Riadená meditácia

ČO JE RIADENÁ MEDITÁCIA?

Žijeme v uponáhľanej dobe a často máme problém postíhať veci, ktoré potrebujeme zariadiť. Naučili sme sa riešiť veľa vecí súčasne, takže ak si chceme nájsť čas na to, aby sme nerobili vôbec nič, prípadne sa sústredili na jednu konkrétnu vec, môže sa nám to zdať  nemožné. Ako už názov napovedá, riadená meditácia je stav, kedy sa nechávate viesť niekým iným.  Môže to byť sprievodca, inštruktor jogy, alebo aj nahrávka, ktorá Vám môže  pomôcť vytvoriť si určité mentálne predstavy, prípadne vás prevedie sériou dychových cvičení, ktoré vám pomôžu pri meditácii.  Riadenie hlasom sprievodcu, poskytuje rozptýlenie od rušivých myšlienok a je výbornou voľbou  pre ľudí, ktorí sa učia meditovať, prípadne majú problém s koncentráciou pri meditácii. 

Existuje veľa druhov riadených meditácii, avšak všetky majú dve spoločné črty:

  • Prvou je začiatok meditácie, kedy vás  sprievodca, prípadne nahrávka  budú viesť krok za krokom pomocou hlbokého dýchania  k  uvoľneniu jednotlivých častí tela a svalov až pokiaľ sa nebudete cítiť úplne uvoľnení a v tele neostane žiadne napätie. Môže Vás požiadať, aby ste si predstavovali ako vašim telom prúdi liečivé svetlo, ktoré rozpúšťa všetku negatívnu energiu vo vás a okolo vás. 
  • Druhou je ukončenie meditácie, kedy  sprievodca pomaly a nenútene, zameria vašu pozornosť na vaše dýchanie, prípadne na vaše materiálne telo a dá vám pokyn, aby ste pokrútili prstami na nohách, na rukách, ponaťahovali sa a otvorili oči. 

Účelom riadenej meditácie je  dosiahnuť duševné, emocionálne a fyzické uzdravenie  od stresu.

V prípade záujmu osobnej konzultácie meditačných techník, prípadne záujmu zakúpenia nahrávok ma kontaktujte na email: info@tatianazatkova.sk, prípadne na tel.č.: 0903/325-544

Autor: Tatiana Zaťková

Regresna terapia - Priebeh - Jasnovidka Tatiana
Regresna terapia – Priebeh – Jasnovidka Tatiana