Sviečky s pentagramom - Jasnovidka Tatiana

Použitie sviečok podľa farby

Obľúbenosť sviečok dosiahla historické maximum. Sviečky používajú ľudia zo všetkých spoločenských vrstiev na relaxáciu, meditáciu, aromaterapiu dosiahnutie pocitu teplého útulného domova, alebo pri rôznych obradoch či rituáloch. 

Každá sviečka obsahuje  štyri prvky:

 1. Vzduch: Kyslík – napája a rozdúchava plameň sviečky a po zhasnutí sviečky sa dym sviečky rozplýva do vzduchu.
 2. Zem: Pevný vosk  – tvorí telo sviečky
 3. Voda: Topiaci sa vosk  – predstavuje tekutý elementárny stav
 4. Oheň 

V minulosti sa verilo, že ak sa použije správna farba sviečky v správny deň, umocní to silu rituálu.  Napríklad ak chcelo mladé dievča zvýšiť  svoje šance u svojho svojho milého – použila červenú sviečku v utorok.

 • Pondelok: strieborná, biela a sivá
 • Utorok: červená, hnedá a iné jesenné odtiene
 • Streda: fialová
 • Štvrtok: modrá  
 • Piatok: svetlomodrá, zelená, ružová a medené odtiene
 • Sobota: tmavomodrá, tmavé odtiene a čierna
 • Nedeľa: zlatá, žltá a oranžová

Konkrétnu farebnú sviečku a niekedy i seba natierali esenciálnymi olejmi vyrobenými z bylín, kvetov, alebo extraktom živice. Verili, že ak si potrú temeno hlavy, alebo oblasť tretieho oka, umocní to silu rituálu. V západnej civilázicii tieto tradície praktizujú do dnes.

Aromatické oleje - Jasnovidka Tatiana

Krok 1: Príprava sviečky:

Najprv vyčistite sviečku tak, že ňou prejdete cez čistiaci dym šalvie alebo kadidla. Potom potrite sviečku esenciálnym olejom (ale snažte sa uistiť o tom, že do tohto oleja neboli pridané žiadne syntetické látky).  Pretierajte sviečku zhora nadol, aby ste si veci pritiahli, alebo zdola nahor, aby ste veci odoslali. 

Krok 2: Príprava seba: 

Niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite a uvoľnite napätie v tele. Predstavte si, že vaše starosti alebo myšlienky sa od vás vzďaľujú. Vyčistite si myseľ. Potom začnite vizualizovať svoj cieľ, ako keby sa už stal. Predstavte si, ako by ste sa cítili a ako by vyzeral život. Ujasnite si čo vlastne chcete a vytvorte jasný a ucelený obraz, pretože pri obrade túto myšlienku musíte vysloviť nahlas a mali by ste tak vykonať jasne, vecne a stručne. 

(Neželajte ostatným zlé veci, bez ohľadu na to, akí sú. Nech sa o to postará karma.) Ak sa budete snažiť o ovplyvňovanie  myslenia iných ľudí, jedná sa o čiernu mágiu.  Akonáhle budete priať niekomu čokoľvek zlé – vráti sa vám to omnoho silnejšie.

Krok 3: Vytvorte kúzlo:

Najzákladnejším kúzlom sviečkovej mágie je jednoducho si predstaviť svoj cieľ, vložiť  do tejto vizualizácie emóciu, ako keby sa daná situácia už stala, vyjadriť toto želanie  nahlas a  zapáliť konkrétnu farebnú sviečku (ak nemáte farebnú, môžete použiť aj univerzálnu bielu), aby sa uvoľnila energia. Zamerajte sa na auru sviečky (svetlo mimo plameňa) a vizualizujte si, ako sa toto svetlo rozširuje, zapĺňa celú miestnosť a   rozpína sa až do vesmíru, aby pritiahlo a uskutočnilo váš zámer. Akonáhle pocítite, že je vízia kompletná a vaše sústredenie sa oslabuje, sfúknite sviečku a rituál je týmto ukončený. Sviečku môžete nechať dohorieť, alebo sfúknuť.

