Pentagramy a amulety

Serpentina súhvezdia

Serpentina súhvezdia je jeden z najstarších symbolov, ktorý zobrazuje konštalácie súhvezdí a ich silný vplyv na priebeh života a osudu ľudstva. Spôsobuje, že naše najdôležitejšie rozhodnutia týkajúce sa ďalšieho života, lásky a zdravia budú správne, že sa človek rozhodne v tom najlepšom okamžiku a tým si zaistí harmonický život.

Serpentina súhvezdia​

Znak predvídavosti

Znak predvídavosti napomáha šťastným náhodam, stretnutiam a nadväzovaniu nových známostí s ľuďmi celého sveta. Pomáha pri hľadaní žiadaných osôb a zároveň chráni pred falošnými ľuďmi.

Magický Otcov pentakel

Otcov pentakel je založený na hexagrame symbolu rovnováhy a sily života. Má za úlohu zdolať všetky úlohy každodenného života. Dáva podporu a silu vyriešiť všetky ťažkosti. Chráni pred nespavosťou, nočnými morami, opakovanými zlými snami a predtuchami. Poskytuje silu, moc, rozhodnosť a vieru vo vlastné schopnosti.

Asýrsky mesačný pentakel

Asýrsky mesačný pentakel pochádza zo Suzy.Talizman je symbolom tajuplných a nevysvetliteľných stretnutí. Určuje vhodnosť miesta a času stretnutia. Darovaním inej osobe vyjadruje túžbu po tajnom stretnutí.

Kórejska minca šťastia

Kórejska minca šťastia má zaručovať príliv šťastia zo štyroch svetových strán a nájdenie šťastných okamžikov, ktoré sú rozptýlené v čase. Hlavné úlohy mince sú: SU – dlhý život, PU – bohatstvo, KONGJONG – zdravie a pokoj, JU HODOK – cnosť, NODZANGMJONG – prirodzená smrť. Minca vyžaruje tzv. dobré fluidum, ktoré priťahuje šťastie a úspech.

 

Kabalistický pentakel kráľovnej

Kabalistický pentakel kráľovnej je veštiaca minca pre nájdenie nevesty či ženícha. Robí manželstvo šťastným a pomáha uchovať šťastie v rodine. Môžeme ho darovať osobe na opätovenie citov, všímavosti a obnovu stratených nákloností.

Šalamúnov magický pentakel

Šalamúnov magický pentakel slúži k rozvoju intelektu a nadania. Prebúdza a posiľňuje dedukciu, inteligenciu, schopnosť učenia, zlepšuje pamäť. Pomáha jasne myslieť a uľahčuje pochopenie komplikovaných problémov.

Starohebrejský amulet

Starohebrejský amulet proti chorobám. Obsahuje zdravotné zaklínadlá pre desať najdôležitejších orgánov tela, ktoré zaručujú zdravie celého organizmu. Ochraňuje telo pred chorobami a očisťuje ho od chorôb, ktoré už má.

Talizman Radosť zo života

Talizman Radosť zo života je jedným zo Šalamúnových znakov na posilnenie psychických síl. Chráni pred depresiami, nervovým zrútením a stresom, ktoré vyplývajú z nemožnosti dosiahnúť svoj cieľ. Silne chráni pred obavami, nepokojom a nedôverou vo vlastné sily. Nosením napomáha získať veselosť, radosť zo života a načerpanie potrebných síl.

 

Kvet Awarov lásky

Kvet Awarov lásky je symbol telesnej lásky a túžby, ktorý si najčastejšie dávajú milenci. Má napomáhať partnerským vzťahom a prelomeniu bariér hanblivosti. Napomáha úprimnému milostnému vyznaniu hlavne u nerozhodných ľudí.

Šalamúnov magický pentakel

Šalamúnov magický pentakel symbol bohatstva, pomáha pri nadobúdaní majetku, rastu ziskov, a trvalom vylepšení finančných pomerov. Chráni pred rizikom a finančným nebezpečenstvom ako i pred zlým investovaním a zbytočným výdajom peňazí.

