RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 10 palic

Desať palíc

Desiatka palíc znamená, že si človek na seba nakladá viac ako môže z dlhodobého hľadiska zniesť a že medze odolnosti boli už dávno prekročené. Väčšinou karta znamená preťaženie a slúži ako varovanie.

Symbolika:

Palice – symbol plodnosti, sexuality, silu, rast

10 palíc – príliš veľká ctižiadostivosť

Rašiace lístky – život, rast, prianie

Postava – preťažený človek

Postoj – nešikovné zaobchádzanie

Hrad na horizonte – ďaleký cieľ, opevnenie, izolácia, ochrana

Palice bránice vo výhľade – chýbajúca perspektíva, nemožnosť výhľadu

Element – oheň – aktivita, ctižiadostivosť

Číslo 10 – symbolizuje príliš veľkú ctižiadostivosť. To znamená, že idete z extrému do extrému a môžete zistiť,  že ste sa ocitli v bludnom kruhu

Karta Desať palíc sa zvyčajne považuje za kartu sily a úspechu. Táto karta sa môže objaviť v rôznych kontextoch, ale vždy znamená, že je pred vami obdobie, kedy vaše úsilie a tvrdá práca budú odmenené.

Desať palíc je zvyčajne spojená s podnikaním, finančným úspechom a rastom kariéry. Môže to byť znakom toho, že vaše podnikanie alebo práca prinesú veľký zisk, alebo že sa dostanete na vyššiu úroveň vo svojom zamestnaní.

V negatívnom kontexte, táto karta môže naznačovať pocit preťaženia alebo nadvlády. Môže to byť signál, že si toho beriete príliš veľa na plecia a že sa potrebujete naučiť delegovať svoje úlohy na iných. Táto karta môže tiež naznačovať, že sa preháňate v práci alebo podnikaní a že by ste mali urobiť kroky na uvoľnenie stresu a vyváženie svojho života.

Desať palíc môže tiež naznačovať koniec cyklu alebo projektu. Môže to byť signál, že je čas ukončiť niečo, čo už nedáva zmysel a prejsť na niečo nové. Táto karta môže tiež byť výzvou na zváženie, či by ste sa mali naďalej držať svojho súčasného smeru alebo sa posunúť iným smerom.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 10 palic
RIDER WHITE TAROT – Malá arkána 10 palic