Pentagramy a amulety

Serpentina súhvezdia je jeden z najstarších symbolov, ktorý zobrazuje konštalácie súhvezdí a ich silný vplyv na priebeh života a osudu ľudstva. Spôsobuje, že naše najdôležitejšie rozhodnutia týkajúce sa ďalšieho života, lásky a zdravia budú správne, že sa človek rozhodne v tom najlepšom okamžiku a tým si zaistí harmonický život.

Serpentína súhvezdia
Amulet symbol 5 - Štít prozreteľnosti

 Znak predvídavosti napomáha šťastným náhodam, stretnutiam a nadväzovaniu nových známostí s ľuďmi celého sveta. Pomáha pri hľadaní žiadaných osôb a zároveň chráni pred falošnými ľuďmi.

Otcov pentakel je založený na hexagrame symbolu rovnováhy a sily života. Má za úlohu zdolať všetky úlohy každodenného života. Dáva podporu a silu vyriešiť všetky ťažkosti. Chráni pred nespavosťou, nočnými morami, opakovanými zlými snami a predtuchami. Poskytuje silu, moc, rozhodnosť a vieru vo vlastné schopnosti.

Amulet symbol 12: Magický Otcov pentakel
Asýrsky mesačný pentakel

Asýrsky mesačný pentakel pochádza zo Suzy.Talizman je symbolom tajuplných a nevysvetliteľných stretnutí. Určuje vhodnosť miesta a času stretnutia. Darovaním inej osobe vyjadruje túžbu po tajnom stretnutí.

Kórejska minca šťastia má zaručovať príliv šťastia zo štyroch svetových strán a nájdenie šťastných okamžikov, ktoré sú rozptýlené v čase. Hlavné úlohy mince sú: SU – dlhý život, PU – bohatstvo, KONGJONG – zdravie a pokoj, JU HODOK – cnosť, NODZANGMJONG – prirodzená smrť. Minca vyžaruje tzv. dobré fluidum, ktoré priťahuje šťastie a úspech.

 

jasnovidkatatiana.sk
jasnovidkatatiana.sk

Kabalistický pentakel kráľovnej je veštiaca minca pre nájdenie nevesty či ženícha. Robí manželstvo šťastným a pomáha uchovať šťastie v rodine. Môžeme ho darovať osobe na opätovenie citov, všímavosti a obnovu stratených nákloností. 

 

Šalamúnov magický pentakel slúži k rozvoju intelektu a nadania. Prebúdza a posiľňuje dedukciu, inteligenciu, schopnosť učenia, zlepšuje pamäť. Pomáha jasne myslieť a uľahčuje pochopenie komplikovaných problémov. 

jasnovidkatatiana.sk
jasnovidkatatiana.sk

Starohebrejský amulet proti chorobám. Obsahuje zdravotné zaklínadlá pre desať najdôležitejších orgánov tela, ktoré zaručujú zdravie celého organizmu. Ochraňuje telo pred chorobami a očisťuje ho od chorôb, ktoré už má. 


Talizman Radosť zo života je jedným zo Šalamúnových znakov na posilnenie psychických síl. Chráni pred depresiami, nervovým zrútením a stresom, ktoré vyplývajú z nemožnosti dosiahnúť svoj cieľ. Silne chráni pred obavami, nepokojom a nedôverou vo vlastné sily. Nosením napomáha získať veselosť, radosť zo života a načerpanie potrebných síl. 

 

jasnovidkatatiana.sk
jasnovidkatatiana.sk

Kvet Awarov lásky je symbol telesnej lásky a túžby, ktorý si najčastejšie dávajú milenci. Má napomáhať partnerským vzťahom a prelomeniu bariér hanblivosti. Napomáha úprimnému milostnému vyznaniu hlavne u nerozhodných ľudí. 

Šalamúnov magický pentakel symbol bohatstva, pomáha pri nadobúdaní majetku, rastu ziskov, a trvalom vylepšení finančných pomerov. Chráni pred rizikom a finančným nebezpečenstvom ako i pred zlým investovaním a zbytočným výdajom peňazí. 

 

jasnovidkatatiana.sk
astrologicko navigacny talizman

Astrologicko-navigačný talizman z oblasti stredomoria. Bol používaný na morských cestách pri hľadaní správnej cesty, na uskutočnenie správneho rozhodnutia. Pri cestovaní slúžil ako istý štít a kompas, ktorý vždy ukázal cestu domov a zaistil šťastný návrat z každej cesty. 

