Negativita

Dnes sa zameriam trochu na tú negativitu, ktorú väčšina ľudí vníma viac. Ak sa niečo negatívne deje vo vašom okolí, je to preto, pretože ste to dovolili. Všímate si to, dávate tomu energiu a tým aj život. Všetko čo si  všímate, všetko o čom sa rozprávate, všetko čo si myslíte a čím žijete, si k sebe priťahujete viac a viac.

A to sa deje ako v radosti, tak aj v smútku. Problém dnešnej spoločnosti je ten, že každý to berie tak, že kto chce s vlkmi žiť, musí s nimi vyť. Ľudia sa boja vybočiť z radu, myslieť inak, pretože by boli kritizovaní svojim okolím. Nechávajú sa zmanipulovať médiami a tak kto by už dnes mal vlastný názor??

Povedzme si to otvorene. Väčšina nenasleduje samých seba. Nejdú von do prírody a je jedno či sa pôjdu poprechádzať do prírody, alebo si zapáliť pred bránu a len tak pokecať s inými napr. o nesmrteľnosti chrústa.

                                                Nie.

Ľudia si nájdu výhovorku „som príliš unavený, pozriem si radšej tv, alebo novinky na internete“. Preberajú z médii negativitu a na základe poloprávd si vytvárajú negatívne myšlienky a postoje, ktoré si utvrdzujú medzi sebou. Priam tú negativitu vyhľadávajú. Izolujú sa.

Dnes by sa dalo povedať, že sa ľudia predbiehajú v tom, ako vedia koho ponížiť a potom sa na tom zabávajú. Starí odsudzujú mladých a naopak mladý ľudia starých. Manželia sa hnevajú na seba navzájom a potom o tom informujú svoje okolie, ktoré sa teší z toho, že opäť je niečo nové na svete o čom sa dá debatovať.  Každý obviňuje každého.  Ak sa dostanú do spoločnosti napr. v práci – o čom sa títo ľudia väčšinou rozprávajú? Väčšinou o tom čo zlé sa zase niekde stalo.  Ak sa náhodou v tejto spoločnosti niekomu pritrafí niečo úžasné, potom je veľká vzácnosť ak tomuto človeku, jeho okolie praje.                                                                                                                                                                   ALE

 (a teraz príde na radu možné riešenie ako z toho bludného kruhu vyjsť von.)

Ak tento človek vybočí z radu a začne meniť sám seba, zmení svoje postoje a myšlienky zrazu zistí, že už nie je taký nešťastný.  Okolie v ktorom sa nachádzal do vtedy ho už nezaujíma. Tomuto človeku sa začne meniť jeho život veľmi pozitívnym smerom. Ak zmeníme seba, potom sa začne pozvoľna meniť aj naše okolie.

Závisí len na vás, ako vaša cesta dopadne. V každom prípade tento záver bude férový a spravodlivý, zodpovednosť nesiete iba vy.

                                                                                                                  autorka článku: Tatiana Zaťková

Introspekcia -Jasnovidka Tatiana