RIDER WHITE TAROT - Mala arkána 10 mecov

Desať mečov

Meč – trestajúci nástroj na prekonanie zla, symbol pravdy a poznania, pripravenosť k obrane

Smrť mečom – úmyselný  koniec

Čierna obloha – chmúrna perspektíva

More – hĺbka ľudských emócii 

Čierna farba – neznámo, temnota duše, utrpenie, hnev

Žltý obzor –  svitá na lepšie časy

Karta desať mečov je jednou z najzvláštnejších a najmocnejších kariet v tarote. Táto karta sa zvyčajne zobrazuje ako prebodnutý muž s desiatimi mečmi ležiaci na zemi.  Táto karta symbolizuje koniec bolesti, utrpenia a problémov.

Ak ste získali kartu desať mečov vo výklade, môže to znamenať, že sa blíži koniec ťažkého obdobia vo vašom živote. Táto karta je o vyslobodení sa z negatívneho cyklu a získaní nového pohľadu na situáciu.

Desať mečov môže tiež naznačovať, že sa blíži koniec vzťahu alebo situácie, ktorá vám spôsobuje bolesť a trápenie. Môže to byť ťažké prijať, ale táto karta vám poskytuje nádej na nový začiatok a príležitosť na obnovenie.

Karta desať mečov tiež môže symbolizovať prekonanie vlastných obmedzení a strachu. Môže to znamenať, že sa musíte postaviť tvárou v tvár svojim problémom a rozhodnúť sa, že ich prekonáte. Ak to urobíte, môžete sa cítiť oslobodení a silní.

Vzhľadom na to, že desať mečov je veľmi silnou kartou, je dôležité mať na pamäti, že jej vplyv môže byť veľmi intenzívny. Môže vám ukázať, čo musíte urobiť, aby ste sa dostali z ťažkého obdobia, ale aj to, že je čas na zmenu.

V každom prípade by ste mali vedieť, že táto karta má veľmi pozitívny význam a symbolizuje nové začiatky, oslobodenie a rast. Ak sa budete riadiť jej významom a odhodlaním urobiť zmeny, môžete sa tešiť na lepší a šťastnejší život.

RIDER WHITE TAROT - Mala arkána 10 mecov