 

Astrologicko - navigačný talizman

Astrologicko-navigačný talizman z oblasti stredomoria. Bol používaný na morských cestách pri hľadaní správnej cesty, na uskutočnenie správneho rozhodnutia. Pri cestovaní slúžil ako istý štít a kompas, ktorý vždy ukázal cestu domov a zaistil šťastný návrat z každej cesty.

 

Lotosový kvet hinduistický talizman

Lotosový kvet hinduistický talizman, ktorý slúži na udržanie krásy a zachovanie pôvabu. Symbol večného znovuzrodenia, krásy, rozkvetu a zachovania večnej mladosti. Zvlášť pre ženy prináša sebavedomie, istotu, sviežosť, šarm a dôveru. Priťahuje zrak a záujem opačného pohlavia.

 

Strom múdrosti

Strom múdrosti znázorňuje kozmický strom, pri vzniku ktorého múdrosť vytvorila svet, usporiadala chaos. Strom navracia rovnováhu, dáva príliv energie, životnej sily, intelektuálny rozvoj a pomáha pri duchovnej obrode. Slúži k bystrosti mysle, múdrosti,  podporuje schopnosť učiť sa a získavať všestranné znalosti.

 

Austrálsky ochranný štít

Austrálsky ochranný štít sa umiestňuje na vchod do domu ako ochrana pred zlodejmi a prírodnými katastrofami. Ornamenty majú pomýliť zrak zlodeja a spôsobovať vzdušné víry, ktoré oddiaľujú oheň, chránia pred búrkou a tíšia silu blesku. Nedovoľuje priblížiť sa zlým živlom.

 

Kruh Tetramorf

Kruh Tetramorf je čarovný kruh 4 svetových strán, 4 ročných období, 4 živlov – oheň, voda, vzduch a zem, 4 vetrov, 4 riek, 4 evangelistov , 4 anjelov a 4 životných fáz – detstvo, mladosť, dospelosť a staroba. Poskytuje ochranu v čase a priestore, ktorá pochádza od nebeského poriadku a prítomnosti boha.

 

Venušin kruh

Venušin kruh zaisťuje bezpečie na cestách a chráni pred náhlými nehodami. Lúče majú chrániť zo všetkých strán – vo vode, vo vzduchu, na zemi i pod ňou. Vedie nás vždy bezpečne do cieľa.

Matternichova Stella

Matternichova Stella je egyptský amulet vo forme totemu, ktorý bol vešaný v Egypte ako strážca domu, ochránca rodiny, života, zdravia a dobytka. Zabezpečoval ochranu miesta bydliska. Miniatúra sa dávala luďom odchádzajúcim na cesty na ochranu pred prepadnutím a zaručoval vždy šťastný návrat domov.

 

Prognostikon starogrécky magický kruh

Prognostikon starogrécky magický kruh slúžiaci na dorozumievanie sa zo záhrobím a predpovedaním budúcnosti. Dodnes je vzorom na vešteckých stoloch. Jeho nosením si rozvíjame intuíciu, podvedomie, a posiľňujeme nadprirodzené schopnosti. Podporuje fantáziu.

Šalamúnov pentakel

Šalamúnov pentakel je veľmi obľúbený a často pri vykladaní kariet používaný amulet. Prináša rovnováhu mysle, dobrú náladu a pokoj duše. Slúži na posilnenie sebadôvery, rastu vitality a energie. Dodáva radosť a spokojnosť. Zaháňa smútok a napĺňa optimizmom.

 

Agrippov pentagram

Agrippov pentagram je základný amulet, ktorý chráni pred zlým pôsobením nadprirodzených síl, duchov a ich plánov hlavne pri ceremoniálnej mágii. Má chrániť mága v každom okamžiku a zaručiť mu návrat do sveta živých. Nosením sa chránime pred poverami, zlými veštbami a kliatbami.

Symbol piatich požehnaní

Symbol piatich požehnaní – šťastia, zdravia, pokoja, dobra a dlhého života. Pochádza zo starovekej Číny, kde bol často zobrazovaný na mnohých ozdobách a odevoch. Predstavuje 5 netopierov okolo znaku univerza večnosti, ktoré žiju v mieste prechodu do iného sveta a odtiaľ prinášajú odpustenie a dobro, ktoré rozširujú do tmy tohto sveta.