 

Lotosový kvet hinduistický talizman , ktorý slúži na udržanie krásy a zachovanie pôvabu. Symbol večného znovuzrodenia, krásy, rozkvetu a zachovania večnej mladosti. Zvlášť pre ženy prináša sebavedomie, istotu, sviežosť, šarm a dôveru. Priťahuje zrak a záujem opačného pohlavia

 

lotosovy kvet
strom mudrosti

 Strom múdrosti znázorňuje kozmický strom, pri vzniku ktorého múdrosť vytvorila svet, usporiadala chaos. Strom navracia rovnováhu, dáva príliv energie, životnej sily, intelektuálny rozvoj a pomáha pri duchovnej obrode. Slúži k bystrosti mysle, múdrosti,  podporuje schopnosť učiť sa a získavať všestranné znalosti.

 

Austrálsky ochranný štít sa umiestňuje na vchod do domu ako ochrana pred zlodejmi a prírodnými katastrofami. Ornamenty majú pomýliť zrak zlodeja a spôsobovať vzdušné víry, ktoré oddiaľujú oheň, chránia pred búrkou a tíšia silu blesku. Nedovoľuje priblížiť sa zlým živlom. 

 

australsky
tetramorf

Kruh Tetramorf je čarovný kruh 4 svetových strán, 4 ročných období, 4 živlov – oheň, voda, vzduch a zem, 4 vetrov, 4 riek, 4 evangelistov , 4 anjelov a 4 životných fáz – detstvo, mladosť, dospelosť a staroba. Poskytuje ochranu v čase a priestore, ktorá pochádza od nebeského poriadku a prítomnosti boha. 

 

 

Venušin kruh zaisťuje bezpečie na cestách a chráni pred náhlými nehodami. Lúče majú chrániť zo všetkých strán – vo vode, vo vzduchu, na zemi i pod ňou. Vedie nás vždy bezpečne do cieľa. 

venusin kruh
matterncihova stella

Matternichova Stella je egyptský amulet vo forme totemu, ktorý bol vešaný v Egypte ako strážca domu, ochránca rodiny, života, zdravia a dobytka. Zabezpečoval ochranu miesta bydliska. Miniatúra sa dávala luďom odchádzajúcim na cesty na ochranu pred prepadnutím a zaručoval vždy šťastný návrat domov

 

Prognostikon starogrécky magický kruh slúžiaci na dorozumievanie sa zo záhrobím a predpovedaním budúcnosti. Dodnes je vzorom na vešteckých stoloch. Jeho nosením si rozvíjame intuíciu, podvedomie, a posiľňujeme nadprirodzené schopnosti. Podporuje fantáziu. 

prognostikon
salamunov pentagram

Šalamúnov pentakel je veľmi obľúbený a často pri vykladaní kariet používaný amulet. Prináša rovnováhu mysle, dobrú náladu a pokoj duše. Slúži na posilnenie sebadôvery, rastu vitality a energie. Dodáva radosť a spokojnosť. Zaháňa smútok a napĺňa optimizmom. 

 

Agrippov pentagram je základný amulet, ktorý chráni pred zlým pôsobením nadprirodzených síl, duchov a ich plánov hlavne pri ceremoniálnej mágii. Má chrániť mága v každom okamžiku a zaručiť mu návrat do sveta živých. Nosením sa chránime pred poverami, zlými veštbami a kliatbami. 

agripov pentagram

amulet-piatich-pozehnani.jpg

Symbol piatich požehnaní – šťastia, zdravia, pokoja, dobra a dlhého života. Pochádza zo starovekej Číny, kde bol často zobrazovaný na mnohých ozdobách a odevoch. Predstavuje 5 netopierov okolo znaku univerza večnosti, ktoré žiju v mieste prechodu do iného sveta a odtiaľ prinášajú odpustenie a dobro, ktoré rozširujú do tmy tohto sveta.

anagram-lasky.png

Anagram lásky, ktorý sa používa na prípravu talizmanov. Má dať voľnosť skrytým citom a milostným očakávaniam. Tento znak by mal prebudiť opätovanie lásky, spiace milujúce srdce, ale tiež zachovať trvanlivosť a stálosť už vzbudených citov v ďaľšom živote

ankh.jpgEgyptský kríž života ANCH -symbolizuje nesmrteľných bohov. V hieroglyfickom písme znamená Život. Podľa Egypťanov mal prinášať dlhovekosť a večné zdravie. Bol kľúčom k otváraniu brán do raja a zjednotenie s bohmi. Jeho nosením nám navracia energeticku rovnováhu, uvoľňuje z tela všetky škodlivé vplyvy, ktoré vznikli chorobou a únavou.

