu.

Silvia – meniny 27.8 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Silvia je latinského pôvodu odvodené z latinského slova Silva-les  a jeho význam je “duch dreva”. Toto meno nosila aj  svätica zo 6. storočia, matka pápeža Gregora Veľkého.

Silvia  sa dokáže uplatniť v každom smere. Jej  aktívne  číslo v nej  podporuje ženskosť. Nemá  rada  monotónnosť,  neustále túži po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Často sa odmieta  podriadiť zavedeným poriadkom, ale napriek tomu pokiaľ má  slobodu rozhodovania a pohybu, vie pracovať aj v tíme pod niekým iným. Občas rada intriguje a potom  pozoruje  ostatných ako riešia hlavolamy, ale v konečnom smere vie  byť spravodlivá a vie  si uznať chybu. Neúspech pre ňu je nič konečné. Nevzdáva sa a vie  sa vynájsť aj v tej najťažšej chvíli.  Peniaze vníma len ako prostriedok na dosiahnutie túžob. Ak nastane situácia, kedy si musí vybrať medzi vnútorným pokojom alebo peniazmi, väčšinou si vyberie pokoj.  Preto aj jej finančná situácia pozostáva z vzostupov a pádov. Vo svojej podstate je humanitárna a veľkorysá žena.  Je idealistka, ktorá sníva o živote v harmonickom svete a aj preto má  tendenciu byť prirodzene lojálna a súcitná. Neustále sa   snaží   premeniť náš svet na na lepšie miesto. Pri spoznávaní nových ľudí si drží   odstup a trvá nejaký čas, kým si ich  pustí  k telu. Zvyčajne má   malú skupinu úprimných priateľov, ale všeobecne je spoločenská.  Občas býva príliš priama alebo úprimná, kvôli čomu sa dostáva do zbytočných ťažkostí.   Ďalšie rozvíjanie týchto vlastností môže byť prospešné. 

Simona – meniny 30.10 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívnosť, impulzívnosť, tvrdohlavosť, svojhlavosť.

Meno Simona má hebrejský pôvod a znamená “počúvať”. Toto meno nosila aj  Blahoslavená Simona Chauvigné.  

Simona je vášnivá a riadi sa inštinktom. Často udržiava vzťahy na silu a jej milostný život býva dosť zložitý, čo môže viesť k žiarlivosti. V práci býva dobrá  strategička, ktorá dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje. Pri rozhodovaní sa  často spolieha  na svoju intuíciu. Dokáže  sa veľmi dobre sústrediť aj keď je všade okolo nej chaos. Snaží sa  dosiahnuť hlbšie  porozumenie  o sebe a ľuďoch v jej okolí. Aby odhalila vyššiu stránku svojej povahy, mala by rozvíjať svoje umelecké a tvorivé nadanie.  Vďaka jej veselej povahe býva  obľúbená aj napriek tomu, že z času na čas má tendenciu byť rezervovaná. Ťažko vyjadruje  svoje  vnútorné pocity pred ostatnými, čo často u ostatných vytvára nesprávne predstavy. Simona je cieľavedomá,  efektívna a vždy sa snaží využiť prítomný okamih naplno, ale občas sa správa sebadeštruktívne. Zmeny víta   s otvorenou náručou a rutiny takzvaného normálneho života ju nesmierne nudia.    

Slavomír – meniny 22.4 – 1

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Slavomír je slovanského pôvodu a jeho význam je “sláva mieru”.

Toto meno nosil aj  veľkomoravský kňaz alebo knieža z rodu Mojmírovcov, ktorý bol v roku 871 krátky čas knieža Veľkej Moravy. Mohol byť vzdelaný a vysvätený za kňaza bavorskou misiou na Veľkej Morave. 

Ste akčný jedinec. Potrebujete niekoho, kto s vami dokáže držať krok a kto je vám rovnocenný – čím múdrejší, tým lepšie. Dokážete veľmi  rýchlo reagovať a robiť potrebné kroky – aj preto by ste bol dobrým vedúcim pracovníkom, alebo podnikateľom. Vaše meno Vám dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť. Pozor na to, aby ste v návale toho čo Vás baví, nezabudol na svojich blízkych, pretože sa Vám môže stať, že ak raz budete niekoho potrebovať, tak zistíte, že síce máte všetko, ale nemáte to s kým zdieľať. Občas viete byť veľmi sebecký.  Fyzická príťažlivosť je pre vás veľmi dôležitá. Musíte byť hrdý na svojho partnera. Sex je pre Vás veľmi dôležitý. Ak vaša partnerka  nie je taká skvelá v posteli ako by ste si prial, nemáte problém ju to naučiť. 

Slavomíra – meniny 10.10 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Slavomíra  má slovanský pôvod a znamená “sláva”.  

Slavomíra je prispôsobivá,  milá, vyrovnaná, priateľská, taktná a diplomatická. Je skvelou kamarátkou, má priateľov z každého prostredia  a vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Je mimoriadne vnímavá k pocitom iných a ostatní sa jej  často zverujú kvôli jej skvelým schopnostiam načúvať a poradiť.  Slavomíra je rodeným vodcom, ktorý dokončuje projekty  systematicky a  s ležérnou ľahkosťou. Hierarchia a zavedený poriadok sú veci, s ktorými máva  problém. Vie ako má hospodáriť, ako sa správať aby dosiahla svoje ciele. Vždy má stanovené priority a práve preto ju časom  čaká zabezpečenie a bohatstvo. Nie je lakomá, alebo sobecká, práve naopak.  Je emotívna a citlivá a vie byť  výbornou partnerkou, ktorá si  veľmi potrpí na svojho partnera. Často má pocit, že je nepochopená.  

