Fázy Mesiaca - Jasnovidka Tatiana

Fázy mesiaca

Spln –  ľudia prežívajú svoje emócie intenzívnejšie, či už sa to týka konfliktov alebo lásky.  

Ubúdajúci mesiac –  vhodné obdobie na udržanie dosiahnutých výsledkov.  

Polmesiac – ukazujú sa nové možnosti, sily sú vyrovnané. Po citových vzplanutiach prichádza vytriezvenie, treba dokončiť rozpracované záležitosti.

Ubúdajúci polmesiac – city sa zmierňujú, človek potrebuje nové podnety. Vhodné obdobie na relax, dovolenku a pod.

Nov –  najvhodnejšia fáza na nové začiatky v každej oblasti.

Pribúdajúci polmesiac – ľahko zdoláte prekážky v akejkoľvek oblasti, dosiahnete úspechy, ktoré ste si predsavzali. Vaša energia stúpa.

Polmesiac – nastal čas systematickej práce, nadväzovania kontaktov a riešenia konfliktov v partnerských vzťahoch.

Pribúdajúci mesiac – vaša životná energia stále stúpa, začínajú sa prejavovať silnejšie emócie a pochopenie medzi ľuďmi, môžete zvládnuť aj náročné situácie.

Fázy Mesiaca - Jasnovidka Tatiana

Pôst na prečistenie tela

Naše telo je permanentne vystavené vplyvu rôznych toxínov či už  z vonkajšieho prostredia, alebo našim nesprávnym  vnútorným nastavením a životosprávou. Vplyvom týchto toxínov sme potom unavení, bez energie a chorí. 

Pôstne dni sa odporúčajú pri každom ochorení (je  potrebné brať do úvahy zdravotný stav a nariadenia lekára). Pôst  poskytuje telu oddychový čas potrebný na jeho regeneráciu. Pri pôste dochádza k minimalizácii zaťaženia a zároveň aj očiste tráviaceho traktu. Organizmus si nachvíľu odpočinie od namáhavého trávenia prijatej stravy a tým sa vlastne uľahčí aj jeho rýchlejšia regenerácia.

Pôst nie je prospešný len pri zdravotných problémoch, ale aj v rámci prevencie pred civilizačnými ochoreniami.

Neživé toxíny, ktoré sa vo veľkej miere ukladajú v tukoch či usadeninách solí (chemikálie, drogy, pesticídy a pod.), sa začínajú vplyvom pôstu odbúravať – čo spôsobuje výraznú očistu organizmu od týchto znečisťujúcich látok.

Vhodný čas na pôst

Spln – počas splnu je vhodné držať striedmy stravovací režim, najlepšie pôst. Telo má v tomto čase najväčšiu zadržujúcu schopnosť (nemá silu zbavovať sa škodlivín),  ale má veľkú tendenciu priberať. Pôstom počas splnu pomôžeme organizmu prečkať tento zaťažujúci a stresujúci stav. Postiť sa môžeme už tri dni pred splnom a taktiež tri dni po splne. Vhodné sú ovocné a zeleninové šťavy či čerstvé ovocné a zeleninové šaláty. 

Nov – počas novu zaručuje pôst predchádzaniu mnohým chorobám, pretože detoxikačná schopnosť tela je na vrchole. Telo má v tomto čase veľkú silu zbavovať sa škodlivín.  Pôst alebo hladovku najlepšie začíname 12 hodín pred novom a končíme 12 hodín po vrchole novu.

Ubúdajúci mesiac – pri ubúdajúcom Mesiaci má telo najsilnejšiu schopnosť zabavovať sa jedov a škodlivín. Všetky očistné a detoxikačné kúry by sme mali situovať do nasledujúcich dvoch týždňov. Najideálnejší čas na pôstne a očistné dni je aj 4. lunárna fáza, kedy sa vplyvom Mesiaca organizmus zároveň rozširuje a preto má najlepšiu schopnosť zbavovať sa toxínov.

Prvá a posledná štvrť mesiaca – v  týchto mesačných fázach dochádza k zmene vplyvu Mesiaca na organizmus. V tomto momente je telo  najviac stiahnuté a začína sa rozťahovať. Preto sú tieto dni mesačného cyklu stresom pre náš organizmus. Oba dni sú preto veľmi vhodné na držanie pôstu, ktorý pomáha organizmu zmierniť tento prechodový stres.

Mesiac - Jasnovidka Tatiana