ja som

Ja som

Ja som

Čo znamená ak poviem JA SOM? 

Položil si niekto z vás už túto otázku? Našli ste na ňu odpoveď? 

Ja som – znamená uvedomenie svojho najhlbšieho JA.  

JA, ktoré prichádza na svet je, iba JA.  Nie mama, nie otec, nie spoločnosť….Iba čisté JA.  

Sami sa rodíte. Áno je tam asistencia lekárov, ale v skutočnosti ste to vy a vaše telo – JEDNO JA. 

Sami sa učíte. Áno mate k dispozícii učiteľov, ktorí vám pomáhajú a ukazujú ako na to. Ale kto v skutočnosti pracuje na tom, aby ste to dostali do hlavy a následne vo vašom živote využili ako skúsenosť? Zase len VY SAMI.

Sami trpíte. Môžete si povedať, že s vami trpí veľa ďalších ľudí.. Ale v skutočnosti, kto cíti reálne vašu bolesť??? Opäť len VY SAMI. Myslíte, že ak padnete budete trpieť VY, alebo ten kto sa na Vás díva?

Sami prežívate. Ak sa vám udeje akákoľvek situácia vo vašom živote, verte, že nikto z vášho okolia, nebude prežívať presne to isté ako VY. A to je aj dôvod, prečo si množstvo ľudí pamätá rovnaké udalosti úplne inak.  

Sami preciťujete. Kto tú emóciu, ktorá sa Vás tak vnútorne dotýka, prežíva v danej chvíli vo VAŠOM TELE? 

Sami spomínate. Je úplne jedno, či spomínate na isté udalosti v spoločnosti, alebo sám. Ale pýtam sa: V koho hlave prebiehajú obrazy a udalosti, na ktoré spomínate?

Sami zomierate. Áno, môže byť okolo vás množstvo ľudí, ktorí budú pri Vás. Ale v skutočnosti…Odchádzate SÁM.

Cítite už teraz svoje JA? 

Nie, to nie je samota. Je to esencia čistého JA. Je to láska, na ktorú ste zabudli. Je to vaše telo, vaša myseľ, váš spôsob života, ktorý žijete. 

Zabudli ste sami seba milovať a rozhodli ste sa, že potrebujete k tomu niekoho ďalšieho. Nie je nikto ďalší. Ste VY. Precíťte teraz svoju jedinečnosť. Objavte svoj vnútorný vesmír a pochopíte, že nikoho ďalšieho nie je potreba ak nájdete svoje JA. Svoju samojedinečnosť.

Je úžasné, ak máte okolo seba ľudí, ktorých milujete.  Ale uvedomte si, že oni pri Vás nie  sú, pretože to chcete VY. Ale preto, že ste takí jedineční, akí pre nich len môžete byť. Je to ich rozhodnutie. NIE VAŠE. Ak títo ľudia budú vyhľadávať vašu spoločnosť, je to super. Ale ak  Vás prestanú vyhľadávať  – potom je to tiež super. Pretože reálne okrem seba – nevlastníte úplne nič.  A preto ani nemôžete o nič prísť. A preto – precíťte svoje JA. 

Našli ste už odpoveď? 

Autor: Tatiana Zaťková

ja
ja