RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 2 palice

Dve palice

Dvojka palíc predstavuje človeka na križovatke, alebo človeka, ktorý sa nedokáže rozhodnúť. Vo väčšine prípadov je karta varovaním pred opadajúcou radosťou zo života, ktorá vznikla ako dôsledok apatie.

Symbolika:

Palice- penis, sexualita, mocenský symbol

Rašiace lístočky – život, rast, prianie

Krajina v pozadí – túžba po naplnení

More – podvedomie

Pozícia medzi dvomi palicami – nerozhodnosť

Muž s glóbusom – symbol smútku

Ruka na jednej z palíc- zámer postaviť sa na túto stranu,                                                         človek – ktorý sa má o čo oprieť

Biele ľalie – symbol čistoty, svetla

Červené ľalie – sexuálny symbol, aktivita

Karta dvojka palíc sa zameriava na rozhodnutia a voľby v oblasti kariéry a podnikania.

Dvojka palíc predstavuje rozhodnutie medzi dvoma cestami. Môže to byť rozhodnutie o tom, či sa máte venovať práci v oblasti, ktorá Vás zaujíma, alebo zvoliť niečo iné, čo Vám prináša viac peňazí. Táto karta teda symbolizuje rozhodovanie sa medzi možnosťami a zvažovanie výhod a nevýhod.

Karta dvojka palíc znamená aj rozhodovanie sa o budúcnosti. Môže to byť v oblasti kariéry, podnikania alebo vývoja nových nápadov a projektov. Táto karta Vám ukazuje, že rozhodnutia, ktoré robíte teraz, budú mať výrazný vplyv na Vašu budúcnosť.

Dvojka palíc môže tiež naznačovať potrebu spolupráce a komunikácie s inými ľuďmi. Ak hľadáte rady a názory, táto karta Vám ukazuje, že sa máte obrátiť na svojich kolegov alebo priateľov, ktorí Vám môžu poskytnúť užitočné rady a novú perspektívu.

V niektorých prípadoch môže dvojka palíc znamenať aj nedostatok rozhodnosti alebo strach z rozhodovania sa. Táto karta Vám v takom prípade pripomína, že sa máte držať svojho srdca a veriť svojim inštinktom, aby ste mohli robiť správne rozhodnutia pre Vašu budúcnosť.

Zhrnutie:  Dvojka palíc je karta voľby, rozhodovania sa a budovania budúcnosti. Táto karta Vám ukazuje, že ste na rozhodujúcom mieste v svojom živote a musíte sa rozhodnúť, ktorou cestou sa vybrať. Nech už je Vaše rozhodnutie akékoľvek, dvojka palíc Vám pripomína, že máte v sebe potenciál na dosiahnutie úspechu, ak budete nasledovať svoje srdce a držať sa svojich cieľov.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 2 palice
RIDER WHITE TAROT – Malá arkána 2 palice