Sláva – meniny – 18.12 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Sláva má slovanský pôvod a znamená “sláva”. 

Sláva je nezávislá, temperamentná, rýchla a podnikavá. Má priekopníckeho ducha. Často spochybňuje zavedený poriadok a autority. Je  rodený vodca, ktorý  dokáže riešiť problémy popredným spôsobom myslenia dopredu.  Je súťaživá a často  zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhrala.  V návale toho čo ju baví, často zabúda  na svojich blízkych.  Je kreatívna a ambiciózna. V biznise býva často úspešná. S ľahkosťou zvláda  problémy pri nových  situáciách. Vďaka jej vnútornej sile, ktorú vyžaruje  na ostatných, pôsobí sebavedomo a zároveň odstrašujúco. Má tendenciu byť egocentrická. Jej  prirodzenou schopnosťou je urovnávať konflikty a vytvárať harmóniu všade a vo všetkom. Dalo by sa povedať, že je prirodzený mierotvorca a duchovná idealistka. Baví ju  filozofia,  štúdium náboženských smerov a má sklony k alternatívnym riešeniam. Hľadanie osvietenia je jedným z jej  celoživotných cieľov. Svojich priateľov si starostlivo vyberá.  Vo svojom živote sa snaží presadiť spravodlivosť.  Je priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostáva do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Musí sa naučiť zvládať výbuchy hnevu. 

Sofia – meniny 15.5 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Sophia je grécke meno a znamená „múdrosť“.  Toto meno nosila aj svätá  Sofia Rímska – kresťanská mučeníčka – matka viery, nádeje a lásky.

Ľudia vás  vnímajú ako nezávislú  intelektuálku a aristokratku. Milujete slobodu,  dobrodružstvo a výzvy kde môžete dosahovať výsledky. Máte analytické myslenie a dokážete robiť rýchle rozhodnutia v zložitých situáciach.  Ste perfekcionistka a máte vysoké ideály. Máte vysoké nároky na ostatných ale  nie vždy sú tieto nároky naplnené, vďaka čomu bývate sklamaná a osamelá. Máte sklony byť precitlivelá, čo ostatní proti vám často zneužívajú a tiež máte tendenciu reagovať prehnane dramaticky. Váš život sa skladá z emocionálnych vzostupov a pádov. Vaša myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa vám páči.  Dokážete sa poučiť aj zo spomienok a skúsenosti iných ľudí,  čo vás  vedie po ceste konzistentných odhalení. Máte  nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti. Práca medzi štyrmi stenami,  je pre vás nepredstaviteľnou myšlienkou a preto je vaša kariéra  často poznačená mnohými zmenami. Akonáhle vás niečo nadchne, intenzívne na tom pracujete, ale akonáhle sa stretnete s drinou alebo monotónnosťou, váš záujem opadne, výsledkom čoho je veľa vecí nedokončených.  Máte rada outdoorové športy, kde sa môžete dostatočne odreagovať. Občas je pre vás  ťažké kontrolovať svoje myšlienky a vtedy bývate náladová. 

Soňa – meniny 28.3 

Aktívne číslo tohto mena je 4 – ukáznenosť,  pracovitosť, organizačné schopnosti.

Meno Soňa   má indický pôvod a jeho význam je “zlato”. 

Soňa má výborné organizačné schopnosti a presvedčovací talent. Bol by z nej dobrý vodca, mentorka, či učiteľka.  Dokáže ľudí motivovať a nakopnúť. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie. Je svedomitá, usilovná, spoľahlivá a detailistka. Na prvý pohľad pôsobí chladne a rezervovane, no v skutočnosti je veľmi  emocionálna žena, ktorá  svoju citlivosť skrýva. Je metodická, efektívna a vždy si dokáže nájsť spôsob, ako dosiahnuť svoje a  nestratiť nič zo svojej nezávislosti. Tvrdej práce sa nebojí a svoju kariéru si trpezlivo buduje. Svoje povinnosti berie veľmi vážne.  Pri uzatváraní obchodov si vždy vyberie radšej bezpečnejší obchod než   obchod s ktorým je spojené riziko. Svoj finančný rozpočet drží pevne v rukách.  Nemá strach zo zodpovednosti. Záväzok je niečo, čo berie  veľmi vážne a keď sa zapojí  do vzťahu, je to dlhodobé. Rodina je pre ňu  dôležitá. Všetko v jej živote sa točí okolo stability a bezpečia. Pri rozhodovaní o budúcnosti často premýšľa o spôsoboch, ako znížiť riziko. Je veľmi trpezlivá a bude pracovať krok za krokom aby dosiahla svoje ciele. Vyhýba sa situáciám, ktoré nemajú perspektívu do budúcnosti.  Nie je impulzívna a pred tým než sa pustí do akcie si veci dôkladne premyslí. Jej najväčší problém je, že vždy myslí najprv na ostatných a až potom na seba. Obetavo plní rozmary iných a  necháva  sa využívať. 

Stanislav – meniny 13.11 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Stanislav má  slovanský pôvod a znamená “niekto, kto dosiahne slávu”. 

