RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 5 poharov

Päť pohárov

Päťka pohárov predstavuje bolestné skúsenosti, žiaľ a sklamanie, pretože ste podľahli ilúzii.  Do úvahy prichádza zápolenie s depresívnymi stavmi, prípadne rozvod, alebo rozchod. Stojace poháre sú prísľubom, že sa nám dostane podpory zo strany priateľov, alebo iných ľudí.

Pohár – symbol citov, plodnosti, svätý grál, naplnenie, radosť

Temná postava – smútok, temnota

Tri prevrátené poháre – zmarené šťastie

Dva stojace farba – duševná bariéra , miesta bolesti, neznámo

Rieka – Tok života, ktorý všetko so sebou prináša aj  odnáša, pynutie, zmena, čas

Most – východisko, prelomenie protikladov

Hrad – opevnenie, ochrana

Element – voda 

Karta päť pohárov je jednou z kariet malej arkány v Tarote, ktorá nám môže poskytnúť cenné lekcie o láske, vzťahoch a emocionálnom živote. Táto karta symbolizuje pôžitok, šťastie, harmóniu a naplnenie v oblastiach nášho života, ktoré sú spojené s citmi a emóciami.

Karta päť pohárov zobrazuje muža a ženu, ktorí držia poháre a pozerajú sa na seba. Poháre, ktoré držia, symbolizujú radosť, naplnenie a spokojnosť. Táto karta môže byť pre nás povzbudením, aby sme sa venovali vzťahom a láskyplnému spojeniu s ostatnými.

Karta päť pohárov tiež môže symbolizovať zasvätenie niečomu, čo nás skutočne napĺňa a uspokojuje. Môže to byť niečo, čo nás baví, alebo niečo, v čom nájdeme v hlbší zmysel a naplnenie.

Pri výklade karty päť pohárov je dôležité uvedomiť si, že táto karta symbolizuje nielen radosť a šťastie, ale aj zodpovednosť a záväzok. Ak chceme dosiahnuť trvalú harmóniu a naplnenie v našich vzťahoch, musíme byť pripravení do toho investovať svoju energiu.

V konečnom dôsledku karta päť pohárov nás učí, že spokojnosť a šťastie neprichádzajú automaticky, ale sú dôsledkom práce a zodpovednosti.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 5 poharov
RIDER WHITE TAROT – Malá arkána 5 poharov