Sviečková mágia - Jasnovidka Tatiana

Niektorí šamani, alebo kúzelníci, či šarlatáni, rozšírili tento rituál o ďalšie postupy ako napr.:  rozkladanie rôznych kryštálov, byliniek alebo kvetov okolo sviečky, prípadne do sviečok vyryjú rôzne symboly a dokonca tieto rituály prevádzkujú v konkrétne dni podľa astrologického umiestnenia planét. Prípadne pokiaľ chcú zrušiť alebo odstrániť niečo – pália sviečky pri ubúdajúcom mesiaci a pre získanie niečoho pri pribúdajúcom mesiaci.  Poniektorí pri tomto rituáli spievajú, alebo odriekajú rôzne modlitby.  

Každá farba sviečky má svoju vlastnú vibráciu. Pokiaľ nemáte farebnú sviečku, môžete použiť aj bielu – pretože zahŕňa v sebe všetky farby.  Uvediem niektoré farby sviečok a ich význam:

 Biela (univerzálna) – možnosť použitia na čokoľvek, ale predovšetkým čistota, dokonalosť, nevinnosť, spoľahlivosť, láska k pravde. Pomáha pri rušení negatívnych vplyvov a vibrácii.  Striebornú, bielu a sivú –  páliť v pondelok.

Červenáláska, vášeň, sila, dobývanie, odvaha. Pomáha zmierňovať , alebo rušiť hnev, hádky. Červenú, hnedú a iné jesenné odtiene  – páliť v utorok.

Fialová Mystika, mágia, premena, citlivosť, mier, vyrovnanosť. Pomáha zmierňovať , alebo rušiť  žiaľ, odpor, obviňovanie – páliť v stredu.  

Modrá – Kľud, mier, vytrvalosť, uvoľnenie, istota, kreativita, štúdium. Veľmi  dobre sa hodí do priestorov kde spíme, alebo odpočívame. Chrání pred nežiadúcimi vplyvmi a vyvoláva veštecké sny.  Pomáha zmierňovať  prázdnotu – páliť v štvrtok.

Farebná vosková sviečka - Jasnovidka Tatiana

Zelená – Rovnováha, rast, nádej, stálosť, život, uzdravenie, liečenie, prosperita. Pomáha k získaniu a udržaniu peňazí, pri hľadaní  zamestnania, plodnosti, liečenia a všeobecne rastu. Hodí sa ale aj pokiaľ ide  o šťastie obecne.  Pomáha zmierňovať, alebo rušiť  ľahostajnosť. Zelenú páliť  v piatok.

Čierna Odolnosť, dôstojnosť, schopnosť obnovy, návrat.  Rituály s čiernou sviečkou sú určené k odpudeniu negatívneho vplyvu určitej osoby, k spätnému zaslaniu zápornej vibrácie. Môžeme ju použiť aj jako podporný prostriedok pri potláčaní zlozvyku. Pomáha odstraňovať  násilie, strach, temnotu. Čiernu a tmavomodrú páliť v sobotu.

Žltá – Slnko, radosť, oslobodenie, túžba po slobode. Pomáha  relaxovať a navodiť kľud v duši. Umožňuje veštby, proroctvá, podporuje vývoj intelektu a podporuje verbálnu obratnosť a sebadôveru. Pomáha odstrániť povrchnosť a závisť. Žltú a zlatú páliť v nedeľu. 

Zlatá – Sila, dôvera, viera a múdrosť  

Oranžová – Zdravie, životný elán, sila, odvaha, energia.

Ružová – Priateľstvo, manželstvo, láska, romantika, jemnosť. Posiluje vzťahy, harmóniu a pochopenie. Jej účinok znásobíme ružovými kameňmi, ktoré priložíme k zapálenej sviečke 

Tyrkysová – Komunikácia, humor, pôvab, priateľstvo, družnosť

Je na každom človeku, aký si urobí záver, ale nikto nemôže poprieť, že ich magická žiara   bude mať vždy miesto v našich životoch.

autorka: Tatiana Zaťková

Farebné sviečky - Jasnovidka Tatiana