Egyptský kríž života ANCH

Egyptský kríž života ANCH -symbolizuje nesmrteľných bohov. V hieroglyfickom písme znamená Život. Podľa Egypťanov mal prinášať dlhovekosť a večné zdravie. Bol kľúčom k otváraniu brán do raja a zjednotenie s bohmi. Jeho nosením nám navracia energeticku rovnováhu, uvoľňuje z tela všetky škodlivé vplyvy, ktoré vznikli chorobou a únavou.

Anagram lásky

Anagram lásky, ktorý sa používa na prípravu talizmanov. Má dať voľnosť skrytým citom a milostným očakávaniam. Tento znak by mal prebudiť opätovanie lásky, spiace milujúce srdce, ale tiež zachovať trvanlivosť a stálosť už vzbudených citov v ďaľšom živote.

Atlantský znak

Atlantský znak má oveľa viac symbolov ako to na prvý pohľad vyzerá. Obsahuje rôzne geometrické tvary, ktoré majú svoj význam, ako i presne určený počet obrazcov, ktoré rovnako vyjadrujú určitú symboliku.

Moc svetla - Biely pentagram

Moc svetla (Biely pentagram) je základný znak ochrany. Štít, ktorý odráža zlé kliatby a želania a vracia ich späť k adresátovi. Chráni pri vykonávaní mágie. Dovoľuje zlé sily odviesť na iné miesto a tam ich spútať.

Caligostrov tajomný magický kód

Caligostrov tajomný magický kód pomocou ktorého mág, alchymista a šarlatán používali náhodné kombinácie písmen z troch Šalamúnových kľúčov a tie tvorili zaklínadla na rôzne želania. Používanie tohto amuletu by malo posilniť spirituálne schopnosti, vyplniť vyrieknuté želania a zaklínadla a umožniť predpovedať budúcnosť.

Cigánsky amulet

Cigánsky amulet ochraňuje pred kúzlami, čarami a klebetami. Chráni pred pohanskými praktikami, závisťou, podlosťou, žiarlivosťou, nepriateľmi a falošnosťou priateľov. Prenasledovatelia sú jeho mocou zahnaní do úzadia.

Čínsky mesačný kalendár

Čínsky mesačný kalendár je znamenie večného zrodu a trvania bytia. Je používaný ako ozdobný motív, ktorý má napomáhať novému životu a podporovať šťastný pôrod. Má sprostredkovať novému životu dobré vlastnosti a dať ho pod ochranu 12 hviezdných znamení ( 12 zvierat cyklicky panujúcich na nebi ). Má chrániť úrodnosť a zdravie ako aj zaručovať následníkov a životnú silu.

Čínsky ochranný duch

Čínsky ochranný duch je považovaný za osobného strážcu, ktorý pomáha v najťažších chvíľach pred zrútením, kedy       človek pochybuje o všetkom pozitívnom, v ťažkých chvíľach depresie, stresu a zúfalstva. Pomáha nájsť cestu z ťažkostí,     sprevádza na ceste upokojenia duše a nastoleniu rovnováhy.

Dávidova hviezda

Dávidova hviezda – hexagram symbolizuje viditeľný a neviditeľný svet. Bola v 17 st.prevzatá za symbol judaizmu, Judy a kráľa Izraela. Predstavovala súhvezdie, pod ktorým sa čakalo na Mesiáša, 6 pracovných dní a sabat / stred.

Dlaň šťastia

Dlaň šťastia nazývaná aj srdcová ruka Krišny je symbolom aktivity a osudu človeka v Božej dlani. Prináša priateľskú otvorenosť, odpustenie, štedrosť a vľúdnosť. Pri jeho nosení máme možnosť vytiahnúť si šťastnou rukou karty vlastného osudu, nachádzať iba dobrých priateľov a rozhodovať sa vždy správne.

Jing-Jang v kruhu ôsmich triagramov

Jing-Jang v kruhu ôsmich triagramov vyjadruje silu tvorenia, prijímania, prehlbovania, trvania, prenikania, zjednocovania, naplňovania a podporovania. Symbolizuje kúzlo života proti zlu. Spája sa s veštením I-Gingu, na predpovedanie bližšej i vzdialenejšej budúcnosti.

