RIDER WHITE TAROT - Malá arkána Král mecov

Kráľ mečov

Vítam Vás na mojom blogu o Rider White Tarote. Dnes sa pozrieme na jednu z kariet a to konkrétne na kartu Kráľ mečov.

Meč – trestajúci nástroj na prekonanie zla, symbol pravdy a poznania, pripravenosť k obrane

Kráľ – Aktivita

Post oj – otvorenosť, záujem

Vtáci na oblohe – viac nápadov, myšlienok

Stromy – symbol života, nesmrteľnosti, poznania a slobody

Šiko držaný meč – kritické  a múdre rozvažovanie

Mraky – symbol Božej prítomnosti

Motýle na tróne  –  ľahkosť duše, premenlivosť , pozitívne videnie sveta

Biela farba –  nevinnosť, osvietenie, čistota, čisté úmysly, jednota a harmónia

Žltá farba – slnko vedomie, spiritualita, nádej, šťastie, závisť, radosť zo života

Kráľ mečov reprezentuje muža s autoritou a schopnosťami. Jeho postava sediaca na tróne s mečom v ruke,  naznačuje jeho schopnosť chrániť a presadzovať spravodlivosť.

Kráľ mečov je tiež spojený s intelektuálnym svetom a racionálnym uvažovaním. Jeho prítomnosť vo výklade, môže naznačovať potrebu riešiť problémy pomocou logiky a racionálneho uvažovania a nie emócií alebo inštinktov.

Ak sa táto karta objaví v pozícii minulosti, môže to znamenať, že ste prekonali ťažké obdobie vďaka svojim schopnostiam a odhodlaniu. Ak sa vyskytuje v pozícii prítomnosti, môže to znamenať, že ste v súčasnosti na vrchole svojich schopností a môžete sa spoliehať na svoju vlastnú autoritu a intelekt. V pozícii budúcnosti môže Kráľ mečov naznačovať potrebu prijať rozhodnutie, ktoré vyžaduje racionálne uvažovanie a logiku.

Celkovo je Kráľ mečov silnou kartou, ktorá naznačuje muža s autoritou a schopnosťami. Jeho prítomnosť vo výklade môže znamenať potrebu riešiť problémy pomocou racionálneho uvažovania a logiky a tiež naznačuje schopnosť chrániť a presadzovať spravodlivosť.

Dúfam, že Vám tento krátky článok pomohol lepšie pochopiť význam karty Kráľ mečov v Rider White Tarote. Ďakujem za prečítanie a prajem Vám príjemný deň 🙂

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána Král mecov