Stanislav je rodeným úspešným mužom, ktorému vždy všetko vyjde, aj keď niekedy na poslednú chvíľu. Je  inteligentný, analytický a  všímavý. Všíma  si podrobnosti, ktoré ostatní nemusia považovať za dôležité a súčasne dokáže vidieť celý priebeh danej situácie. Má v sebe čaro osobnosti, neodolateľnú príťažlivosť a schopnosť plniť všetky úlohy, ak má  slobodu rozhodovania a môže využívať svoju kreativitu. Neznáša  monotónnosť, túži  po vášni a po nových vedomostiach. Ak nájde podporu vo svojej rodine, čoskoro zbohatne, pretože jeho nápady sú ľahko uskutočniteľné a výnosné.  Peniaze vníma  iba ako nástroj na dosiahnutie túžob, čo často vedie k finančnej nerovnováhe. Miluje dobrodružstvá, je nezávislý, ale  niekedy je namyslený a tvrdohlavý. V láske je prelietavý a kým sa rozhodne usadiť, stratí zopár šancí na spolužitie s tou pravou.  Pri spoznávaní nových ľudí býva  zdržanlivý, ale keď sa s ním bližšie spoznáte zistíte, že je veľmi spoločenský. Dokáže  vytvoriť uvoľnenú atmosféru, ktorá povzbudzuje a rozosmieva. Mal by sa učiť čo najviac jazykov a snažiť sa o udržiavanie svojej fyzickej kondície.  Je potrebné, aby mal styky všade. Nesmie sa k nikomu správať odmietavo, či už je to významný alebo bezvýznamný človek.   

Stanislava – meniny 9.6 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Stanislava je slovanského pôvodu a jeto ženská podoba mena Stanislav. Význam tohto mena je “sila, sláva” – “alebo ten kto dosiahne slávu”. Toto meno nosil aj Svätý Stanislav –  Stanislav zo Szczepanówa.

Ste akčný jedinec. Potrebujete niekoho, kto s vami dokáže držať krok a kto je vám rovnocenný – čím múdrejší, tým lepšie. Ste súťaživý typ a väčšinou urobíte všetko preto, aby ste dosiahla čo chcete. Dokážete veľmi  rýchlo reagovať a robiť potrebné kroky – aj preto by ste bola dobrou vedúcou pracovníčkou alebo podnikateľkou. Vaše meno Vám dáva nezávislosť, silnú vôľu, rozhodnosť, ambicióznosť a podnikavosť. Pozor na to, aby ste v návale toho čo Vás baví, nezabudla na svojich blízkych, pretože sa Vám môže stať, že ak raz budete niekoho potrebovať, tak zistíte, že síce máte všetko, ale nemáte to s kým zdieľať. Občas viete byť veľmi sebecká.  Váš citový život je dosť búrlivý, pretože túžite po slobode. Neznášate pokrytectvo, ste priama a aj vďaka svojej priamosti sa občas dostávate do zbytočných konfliktov, ktoré sa potom dlho riešia. Pozor na výbuchy hnevu. 

Stela – meniny 3.10 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Stela má latinský pôvod a znamená “hviezda”.  

Ste komunikatívna, diplomatická a spoločenská a aj preto máte okolo seba vždy veľa priateľov. Máte  prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred. Najlepšie sa vám pracuje v tíme.  Môžete vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vnímate iba ako nástroj, ktorý vám pomáha realizovať a dosahovať vaše sny. Kvôli tomu sa vo vašom živote  budú striedať obdobia kedy si budete žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou ste optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza.  Avšak ste aj hĺbavá a  vaša mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že máte sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Musíte sa naučiť byť trpezlivá a menej impulzívna. Máte rada pocit slobody a vážite si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájdete toho správneho partnera, ale keď ho už nájdete ste lojálna. Milostný život má pre vás zmysel iba pokiaľ sa chcete stať rodičom. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície a nemáte problém s obetovaním sa v prospech iných.  Ste zvedavá a máte  neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý vás núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Svojich priateľov si vždy dokážete vypočuť a poradiť im.  

Svetlana – meniny 15.3 

Číslo 22 hovorí o človeku, ktorý je ctižiadostivý, idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny.

Meno Svetlana má slovanský pôvod a znamená “svetlo”. 

Svetlany  sú výnimočné ženy. Vo svojom osobnom živote pôsobia veľmi jemne a žensky, túžia po nehe a láske. V ich povahe je však aj jedna výrazná črta a tou je ambicióznosť. Musia prekonať svoju vrodenú hádavosť a agresivitu vo vzťahu k ženám.

 Za každú cenu sa chcú dostať do popredia, získať si uznanie a nájsť si cestu k úspechu. Nič im nezabráni dosiahnuť to, čo chcú a sú schopné kvôli tomu obetovať všetko a všetkých. Nevedia znášať podpriemernosť u svojich blízkych, ani vo svojom okolí, myslia  si, že ak sú schopné oni sami výkonov, ktoré iných udivujú, tak aj ostatní by to mohli dokázať. Vedia neuveriteľne ovplyvňovať iných, intrigovať a podrazia aj najlepšiu priateľku, ak cítia, že im stojí v ceste. Ak je potrebné dostať sa niekam pomocou iných mužov, nebránia sa nevere. Pre nich to nie je nič zlé,  využijú každý prostriedok na to, aby sa presadili. Sú zvedavé a majú dobré pozorovacie schopnosti, ktoré im umožňujú správne analyzovať situácie. Riešenie duševných alebo fyzických hádaniek je pre ne prirodzené.  Túžia po slobode ale zároveň majú  potrebu mať domovský prístav. Nevýhodou ich osobností je tvrdohlavosť. Sú komunikatívne a  často vedia  viac, ako povedia. Vďaka ich hyperaktivite  majú problém nájsť emocionálnu rovnováhu. Najvyššou prioritou v ich živote sú  materialistické túžby a priania.   Majú radi zmeny. Sú intuitívnymi  idealistkami, ktoré potrebujú uznanie, aby cítili naplnenie.  

Svetozár – meniny 16.5 

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívny, impulzívny, tvrdohlavý, svojhlavý.

Meno Svetozár má slovanský pôvod a znamená “žiariaci”. Toto meno nosil aj Svetozar Miletić, ktorý bol bojovníkom  za práva Srbov i ostatných nemaďarských národov Uhorska.

