RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 2 mece

Dva meče

Tarot je jednou z najznámejších foriem výkladu budúcnosti a mnoho ľudí na celom svete sa s ním stretlo. Tarotová karta Dvojka Mečov je jednou z najzaujímavejších a najviac diskutovaných kariet v celej Tarotovej sade. Táto karta symbolizuje rozhodnutie, alebo vo väčšine prípadov  rozhodnutie, ktoré musíme urobiť, aby sme pokročili vpred.

Meč – trestajúci nástroj na prekonanie zla, symbol pravdy a poznania, pripravenosť k obrane

Dva meče – rozporuplné myšlienky

Páska na očiach – nemožnosť vidieť, hľadanie vnútornej pravdy

Mesiac – ženský princíp, intuícia

More – hĺbka ľudkých emócii 

Breh – symbol odpočinku, záchrany, stretnutie vedomého (breh) a nevedomého (voda)

Šedivé pozadie – bezútešnosť, nepochopiteľnosť, ľahostajnosť

Dvojka Mečov ukazuje na dilemu, ktorá môže byť pre niektorých ľudí veľmi ťažká. Táto karta vyobrazuje dva cez seba prekrížené meče, čo znamená, že si musíme vybrať medzi dvoma možnosťami. Tento výber môže byť pre nás ťažký, pretože oba výbery môžu mať svoje výhody a nevýhody.

Naznačuje, že sme neschopní vnímať svoj vnútorný hlas, pretože nami zmietajú pochybnosti. Ďalej hovorí o tom, že v našich vzťahoch prípadne priateľstvách vládne napätá atmosféra a váhavosť. Vyskytnú  sa ťažkosti s opätovným nastolením rovnováhy, lebo nemáme jasno v tom, ako by sa mali vyvíjať ďalej. Stojíme pred problémom ako zladiť dve veci, ktoré sú pre nás rovnako dôležité, pričom nie sme schopní dôjsť ku konečnému rozhodnutiu.

Výber, ktorý urobíme, bude mať veľký vplyv na naše životy a to, ako sa budú veci vyvíjať v budúcnosti. Dvojka Mečov nám hovorí, aby sme si dali pozor na to, ako sa budeme rozhodovať voči sebe a svojim cieľom. Je dôležité byť otvorení novým možnostiam a nechať sa inšpirovať, ale zároveň sa držať svojich hodnôt a presvedčení.

Táto karta nás tiež učí, že nie vždy je rozhodnutie dokonalé a niekedy sa musíme pripraviť na nepríjemné dôsledky. Avšak, ak budeme robiť naše rozhodnutia urobené s rozvahou a s úprimnosťou voči sebe, môžeme dôjsť k dobrému a uspokojivému výsledku.

Všetko však závisí od nás a od toho, ako sa rozhodneme. Dvojka Mečov nás nabáda, aby sme si dali čas na rozmyslenie a aby sme sa nebáli urobiť ťažké rozhodnutia, pretože nám to môže priniesť rast a lepšie životné podmienky v budúcnosti.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 2 mece