atlantsky-znak.jpg

Atlantský znak má oveľa viac symbolov ako to na prvý pohľad vyzerá. Obsahuje rôzne geometrické tvary, ktoré majú svoj význam, ako i presne určený počet obrazcov, ktoré rovnako vyjadrujú určitú symboliku.

biely-pentagram.jpg Moc svetla (Biely pentagram) je základný znak ochrany. Štít, ktorý odráža zlé kliatby a želania a vracia ich späť k adresátovi. Chráni pri vykonávaní mágie. Dovoľuje zlé sily odviesť na iné miesto a tam ich spútať.

caligostrov-magicky-kod.pngCaligostrov tajomný magický kód pomocou ktorého mág, alchymista a šarlatán používali náhodné kombinácie písmen z troch Šalamúnových kľúčov a tie tvorili zaklínadla na rôzne želania. Používanie tohto amuletu by malo posilniť spirituálne schopnosti, vyplniť vyrieknuté želania a zaklínadla a umožniť predpovedať budúcnosť

cigansky-amulet.jpgCigánsky amulet ochraňuje pred kúzlami, čarami a klebetami. Chráni pred pohanskými praktikami, závisťou, podlosťou, žiarlivosťou, nepriateľmi a falošnosťou priateľov. Prenasledovatelia sú jeho mocou zahnaní do úzadia.

cinsky-mesacny-kalendar.jpgČínsky mesačný kalendár je znamenie večného zrodu a trvania bytia. Je používaný ako ozdobný motív, ktorý má napomáhať novému životu a podporovať šťastný pôrod. Má sprostredkovať novému životu dobré vlastnosti a dať ho pod ochranu 12 hviezdných znamení (12 zvierat cyklicky panujúcich na nebi ). Má chrániť úrodnosť a zdravie ako aj zaručovať následníkov a životnú silu.

cinsky-ochranny-duch.jpg   Čínsky ochranný duch je považovaný za osobného strážcu, ktorý pomáha v najťažších chvíľach pred zrútením, kedy       človek pochybuje o všetkom pozitívnom, v ťažkých chvíľach depresie, stresu a zúfalstva. Pomáha nájsť cestu z ťažkostí,     sprevádza na ceste upokojenia duše a nastoleniu rovnováhy.

davidova-hviezda.jpgDávidova hviezda – hexagram symbolizuje viditeľný a neviditeľný svet. Bola v 17. storočí  prevzatá za symbol judaizmu, Judy a kráľa Izraela. Predstavovala súhvezdie, pod ktorým sa čakalo na Mesiáša, 6 pracovných dní a sabat / stred/ .

dlan-stastia.jpg Dlaň šťastia nazývaná aj srdcová ruka Krišny je symbolom aktivity a osudu človeka v Božej dlani. Prináša priateľskú otvorenosť, odpustenie, štedrosť a vľúdnosť. Pri jeho nosení máme možnosť vytiahnúť si šťastnou rukou karty vlastného osudu, nachádzať iba dobrých priateľov a rozhodovať sa vždy správne.

jin-a-jang-v-kruhu-osmich.jpgJing-Jang v kruhu ôsmich triagramov vyjadruje silu tvorenia, prijímania, prehlbovania, trvania, prenikania, zjednocovania, naplňovania a podporovania. Symbolizuje kúzlo života proti zlu. Spája sa s veštením I-Gingu, na predpovedanie bližšej i vzdialenejšej budúcnosti.

jing-jang.jpg Jing-Jang veľmi známy činský symbol filozofie taoizmu, symbol večnej existencie a harmónie vo vesmíre vďaka rovnováhe medzi protichodnými prvkami jing a jang. JANG – biely, mužský, aktívny, deň, nebo, oplodňujúca sila, dominantnosť. JING – čierny, ženský, pasívny, noc, zem, rodiaca sila, poddanosť. Je to symbol života. Rovnováha protikladov.

kamen-slnka.jpg  Aztécky kalendár tiež Kameň Slnka. Umožňoval kňazovi dôkladné prečítanie zatmení Slnka a ďaľších astrologických    znamení, ktoré pomáhali vládcom. Symbolizuje premýšľanie a sebareflexiu.