Svetozár je naivný idealista pokiaľ ide o ľudí. Doslova ho priťahujú tí ľudia, ktorí fyzicky trpia, prípadne je voči nim vykonávaná neprávosť a snaží sa tieto krivdy napraviť. Jeho cieľom je vytvorenie humánnejšej spoločnosti. V komunikácii je väčšinou veľmi priamy, vždy hovorí pravdu do očí  a  sem-tam “prestreli”. Občas v hneve povie aj to čo by nechcel a to mu následne spôsobuje zbytočné problémy, ktoré sa niekedy dlho  ťahajú. Emocionálne pohodlie je pre neho veľmi dôležité. Ako priateľ  vie byť mimoriadne slušný a dôveryhodný. Ťažko vyjadruje svoje  vnútorné pocity pred ostatnými, čo často vytvára nesprávne predstavy. Jeho milostný život býva dosť zložitý, pretože má problém so žiarlivosťou a celkovo kontrolou nad partnerkou.  V práci býva dobrý stratég, ktorý dokonale vie, čo robí, pričom ovláda všetky sektory, v ktorých sa angažuje.  Aby odhalil  vyššiu stránku svojej povahy, mal  by   rozvíjať svoje umelecké a tvorivé nadanie.

Svätopluk – meniny 12.11

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Svätopluk je odvodený od staroslovanských prvkov svet  „blahoslavený, svätý“ a pulku „ľud, hostiteľ, armáda“. 

Svätopluk je symbolom silného pôsobivého muža, o ktorého sa môže vždy jeho okolie oprieť. Býva silný a prefíkaný. Vibrácie v jeho mene priťahujú pokušiteľské šance na úspech. Sú to vlastne výzvy do boja.  Svätopluk má boj veľmi rád, pretože potrebuje stálu aktivitu, rýchlosť a  zmenu a to nielen v kariére, ale aj v súkromí.  Ak sa nič nedeje, začne sa nudiť a hľadať zábavu inde. Jeho snahy sú vždy korunované úspechom. Má schopnosti vodcu. Vie sa dobre orientovať v rôznych témach a vie prejaviť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Voči ostatným ľuďom je vnímavý a túto svoju schopnosť využíva pri výbere svojho bližšieho okolia. Keď dostane priestor, dokáže dosiahnuť tie najúžasnejšie úspechy. Svojim rozprávačským talentom dokáže ostatných očariť. Ľudia ho  vnímajú ako  človeka, ktorý je pôsobivý, elegantný a noblesný. Bol by z neho dobrý herec pretože aj keď je otvorený predsa len nie vždy vieme predvídať jeho činy. Dokáže v sebe ukrývať nie dve, ale niekedy až tri osobnosti, z ktorých každá je iná a má iné životné hodnoty. Doma medzi svojimi blízkymi môže konať a myslieť inak, ako medzi cudzími, teda nikto nedokáže presne povedať, čo je vlastne zač.    

Šimon – meniny 30.10 

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomnosť, skúmavosť, melanchólia, zmysel pre priateľstvo.

Meno Šimon má hebrejský pôvod a znamená “počúvať, alebo počuť”. Toto meno nosil aj Svätý Šimon – jeden z dvanástich Ježišových apoštolov.

Šimon je veľmi učenlivý, má vynikajúce analytické myslenie  a pred tým než niečo urobí, si veci dôkladne dopredu zváži. Dokáže sa sústrediť aj v najväčšom chaose.   Rutiny normálneho života ho nudia.  Často  sa snaží skryť svoj vnútorný strach a slabosť. Má filozofické sklony, ale tiež tendenciu žiť vo svojom „svete snov“, kde je schopný posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa mu  páči.  Má úžasnú schopnosť preniesť dokonalé miesta, ľudí a udalosti do svojich vlastných životných skúseností, čo ho vedie po ceste konzistentných odhalení. Neustále okolo seba všetko analyzuje. Vzhľadom na svoju túžbu hľadať vo všetkom pravdu a mať o nej aj dôkazy, by z neho mohol byť dobrý  vyšetrovateľ, prokurátor alebo novinár.   Má dobrú intuíciu, býva veľmi opatrný a vždy sa snaží veci dotiahnuť do konca.  Svoje financie si drží pod kontrolou a venuje veľkú pozornosť svojim výdavkom. Ak nemá dostatočnú motiváciu  vie byť veľmi lenivý. 

Štefan – meniny 26.12 

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie vyjednávať.

Meno Štefan  má grécky pôvod a znamená „ veniec víťazstva “.Toto meno nosil aj Svätý Štefan – prvý kresťanský mučeník. 

Štefan je  muž plný rozporov. Málokto  sa dokáže  v ňom orientovať. Často je v rozpore sám so sebou. Často podlieha  zmenám nálad, pretože má tendenciu o sebe pochybovať.  Avšak navonok pôsobí ako sebavedomý a dôveryhodný človek a aj  preto sa občas nachádza na dobrých pozíciach. Baví ho podávať dobré výkony. Má  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré niekto iný nemusí považovať za dôležité a to z neho často robí perfekcionistu. S veľkým zmyslom pre hierarchiu dodržiava  pravidlá alebo príkazy do bodky! Túži po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctí si tradície a nedôveruje veciam, ktorým nerozumie. Túži  po harmónii, rovnováhe a neznáša konflikty. Pôsobí ako tvrdý chlapík avšak vo svojom vnútri je citlivý romantik. Snaží sa učiť z chýb iných.  V láske je opatrný a stály ale keď  už sa rozhodne, tak to platí na dlhý čas. To isté  platí aj o vzťahoch k jeho priateľom. Na povrchu sa  správa otvorene a  veselo a popritom skúma reakcie ľudí okolo seba.  Svojich priateľov si vždy dokáže  vypočuť, poradiť im. Je sporovlivý, ale nie je lakomý. V skutočnosti je od prírody veľkorysí a rád poteší ostatných. Nie je nezvyčajné, že myslí viac na ostatných  ako na seba. Aj keď je jeho finančná cesta kolísavá, nikdy nie je dramatická, pretože vždy vie, ako do týchto situácií vniesť rovnováhu

Štefánia – meniny 7.8 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Štefánia má svoj pôvod  zo starogréčtiny z gréckeho Stephanos,  čo znamená “korunovaný alebo víťazný”. Toto meno nosila aj Blahoslavená Stefana Quinzani. 

