RIDER WHITE TAROT - Malá arkána paza palic

Páža palíc

Táto karta predstavuje šance, impulzy. Môže sa jednať o nápad, kreatívnu myšlienku, sexuálny impulz, alebo ponuku z okolia, ktoré k nám prichádzajú. V každom prípade musíme si uvedomiť, že je dôležité byť v strehu, aby sme žiadnu z nich nepremeškali, pretože ten zbytok je na nás.

Symbolika:

Páža – zdroj impulzov, posol

Postoj – ponuka, ústretovosť

Palica – sexualita, plodnosť, odvaha, sila

Rašiace lístky na palici – život, rast, prianie

Púšť – prázdnota, samota

Pyramída – symbol najvyššieho vedomia, vysoké ciele

Červené pierko – temperamentnosť, nadšenie, iskra

Žlto-čierna farba oblečenia : žltá farba – radosť zo života, nádej a čierna farba – temnota duše, ale zároveň v čiernej farbe sa stretávajú všetky farby – takže môžeme povedať, že je to striedanie svetla a tmy

Element – oheň

Karta páža palíc v malej arkáne má pre mnohých ľudí rôzne významy. Môže predstavovať mladého muža, ktorý má veľa energie a odhodlania, ale zároveň mu môže chýbať skúsenosť a múdrosť.

Karta páža palíc sa často spája s novými začiatkami a možnosťami. Môže byť interpretovaná ako symbol nových nápadov a projektov, ktoré sa ešte len začínajú rozvíjať a majú veľký potenciál. Karta tiež naznačuje, že je čas prebrať sa z letargie a pohnúť sa dopredu s novými iniciatívami.

Pre niektorých ľudí môže karta páža palíc predstavovať aj očakávanie a nádej. Ak sa vám táto karta ukáže v čase, keď sa nachádzate v situácii, ktorá vyžaduje veľa odvahy a pozitívneho myslenia, môže to znamenať, že sa vaše očakávania stanú realitou a vaše nádeje sa naplnia.

Celkovo je táto karta považovaná za pozitívny symbol nových začiatkov a potenciálu. Ukazuje, že máte potrebné nástroje a odhodlanie na to, aby ste sa pohli dopredu a dosiahli svoje ciele. Ak sa vám táto karta objaví pri výklade, môže to byť povzbudenie k tomu, aby ste sa nebojácne chopili nových príležitostí a nechali svoje nápady a projekty rásť a rozvíjať sa.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána paza palic
RIDER WHITE TAROT – Malá arkána paza palic