Jing-Jang

Jing-Jang veľmi známy činský symbol filozofie taoizmu, symbol večnej existencie a harmónie vo vesmíre vďaka rovnováhe medzi protichodnými prvkami jing a jang. JANG – biely, mužský, aktívny, deň, nebo, oplodňujúca sila, dominantnosť. JING – čierny, ženský, pasívny, noc, zem, rodiaca sila, poddanosť. Je to symbol života. Rovnováha protikladov.

 

Jupiterov pentakel kabalistiký vzor

Jupiterov pentakel kabalistiký vzor spojuje užitočné mužské a ženské sily a tvorí tak ideálny harmonický zväzok. Slúži na dobré vzťahy, harmóniu a hlbšie vzájomné pochopenie medzi dvoma ľuďmi. Odstraňuje prekážky v duševnej i fyzickej sfére, ktoré by stáli v ceste k plnému šťastiu a porozumeniu. Tiež dáva plodnosť potomkov.

Aztécky kalendár

Aztécky kalendár tiež Kameň Slnka. Umožňoval kňazovi dôkladné prečítanie zatmení Slnka a ďaľších astrologických    znamení, ktoré pomáhali vládcom. Symbolizuje premýšľanie a sebareflexiu.

Keltský kríž

Keltský kríž zobrazuje starobilý kruh mandalu v kresťanskom kríži. Mal rozlíšiť kultúrny a spoločensky okruh týchto ľudí od iných. Ukazuje ich ako inteligentnejšiu, vyššiu civilizáciu a uprednostnenú. Zachádzalo sa s ním obradne a s úctou, aby neboli prekročené hranice sveta, od ktorých niet návratu. V praxi prináša osvietenie a dáva vízie.

Kresťanský symbol viery

Kresťanský symbol viery, lásky a nádeje Vonkajší kruh predstavuje svätožiaru silnej viery a pravdy – znak Krista a Marie. Svetelné lúče symbolizujú božské svetlo, ktoré dáva nádej, osvietenie, ukazuje cestu a vedie cez prekážky do raja. Srdce symbol lásky Boha k ľuďom má prebúdzať v ľudských srdciach lásku ku všetkému stvorenému.

ÓM Staroveký inditský a tibetský znak

ÓM Staroveký inditský a tibetský znak. Je to vizuálna forma magického zvuku, mantry, uľahčujúci víziam, osvieteniu a zjednoteniu s najvyšším princípom. Položený na lotosovom kvete spôsobuje vnútorný pokoj, dodáva silu a podporuje každé konanie. Je symbolom absolútna a všetkej múdrosti.

Pantalpha

Pantalpha je spoznávací znak pytagorejcov, symbol matematického učenia. Ako talizman slúži na rozvoj myslenia a vedomia pri riešení najkomplikovanejších a najťažších problemov. Pomáha dostať sa z najťažšich a beznádejných situácií, slová na talizmane znamenajú „Ty zvíťazíš“.

Symbol archanjela Rafaela

Toto je symbol archanjela Rafaela. Pomáha zvíťaziť a prekonávať fyzickú bolesť. Dáva silu v boji s fyzickým i psychickým utrpením. Zmenšuje všetky bolesti, utešuje , uzdravuje a vzbudzuje nádej.

Strom života

Strom života je symbolom počiatku, nebeského raja, nesmrteľnosti a znovuzrodenia. Priaznivo pôsobí pri plodení zdravého potomstva a šťastného narodenia, lieči neplodnosť, zvyšuje potenciu a dodáva vitálnu silu života a vytrvalosť. 

Udjat - sväté oko Hora / boha neba

Udjat – sväté oko Hora / boha neba /symbolizuje predvídavosť a múdrosť. Dáva ostražitosť. Predstavuje všadeprítomnosť Boha, ktorý dáva pozor vždy a všade. Ako amulet pomáha chrániť pred nepriazňou nadriadených a iných ľudí, ktorí by mohli komlikovať ďaľší osud.