Ste komunikatívna, diplomatická a spoločenská a aj preto máte okolo seba vždy veľa priateľov. Máte  prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred. Najlepšie sa vám pracuje v tíme.  Môžete vykonávať rôzne úlohy súčasne. Peniaze vnímate iba ako nástroj, ktorý vám pomáha realizovať a dosahovať vaše sny. Kvôli tomu sa vo vašom živote   budú striedať obdobia kedy si budete žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  Väčšinou ste optimistický človek, ktorý prijíma život tak, ako prichádza.  Avšak ste aj hĺbavá a  vaša mimoriadne citlivá povaha spôsobuje, že máte sklony k depresii z akejkoľvek skutočnej alebo domnelej maličkosti. Musíte sa naučiť byť trpezlivá a menej impulzívna. Máte rada pocit slobody a vážite si svoju nezávislosť.  Dlho trvá než nájdete toho správneho partnera, ale keď ho už nájdete ste lojálna. Milostný život má pre vás zmysel iba pokiaľ sa chcete stať rodičom. Ceníte si rodinné hodnoty a tradície a nemáte problém s obetovaním sa v prospech iných.  Ste zvedavá a máte  neukojiteľný smäd po poznaní, ktorý vás núti posúvať hranice a ísť k neznámym horizontom. Svojich priateľov si vždy dokážete vypočuť a poradiť im.  

Tadeáš – meniny 25.6

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Tadeáš má aramejský pôvod a jeho význam je “srdce”.  Toto meno nosil aj Svätý Júda Tadeáš, ktorý bol posledným z dvanástich apoštolov Ježiša Krista.

Máte analytickú a bystrú myseľ, ste kreatívny, všestranný, originálny a nezávislý.
Ste veľmi sebavedomý a myslíte si, že dokážete všetko, čo si zaumienite. Máte  nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti. Práca medzi štyrmi stenami,  je pre vás nepredstaviteľnou myšlienkou a preto je vaša kariéra  často poznačená mnohými zmenami. Akonáhle vás niečo nadchne, intenzívne na tom pracujete, ale akonáhle sa stretnete s drinou alebo monotónnosťou, váš záujem opadne. Následkom bývajú nedokončené záležitosti, ktoré vám  spôsobujú zbytočné finančné straty a trpké skúsenosti. Rád sa obklopujete novými a peknými vecami. Najšťastnejší by ste boli na pozíciách, kde sa môžete slobodne vyjadrovať. Neznášate rutinu. Sloboda a nezávislosť sú vašou najvyššou prioritou a pokiaľ sa vás niekto pokúsi obmedziť potom môže počítať s tým, že s ním veľmi rýchlo ukončíte priateľstvo. Trpezlivosť nie je vaša silná stránka. Máte rád zmeny a rád cestujete. Ste milovníkom lásky a potrebujete sa cítiť milovaný alebo obdivovaný. V každom vzťahu ste vášnivý, aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Väčšinou nie ste príkladom lojality a stability. V mladosti je váš citový život búrlivý. Stabilný vzťah si vybudujete   až  v neskoršom veku.  Vaša myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa vám páči.  Dokážete sa poučiť aj zo spomienok a skúsenosti iných ľudí,  čo vás  vedie po ceste konzistentných odhalení.  

Tamara – meniny 26.1 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Tamara má hebrejský pôvod a znamená “ďatlová palma”.  Toto meno nosila aj Svätá Tamara- kráľovná Gruzínska.

 Tamara je humanitárna a veľkorysá žena. Neustále sa   snaží   premeniť náš svet na na lepšie miesto. Pri spoznávaní nových ľudí si drží   odstup a trvá nejaký čas, kým si ich  pustí k telu. Zvyčajne má  malú skupinu úprimných priateľov, ale všeobecne je spoločenská  a nemá  problém s obetovaním sa  v prospech svojich priateľov a rodiny. Niekedy  je až príliš priama alebo úprimná, čo jej môže spôsobovať ťažkosti. Nemá rada monotónnosť,  neustále túži   po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Pokiaľ má slobodu pohybu a dokáže sa sama rozhodovať, vie pracovať aj v tíme. Peniaze sú len prostriedkom na dosiahnutie jej túžob. Ak sa niekedy vyskytne situácia, kde si musí  vybrať medzi vnútorným pokojom alebo peniazmi, väčšinou si vyberie  harmóniu. Finančne jej cesta pozostáva z vzostupov a pádov. Je  idealistka, ktorá sníva o živote v harmonickom svete. Ľudia s týmto menom majú tendenciu byť prirodzene lojálni a súcitní. Ďalšie rozvíjanie týchto vlastností môže byť prospešné. 

Tatiana – meniny 1.2 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá

Meno Tatiana má ruský pôvod  a je odvodené z latinského Tatius, ktoré je odvodené od rímskeho Tatianus a význam tohto mena je kráľovná rozprávok”, alebo “kráľovná víl”. Ruský význam tohto mena je “čestná”. Toto meno nosila aj Svätá Tatiana z Ríma.  

