RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 5 mecov

Päť mečov

Meč – trestajúci nástroj na prekonanie zla, symbol pravdy a poznania, pripravenosť k obrane

Mraky – zatemnenie, starosti

Vietor – zmena, smer, sloboda, ničenie, Boží nástroj

More – hĺbka ľudských emócii, symbol neznámeho nebezpečenstva

Úškľabok – podlosť, výsmech

Päťka mečov má v tarote veľmi významné a silné posolstvo. Obvykle sa vykladá ako zápas, konflikt alebo neúspech. Môže znamenať aj stratu, rozchod alebo sklamanie.

Karta päť mečov ukazuje na situácie, v ktorých sa cítite zraniteľní a osamotení. Môže to byť aj indikátor, že sa v blízkej budúcnosti stretneme s niečím ťažkým alebo nepríjemným. Je dôležité si uvedomiť, že tarot neukazuje budúcnosť ako istotu, ale skôr ako možnú cestu.

Päťka mečov reprezentuje stroskotanie, poníženie, prehratý boj, v ktorom bolo víťazstvo zaplatené tak draho, že aj zdanlivý víťaz v skutočnosti prehral. Obdobie poznačené  zlomyseľným ohováraním nactiutŕhaním  a hádkami. Niektorí ľudia prejavia svoju malichernosť. Môže sa stať že isté plány stroskotajú. Za istých okolností sa unáhlené konanie stane zdrojom problémov a ťažkostí.

Ak sa vám táto karta ukáže, neznamená to, že sa stane niečo zlé. Tarot vám poskytuje iba informácie a je na vás, ako s nimi naložíte. Niekedy môže byť karta päť mečov aj varovaním, aby ste sa pripravili na ťažké obdobie, alebo aby ste sa vyhli konfliktom a problémom.

V každom prípade je dôležité si uvedomiť, že tarot nie je nástroj na predpovedanie budúcnosti, ale skôr na získanie informácií o situácii a možnostiach. Je dôležité sa riadiť svojimi inštinktmi a používať tarotové karty ako nástroj na introspekciu a sebarozvoj.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 5 mecov