RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA mesiac

Mesiac

Symbolika:

Mesiac pred slnkom – zatmenie slnka

Pes – nápomocné sily inštinktu

Vlk – nebezpečné sily inštinktu

15 plamienkov – číslo splnu, vlhkosť a plodnosť

Rak na behu – vynorenie sa z hlbín

Veža – väzenie, ego, pýcha

Dve veže – predzvesť najvyššieho cieľa

Voda – darca života, očistenie, nevedomie, emócie 

Cesta – životná cesta, cesta je cieľ

Modrá farba – duchovno, spiritualita, filozofické myšlienky

Karta Mesiac je jednou z najtajomnejších kariet v tarotovej sade Veľkej Arkány a má veľmi silný duchovný a emocionálny význam.

Karta Mesiac sa často spája so snami, tajomstvami a intuíciou. Môže nás vyzývať, aby sme sa sústredili na to, čo nie je zrejmé a aby sme sa otvorili duchovným a emocionálnym skúsenostiam. Karta Mesiac tiež symbolizuje vedomie, ktoré je hlboko zakorenené v našich podvedomých myšlienkach a pocitoch.

V kontexte lásky môže karta Mesiac symbolizovať strach a neistotu v súvislosti s našimi vzťahmi. Môže nás vyzývať, aby sme sa snažili pochopiť naše vlastné pocity a potreby a aby sme sa snažili byť otvorení a komunikovať so svojím partnerom. Táto karta tiež symbolizuje intenzitu a vášeň v láske, ale tiež nás môže upozorniť na to, aby sme boli opatrní a nenechali sa unášať našimi emóciami.

Karta Mesiac môže tiež symbolizovať cestu osvietenia a duchovného rastu. Táto karta nás môže vyzývať, aby sme sa snažili objaviť a pochopiť svoje podvedomé myšlienky a emócie a aby sme sa snažili byť prítomní v našom vlastnom živote. Symbolizuje duchovné vedenie a návod, ktorý nás vedie k lepšiemu pochopeniu seba samých a sveta okolo nás.

Mali by sme sa snažiť pochopiť, čo sa skrýva pod povrchom a byť otvorení novým možnostiam a skúsenostiam. Porozumieť našim vlastným pocitom, snažiť sa objaviť nové veci a nové cesty v našom živote.  

V závislosti od kontextu, v ktorom sa karta Mesiac objavuje, môže mať rôzne významy. Môže znamenať, že sa nachádzate v období zmien a prechodov, ale tiež môže naznačovať, že je potrebné sa venovať vašej intuícii a pocitom. V každom prípade nás vyzýva k tomu, aby sme sa snažili porozumieť a uvedomiť si svoje vnútorné pocity a aby sme sa snažili byť otvorení novým skúsenostiam a cestám v našom živote.

Význam karty Mesiac môže byť pre každého jednotlivca iný. Je dôležité poznať kontext, v ktorom sa karta objavuje a snažiť sa pochopiť jej význam vo vzťahu k vášmu životu a situácii, v ktorej sa nachádzate. Tarotové karty nám môžu poskytnúť návod a usmernenie na našej ceste životom, no záleží na nás, ako ich interpretujeme a využijeme.

Zhrnutie:

Karta Mesiac poukazuje na to, že nie je všetko také, ako sa zdá. Predstavuje neistotu a  strach. Mesiac tiež naznačuje, že by ste mali venovať pozornosť svojim snom v ktorých si môžete spomenúť na určité  informácie, ktoré ste zmeškali. Môžete trpieť zmenami nálady, alebo neistotou. Tiež upozorňuje na podvodné alebo riskantné obchody, prípadne  nezákonné správanie. Ak v nejakej situácii čakáte na rozhodnutie, odpoveď bude buď oneskorená, alebo skôr spôsobí zmätok, než aby veci objasnila. Napriek tomu to nie je zlá karta, pretože ukazuje, že práve cesta strachu môže viesť k hlbokým obohacujúcim zážitkom a niekedy vás dovedie priamo k cieľu. Pokiaľ sa karta mesiac nachádza na konci výkladu, potom je varovaním že táto cesta vedie do temnôt a môže sa stať vašou nočnou morou.

RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA mesiac
RIDER WHITE TAROT – VELKA ARKANA mesiac