Ste  spoločenská, milujete zábavu a rada si užívate život. Ľudia Vás vnímajú ako ženu, ktorá  je pôsobivá, elegantná, vznešená a sebavedomá. Vaša priateľská povaha Vám pomáha nájsť si v živote veľa priateľov. Máte prirodzenú schopnosť povzbudiť a inšpirovať frustrovaných ľudí tak, aby sa v živote posunuli vpred. Snažíte sa o vytvorenie rovnováhy pre všetky zúčastnené strany. Akonáhle sú vaše presvedčenia nastavené, motivácia celého vášho okolia, je tou najprirodzenejšou vecou. Máte umelecké vlastnosti spoločné pre hercov, tanečníkov. Ste spontánna a empatická. Váš spontánny prejav vám pomáha pri hádkach, alebo debatách, hoci často inklinujete k sarkazmu. Jasne vyjadrujete svoje potreby a názory. Ak máte pocit, že na Vás niekto tlačí, alebo sa Vás pokúša obmedzovať, bývate agresívna. Snažte sa nebyť príliš citlivá na svoje pocity a vonkajší vzhľad. Milujete byť stredobodom pozornosti a dokážete ľahko upútať pozornosť publika. Žijete riskantným životným štýlom, vyhľadávaním rôznych dobrodružstiev. Akúkoľvek zmenu, ktorú vám život prinesie, vítate s otvorenou náručou. Nikdy by ste neurobili niečo nemorálne, aby ste získali výhodu. Ak už sa rozhodnete niečo realizovať, nepochybujete o správnosti cesty, avšak máte problém s dokončovaním svojich projektov, ktoré ste začala. Rada dávate druhým sľuby, ale máte problém ich dodržať.  Často vyjadrujete svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach, ale namiesto neustáleho rozptyľovania vašej energie do mnohých rôznych oblastí záujmu by ste sa mala zamerať len na jeden smer. Rozvíjajte túto jednu oblasť a staňte sa v nej odborníkom. Ak to urobíte, získate veľké výhody, pretože potom dokážete z mála vytvoriť veľkú hodnotu. Táto vlastnosť vám môže pomôcť dostať sa veľmi ďaleko, najmä v materiálnom zmysle. Nezáleží na tom, či pracujete v tíme alebo sama. Dôležité je len to, či dokážete dosiahnuť svoje ciele! Príliš veľa oddychu je pre Vás paralyzujúce. Máte  vynikajúce regeneračné schopnosti, takže keď občas plytváte energiou, nie je to pre Vás žiadny problém. Keď sa to stane, rýchlo sa zotavíte a pokračujete ďalej. Netrpezlivosť je váš najväčší nepriateľ. Občas sa pokúšate veci zbytočne uponáhľať. Pamätajte si, že niektoré druhy ovocia potrebujú čas na to aby dozreli.  

Teodor – meniny 9.11 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Meno Teodor má grécky pôvod a znamená “Boží dar”. Toto meno nosil aj Svätý Teodor (Teodor Studita).

Tento muž  je silným stvorením a aj keď pôsobí nežne, alebo jemne, nie je to obetný baránok. Vie sa o seba postarať a rieši nejeden závažný problém za iných. Vždy si vie  poradiť, získať podporu pre svoje plány a vie aj to, ako má využívať svoje danosti. Má  kreatívnu myseľ s vynikajúcou schopnosťou riešiť problémy a robiť veľmi rýchle rozhodnutia aj v zložitých situáciách. Má vynikajúce analytické myslenie a nemá problém robiť viac vecí naraz. Nikdy nebude v pozadí, stále má kopu nápadov a práce s ich realizáciou. Je všestranný, rád cestuje, je temperamentný a miluje výzvy.  Bohatstvo, moc a materiálne pohodlie sú pre neho  dôležité. Rád sa obklopuje peknými a luxusnými vecami, ktoré často vyvolávajú tendenciu splniť jeho túžby a utrácať. Preto je jeho finančná sféra plná vzostupov a pádov.  Je veľkým milovníkom lásky a má potrebu byť milovaný alebo obdivovaný. Jeho citový život býva búrlivý a väčšinou nie je príkladom lojality a stability.  Napriek jeho nezávislosti však príde deň, keď si bude chcieť vytvoriť stabilný vzťah a založiť si rodinu. Neznáša  klebety a  ohováranie. 

Terézia – meniny 15.10 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá

Meno Terézia má grécky pôvod a význam tohto mena  je „neskoré leto“.  Toto meno nosila aj Svätá Terézia z Lisieux.

Meno Terézia odráža silnú osobnosť. Vynakladá všetko úsilie na to, aby získala pozornosť ostatných. Je pohodová, spoločenská a miluje umenie.  Je  priateľská a preto má okolo seba vždy veľa priateľov. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred.  Občas býva manipulatívna – má schopnosť bez námahy presvedčiť ostatných o čomkoľvek.  Často pôsobí ako sprostredkovateľka, ktorá sa snaží dávať dokopy nové známosti a tiež spoločenské alebo obchodné stretnutia. Je ideálna pre vodcovstvo. Jasne vyjadruje svoje potreby a názory.  Dokáže vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktorý je ľahko pochopiteľný. Má sklony žiť   riskantným životným štýlom a  vyhľadávať dobrodružstvo. Keď ľudia počujú meno Terézia (alebo Tereza), vnímajú ju ako sympatickú, súcitnú a veľkorysú. Cítia sa dobre v jej spoločnosti  a počítajú s ňou  ako s oporou. Terézia si cení   rodinné hodnoty a tradície a je ochotná obetovať sa v prospech iných.

