RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 2 pohare

Dva poháre

Dvojka pohárov predstavuje príťažlivosť, ktorou na seba môžu pôsobiť protiklady. Naviac môže predstavovať zmierenie, rodinu, uzavretie mieru, priateľstvo, lásku , zasnúbenie, svadbu, obchodné partnerstvo, narodenie dieťaťa.

Pohár – symbol citov, plodnosti, svätý grál, naplnenie, radosť

Muž a žena – polarita

Gesto – príťažlivosť, zjednotenie, zmierenie

Okrídlená levia hlava – vášeň, pudová sila, moc prichádzajúca z nebies

Merkúrove žezlo – jednota protikladov, plodnosť a tvorivosť

Element voda – emócie

Číslo 2 – protiklady

Karta dva poháre sa zvyčajne vykladá ako symbol priateľstva, lásky a spolupráce. Predstavuje dvoch ľudí, ktorí sa stretli a spoznali a ktorí sú teraz pripravení začať nový vzťah, prípadne spoluprácu.

Táto karta nám pripomína, že vzťahy, ktoré si vytvárame v našich životoch s ostatnými sú dôležité. Karta dva poháre predstavuje silné puto, ktoré nás spája s inými ľuďmi  a ktoré môže byť veľmi obohacujúce. Táto karta nás vyzýva k tomu, aby sme sa otvorili novým možnostiam a ľuďom v našom živote.

Ak táto karta padne pri otázke na vzťah, môže to znamenať, že ste na ceste k veľmi dôležitému a zmysluplnému vzťahu. Táto karta symbolizuje silné puto, ktoré vás spája s vašim partnerom a ktoré vám umožňuje prekonať akékoľvek prekážky a ťažkosti.

Karta dva poháre tiež predstavuje spoluprácu a partnerstvo. Táto karta nás môže inšpirovať k tomu, aby sme sa spojili s inými ľuďmi a pracovali spolu na dosiahnutí spoločného cieľa. Táto karta nás učí, že spolupráca môže byť veľmi obohacujúca a že keď pracujeme spolu, môžeme dosiahnuť oveľa viac ako keby sme pracovali sami.

V zhrnutí, Karta dva poháre sú veľmi silnou kartou, ktorá nás inšpiruje k tomu, aby sme sa otvorili novým možnostiam a ľuďom v našom živote. Táto karta nás učí, že vzťahy s inými ľuďmi sú dôležité a že spolupráca môže byť veľmi obohacujúca. Ak hľadáte usmernenie v oblasti vzťahov alebo spolupráce,  karta dva poháre vám môže poskytnúť cenné nápady a inšpiráciu.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 2 pohare
RIDER WHITE TAROT – Malá arkána 2 pohare