keltsky-kriz.jpg

Keltský kríž zobrazuje starobilý kruh mandalu v kresťanskom kríži. Mal rozlíšiť kultúrny a spoločensky okruh týchto ľudí od iných. Ukazuje ich ako inteligentnejšiu, vyššiu civilizáciu a uprednostnenú. Zachádzalo sa s ním obradne a s úctou, aby neboli prekročené hranice sveta, zpoza ktorých niet návratu. V praxi prináša osvietenie a dáva vízie.

krestansky-symbol-viery-nadeje-a-lasky.jpg

Kresťanský symbol viery, lásky a nádeje Vonkajší kruh predstavuje svätožiaru silnej viery a pravdy – znak Krista a Marie.Svetelné lúče symbolizujú božské svetlo, ktoré dáva nádej, osvietenie, ukazuje cestu a vedie cez prekážky do raja. Srdce symbol lásky Boha k ľuďom má prebúdzať v ľudských srdciach lásku ku všetkému stvorenému.

kriz-z-golgoty.jpg

Kresťanský kríž Golgoty Symbolizuje silnú vieru a víťazstvo nad utrpením, pripravenosť pomôcť blížnemu. Jeho nosenie prináša dôveryhodnosť, chráni pred zlými silami a osobami s nečistými úmyslami.

magicky-kruh-uspesnosti.jpg Kruh úspešnosti – magické koleso šťastia dáva úspech v obchode, konkurze a obchodných transakciách. Rovnako vo sfére výroby a remeselníkov má zaistiť zdarné dokončenie diela. Slúži na rast majetku a zaisteniu správných rozhodnutí, posilneniu intuícii a obozretnosti pri obchodných a finančných jednaniach.

michelangelov-kruh.jpg

Michelangelov magický kruh je kabalistický ochranný znak, ktorý symbolizuje najvyššiu duševnú dokonalosť a čestné konanie a úmysly. Má chrániť pred zlými silami a vnútornou skazenosťou.       Pomáha oslobodiť sa od zlého vplyvu iných.

om.jpg

ÓM Staroveký inditský a tibetský znak. Je to vizuálna forma magického zvuku, mantry, uľahčujúci víziam, osvieteniu a zjednoteniu s najvyšším princípom. Položený na lotosovom kvete spôsobuje vnútorný pokoj, dodáva silu a podporuje každé konanie. Je symbolom absolútna a všetkej múdrosti.

pantalpha.jpg Pantalpha je spoznávací znak pytagorejcov, symbol matematického učenia. Ako talizman slúži na rozvoj myslenia a vedomia pri riešení najkomplikovanejších a najťažších problemov. Pomáha dostať sa z najťažšich a beznádejných situácií, slová na talizmane znamenajú „Ty zvíťazíš“.

rafaelov-pentakel.jpg

Rafaelov pantakel je pentakel archanjela Rafaela. Pomáha zvíťaziť a prekonávať fyzickú bolesť. Dáva silu v boji s fyzickým i psychickým utrpením. Zmenšuje všetky bolesti, utešuje , uzdravuje a vzbudzuje nádej.

skrizena-vadzra.png Zkrížená vadžra – dvojitá prekrížená vádžra je buddhistický symbol nezničiteľnosti, ktorý dáva moc a vieru vo večné znovuzrodenie. Je znakom jedného z piatich vtelení Buddhy. Používa sa pri tantrickej meditácii, napomáha sústredeniu, odstraňuje závislosť na materiálnom svete. Dáva rovnováhu tela, duše a mysle.

starocinsky-symbol-dlhovekosti.jpgStaročínsky symbol dlhovekosti patrí k základom šťastného života. Zložité čiary majú prebúdzať silu a vnútornú energiu, napomáhať kondícii tela a mysle. Prináša zdravie, šťastie a sviežosť na celý život i v starobe.

starocinsky-symbol-stastia-fu.jpgFu staročínsky symbol šťastia. Magické slabiky predstavujú úprimné a srdečné blahoželanie. Prináša taký druh šťastia aký si želá obdarovaná osoba.

strom-zivota.jpg

Strom života je symbolom počiatku, nebeského raja, nesmrteľnosti a znovuzrodenia. Priaznivo pôsobí pri plodení zdravého potomstva a šťastného narodenia, lieči neplodnosť, zvyšuje potenciu a dodáva vitálnu silu života a vytrvalosť.