Tibor – meniny – 10.11 

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Tibor má niekoľko významov napr. slovanský význam –   „posvätné miesto“, latinský a maďarský význam – „z Tiberu“. Meno má pravdepodobne latinský pôvod.

Ste nezávislý, temperamentný, rýchly a podnikavý od prírody. Neznášate pokrytectvo. Váš citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túžite po slobode.  Ako vodcovský typ sa často pokúšate spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Vedúca pozícia vám ponúka oveľa väčší komfort ako byť podriadený niekomu inému. Vaše vodcovské vlastnosti,  vám pomáhajú riešiť problémy popredným spôsobom myslenia dopredu.  Ste súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváhate a jednoducho idete ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov. Vďaka skúsenostiam s vedením ľudí sa cítite silný a prináša vám to veľké potešenie. Často zo seba vydáte všetko, keď sa sústredíte na úlohu.  Preberanie nových povinností pre vás nikdy nebolo záťažou. Namiesto toho hľadáte nové výzvy, aby ste ukázali svoj talent.  Mal  by ste sa naučiť prijať ponúknutú pomoc.  

Tichomír – meniny 22.8 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Tichomír má slovanský pôvod a v preklade znamená „tichý mier”. 

Máte analytickú a bystrú myseľ, ste kreatívny, všestranný, originálny a nezávislý.
Ste veľmi sebavedomý a myslíte si, že dokážete všetko, čo si zaumienite. Máte  nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti. Práca medzi štyrmi stenami,  je pre vás nepredstaviteľnou myšlienkou a preto je vaša kariéra  často poznačená mnohými zmenami. Akonáhle vás niečo nadchne, intenzívne na tom pracujete, ale akonáhle sa stretnete s drinou alebo monotónnosťou, váš záujem opadne. Následkom bývajú nedokončené záležitosti, ktoré vám  spôsobujú zbytočné finančné straty a trpké skúsenosti. Rád sa obklopujete novými a peknými vecami. Najšťastnejší by ste boli na pozíciách, kde sa môžete slobodne vyjadrovať. Neznášate rutinu. Sloboda a nezávislosť sú vašou najvyššou prioritou a pokiaľ sa vás niekto pokúsi obmedziť potom môže počítať s tým, že s ním veľmi rýchlo ukončíte priateľstvo. Trpezlivosť nie je vaša silná stránka. Máte rád zmeny a rád cestujete. Ste milovníkom lásky a potrebujete sa cítiť milovaný alebo obdivovaný. V každom vzťahu ste vášnivý, aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Väčšinou nie ste príkladom lojality a stability. V mladosti je váš citový život búrlivý. Stabilný vzťah si vybudujete   až  v neskoršom veku.  Vaša myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa vám páči.  Dokážete sa poučiť aj zo spomienok a skúsenosti iných ľudí,  čo vás  vedie po ceste konzistentných odhalení. 

Timea – meniny 3.5 

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Timea je maďarského pôvodu a znamená “česť”. Niektoré zdroje tvrdia, že toto meno pochádza z gréckeho slova euthymia , čo znamená „dobrý duch, veselosť“ .

Meno Timea odráža silnú osobnosť. Vynakladá všetko úsilie na to, aby získala pozornosť ostatných. Je pohodová, spoločenská a miluje umenie.  Je  priateľská a preto má okolo seba vždy veľa priateľov. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa v živote posunuli vpred.  Občas býva manipulatívna – má schopnosť bez námahy presvedčiť ostatných o čomkoľvek.  Je ideálna pre vodcovstvo. Jasne vyjadruje svoje potreby a názory.  Dokáže vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktorý je ľahko pochopiteľný. Má sklony žiť   riskantným životným štýlom a  vyhľadávať dobrodružstvo.   Keď ľudia počujú meno Timea, vnímajú ju ako sympatickú, súcitnú a veľkorysú. Cítia sa dobre v jej spoločnosti  a počítajú s ňou  ako oporou. Timea si cení   rodinné hodnoty a tradície a je ochotná obetovať sa v prospech iných. 

Timotej – meniny 24.1 

Číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Meno Timotej má grécky pôvod a znamená  „česť Bohu“. Toto meno nosil aj Svätý Timotej z Lystry.

Timotej   je sebavedomý, diplomatický, vplyvný a má schopnosti vodcu. Má sklony k workoholizmu. Dobre sa orientuje  v rôznych témach a vie prejaviť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Je systematický a ctí  si tradície. Uprednostňuje rozmanitosť,  je nepokojný a má rád keď sú veci v pohybe.  Je nesmierne intuitívny a má nekonečnú predstavivosť, ktorá mu umožňuje stať sa dobrým  umelcom. Jeho schopnosť spájať vedomé a nevedomé mu  umožňuje vytvárať imaginárne svety. Takéto zručnosti sú potrebné pre dobrých spisovateľov. Je mimoriadne vnímavý k pocitom iných a ostatní sa mu často zverujú kvôli jeho skvelým schopnostiam načúvať a poradiť. Môže sa stať skvelým duchovným sprievodcom, fantastickým psychológom, alebo veľmi dobrým lekárom.  Často sa špecializuje na náboženstvo, filozofiu a menej tradičné formy liečenia.  Poznámka: Ak človek s týmto menom používa oslovenie Timo – potom sú vibrácie jeho mena 3 – čo znamená, že svojho nositeľa ovplyvňuje iným spôsobom.

Timur  meniny 25.7 

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Timur pochádza z turkického a mongolského mena Temür znamená „železo“. Toto meno nosil aj Timur Veľký.

