RIDER WHITE TAROT - Malá arkána eso mecov

Eso mečov

Tarot je mystická prax, ktorá sa používa na získanie informácií o budúcnosti, minulosti a prítomnosti. Jednou z najzaujímavejších častí tarotu je tzv. Malá arkána, ktorá sa skladá z 56 kariet rozdelených do štyroch súprav – palice, poháre, meče a mince. Dnes sa pozrieme na kartu Malá arkána Eso mečov.

Meč – trestajúci nástroj na prekonanie zla, symbol pravdy a poznania, pripravenosť k obrane

Krajina bez porastu –  (chladná triezvosť)

Jasné vrcholky hôr – vyššie poznanie, jasnosť

Ruka stvoriteľa – impulz, symbol sily, pracovitosti, zásah zhora

Koruna – symbol moci, najvyššie poznanie

Visiaci vavrín – symbol víťazov, sláva

6 plamienkov – očisťujúca sila

Element vzduch

Číslo 1 – šanca

Eso mečov znamená skvelú príležitosť, pretože otvára nové perspektívy a ponúka naozajstnú šancu, ktorú by sme si nemali nechať ujsť. Je to šanca dospieť k dôležitému poznaniu, vďaka ktorému môžeme urobiť jasné a múdre rozhodnutie.

Eso mečov sa často považuje za symbol mentálneho a intelektuálneho sveta. Táto karta je zvyčajne zobrazovaná ako jednoduchý meč s ostro vytesanou čepeľou.

Keď sa táto karta objaví vo vašom tarotovom výklade, znamená to, že sa nachádzate v situácii, kde je potrebné použiť váš rozum a logiku na riešenie problémov. Eso mečov sa často považuje za kartu zmyslového vnímania a predstavuje schopnosť vidieť veci jasne a racionálne. To môže znamenať, že musíte byť schopní urobiť dôležité rozhodnutia na základe faktov a nie na emóciách.

Táto karta tiež môže ukazovať, že sa nachádzate v situácii, kde musíte byť opatrní a zvážiť svoje kroky. Eso mečov naznačuje potrebu byť obozretnejším a nerozhodovať sa na základe prvotných dojmov alebo nálad. V závislosti od okolností môže táto karta tiež ukazovať, že sa nachádzate v konflikte alebo že čelíte nejakému druhu mentálneho nátlaku.

Celkovo Eso mečov predstavuje potrebu mentálneho zamerania a schopnosť používať svoj rozum na riešenie problémov a prekonávanie prekážok. Táto karta nás nabáda k tomu, aby sme si uvedomili svoje myšlienky a pocity a aby sme ich používali v náš prospech. Keď sa Eso mečov objaví vo vašom tarotovom výklade  je to výzva, aby ste boli opatrní, rozvážni a aby ste sa nesnažili urobiť rýchle rozhodnutia, ktoré by mohli mať dlhodobé následky.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána eso mecov