sup-strazca-egypta.jpgSup – strážca starého Egypta, ochránca privilégií a miesta v sociálnej hiearchii. Je osudovým znamením, ktoré poukazuje na predmety, ktoré môžu predurčovať našu budúcnosť. Je duchovným ukazovateľom smeru cesty a symbolom duše. Oslobodzuje dušu od všetkých zlých charakterových vlastností a napĺňa ju tvorivými silami a sabavedomím.

suppilulima.jpg

Kráľovská pečať Suppilulima II, ktorý bol tvorca Hetyckého impéria /1370 pr. Kr. / – kópia sa stala talizmanom na získanie vlády, pocty, postaveniu a vplyvu. Dáva sebaistotu, vodcovské a riadiace schopnosti. Managerom a riaditeľom prináša uznanie a rešpekt medzi podriadenými.

symbol-zjednotenia.jpgSymbol zjednotenia vytvorený Sri Sai Babou, ako emblém odvekej správnej cestySymbol zjednotenia náboženských vyznaní v mene mieru a duchovného rozvoja ľudstva, založeného na vzájomnej tolerancii. Je vytvorený súčasným duchovným učiteľom Srí Sathja Sai Babou, ako emblém odvekej správnej cesty. Rozkvitajúci lotosový kvet – symbol duchovného rozvoja – obklopujú zjednotené symboly najväčších svetových náboženstiev a symbol posvätného ohňa dávajúceho moc.

symbol-kozmickeho-poriadku.jpgFanes grécky boh v kruhu hviezdnych znamení. Mandala je symbolom kozmického poriadku a usporiadania javov v správnom časovom slede. Ako Talizman umožnuje harmonické spojenie procesov, konaní a javov. Napĺňa nás pokojom, dáva čas na premýšlanie a pomáha nám uvoľniť sa, symbolizuje nový život, reinkarnáciu.

salamunov-stit.jpgSvätý Šalamúnov štít hebrejský ochranný amulet. Svojho majiteľa má posilniť v boji s nečistými silami, podporiť jeho vieru, nádej a odvahu. Napomáha pri činení dobra a dávaniu dobrého príkladu. Konečný efekt je dovedenie k vykúpeniu a osvieteniu.

salamunova-pecat---hexagon.png

Šalamúnova pečať hexagon predstavujúci usporiadanie sveta sa skladá z dvoch trojuholníkov nižšieho a vyššieho sveta. Znamená najvyšiu múdrosť a najvyšší stupeň do preniknutia magických vied. Má pomáhať pri správnych ponaučeniach a prinášať osvietenie.

talizman-bohatstva.jpg Štastný osud a bohatsvo napomáha k šťastiu a bohatstvu „bez práce“. Spôsobuje dobré vibrácie, ktoré podporujú vyžarovanie šťastia v číselných hrách. Umožňuje výhru ak osud poukazuje na výhercu. Umožňuje byť vybratý, priťahuje šťastie a bohatstvo na majiteľa.

thorovo-kladivo.jpg

Thorovo kladivo (Thor – grécky boh hromu) má slúžiť chránencovi pred zlom. Pomáha rozpoznať konanie nepriateľov, predchádzať nebezpečenstvu. Kladivo podporuje silu a dodáva energiu v boji proti vlastným slabostiam.

treti-slnecny--pentakel.jpg Tretí slnečný pentakel napomáha k úspechu pri ochodných začiatkoch, začiatkoch podnikania a kriéry. Pomáha pri naplnení všetkých predsavzatí, prináša zdarilé začiatky a skoré prvé úspechy. Dodáva energiu, sebadôveru, optimizmus a sviežosť mysle.

udjat.jpg

Udjat – sväté oko Hora / boha neba /symbolizuje predvídavosť a múdrosť. Dáva ostražitosť. Predstavuje všadeprítomnosť Boha, ktorý dáva pozor vždy a všade. Ako amulet pomáha chrániť pred nepriazňou nadriadených a iných ľudí, ktorí by mohli komlikovať ďaľší osud.

univerzalny-amulet.jpg Šalamúnov pentakel prináša odpočinok. Umiestňuje sa v spálni, dáva sa k posteli, alebo na miesto odpočinku. Pomáha regenerácii všetkých energií stratených počas dňa a dôležitých pre život. Ukľudňuje spánok. pôsobí proti nespavosti a ochraňuje počas odpočinku.

vojnovy-talizman.jpg

Veľký vojnový talizman kabalistický magický štít chráni pred poranením a utrpením. Dáva istotu a bezpečie v boji a počas vojenskej služby. Jeho magická moc chráni pre guľkami a náhodným zraneniam.