Timur nemá  rád monotónnosť,  neustále túži   po nových vedomostiach či dobrodružstvách. Často sa odmieta  podriadiť, ale napriek tomu pokiaľ má  slobodu rozhodovania a pohybu, vie pracovať aj v tíme pod niekým iným.  Peniaze vníma len ako prostriedok na dosiahnutie túžob. Ak nastane situácia, kedy si musí vybrať medzi vnútorným pokojom alebo peniazmi, väčšinou si vyberie pokoj.  Preto aj jeho finančná situácia pozostáva z vzostupov a pádov. Je humanitárny a veľkorysý človek.  Je  idealista, ktorý sníva o živote v harmonickom svete a aj preto má  tendenciu byť prirodzene lojálni a súcitní.Neustále sa   snaží   premeniť náš svet na na lepšie miesto. Pri spoznávaní nových ľudí si drží   odstup a trvá nejaký čas, kým si ich  pustí  k telu. Zvyčajne má   malú skupinu úprimných priateľov, ale všeobecne je spoločenský.  Občas býva príliš priamy alebo úprimný, kvôli čomu sa dostáva do zbytočných ťažkostí.   Ďalšie rozvíjanie týchto vlastností môže byť prospešné. 

Tomáš – meniny 7.3 

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí,  presvedčivosť.

Meno Tomáš má aramejský pôvod a jeho význam je “dvojča”. Toto meno nosil aj Svätý Tomáš,  ktorý bol jedným z Ježišových učeníkov. 

Máte analytickú a bystrú myseľ, ste kreatívny, všestranný, originálny a nezávislý.
Ste veľmi sebavedomý a myslíte si, že dokážete všetko, čo si zaumienite. Máte  nechuť k hierarchii, príkazom a monotónnosti. Práca medzi štyrmi stenami,  je pre vás nepredstaviteľnou myšlienkou a preto je vaša kariéra  často poznačená mnohými zmenami. Akonáhle vás niečo nadchne, intenzívne na tom pracujete, ale akonáhle sa stretnete s drinou alebo monotónnosťou, váš záujem opadne. Následkom bývajú nedokončené záležitosti, ktoré vám  spôsobujú zbytočné finančné straty a trpké skúsenosti. Rád sa obklopujete novými a peknými vecami. Najšťastnejší by ste boli na pozíciách, kde sa môžete slobodne vyjadrovať. Neznášate rutinu. Sloboda a nezávislosť sú vašou najvyššou prioritou a pokiaľ sa vás niekto pokúsi obmedziť potom môže počítať s tým, že s ním veľmi rýchlo ukončíte priateľstvo. Trpezlivosť nie je vaša silná stránka. Máte rád zmeny a rád cestujete. Ste milovníkom lásky a potrebujete sa cítiť milovaný alebo obdivovaný. V každom vzťahu ste vášnivý, aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Väčšinou nie ste príkladom lojality a stability. V mladosti je váš citový život búrlivý. Stabilný vzťah si vybudujete   až  v neskoršom veku.  Vaša myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa vám páči.  Dokážete sa poučiť aj zo spomienok a skúsenosti iných ľudí,  čo vás  vedie po ceste konzistentných odhalení. 

Urban – meniny 25.5 

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie  vyjednávať.

Meno Urban má latinský pôvod a znamená „ z mesta “.Toto meno nosil aj Pápež Urban 1. 

Urban je  muž plný rozporov. Málokto  sa dokáže  v ňom orientovať. Často je v rozpore sám so sebou. Avšak navonok pôsobí ako sebavedomý a dôveryhodný človek a aj  preto sa občas nachádza na dobrých pozíciach. Baví ho podávať dobré výkony. Má  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré niekto iný nemusí považovať za dôležité a to z neho často robí perfekcionistu. S veľkým zmyslom pre hierarchiu dodržiava  pravidlá alebo príkazy do bodky! Túži po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctí si tradície a nedôveruje veciam, ktorým nerozumie. Často podlieha  zmenám nálad. Túži  po harmónii, rovnováhe a neznáša konflikty. Rád hrá divadlo a  pôsobí ako tvrdý chlapík avšak vo svojom vnútri je citlivý romantik. Snaží sa učiť z chýb iných.  V láske je opatrný a stály ale keď  už sa rozhodne, tak to platí na dlhý čas. To isté  platí aj o vzťahoch k jeho priateľom. Na povrchu sa  správa otvorene a  veselo a popritom skúma reakcie ľudí okolo seba.    

Uršuľa – meniny 21.10

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie  vyjednávať.

Meno Uršuľa má latinský pôvod s významom “medveď”. Toto meno nosila aj Svätá Uršuľa – patrónka uršulíniek.

V jej živote má láska veľmi dôležité miesto, preto je často opatrná, ale keď  už sa rozhodne, tak to platí na dlhý čas. Túži  rozvíjať úprimný vzťah, ktorý je postavený na pevnom základe a zdieľať  svoj život v manželstve. Uršuľa je výbornou a lojálnou kamarátkou a vo všeobecnosti nerada zostáva sama. Môže byť veľmi nezávislá alebo extrémne závislá od iných.  Baví ju podávať dobré výkony. Má  trpezlivosť ísť do detailov, ktoré niekto iný nemusí považovať za dôležité a to z nej často robí perfekcionistku. S veľkým zmyslom pre hierarchiu dodržiava  pravidlá alebo príkazy do bodky! Túži po vytvorení systému a poriadku vo svojom prostredí.  Ctí si tradície a nedôveruje veciam, ktorým nerozumie. Často podlieha  zmenám nálad a má tendenciu neustále o sebe pochybovať. Túži  po harmónii, rovnováhe a neznáša konflikty.  Snaží sa učiť z chýb iných.