RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 7 minci

Sedem mincí

Pentagram – ochranné znamenie, znak zdravia, symbol človeka usilujúceho sa o vyššie ciele 

Postava – záhradník

Postoj – vyčkávanie, pozorovanie, premýšľanie nad hojnosťou úrody, trpezlivo čaká až úroda dozreje

Krík s mincami – zrejúce ovocie, bohatstvo, blahobyt

Číslo 7 – kríza

Element – zem

Karta Sedem mincí v tarote je známou ako karta plodenia, zberu a očakávania úrody. Karta Sedem mincí sa často ukazuje v tarotových čítaniach, keď hľadáme odpovede na otázky týkajúce sa nášho osobného a profesionálneho života.

Karta Sedem mincí predstavuje obraz človeka, ktorý si užíva plody svojej práce. V rukách drží kladivo s jedným klincom a pozoruje, ako sa ostatné mince postupne rozrastajú a vytvárajú úrodu. Táto karta nás nabáda k trpezlivosti a k dlhodobému plánovaniu, aby sme mohli v budúcnosti žať bohatú úrodu.

Karta Sedem mincí tiež symbolizuje dôveru a podporu. Keď budujeme zodpovedne a pomaly, môžeme sa tešiť z podpory a pomoci našich priateľov a rodiny. Karta nás nabáda k tomu, aby sme boli otvorení a prijímali pomoc a podporu, ktorú nám ostatní ponúkajú.

Sedem mincí môže tiež symbolizovať potrebu uvoľnenia a odpočinku po dlhšom období tvrdej práce. Je dôležité si uvedomiť, že si niekedy potrebujeme oddýchnuť a obnoviť svoje sily, aby sme mohli pokračovať v našej ceste k úspechu.

V psychologickej rovine, Sedem mincí predstavuje introspekciu a zamýšľanie sa nad tým, ako sa naše záväzky a snahy prejavujú vo výsledkoch. Ak sa nám podarilo dosiahnuť náš cieľ, táto karta nás nabáda k tomu, aby sme si uvedomili našu vlastnú silu a odhodlanie. Ak sa nám nepodarilo dosiahnuť to, čo sme chceli, táto karta nás nabáda k trpezlivosti a k tomu, aby sme sa poučili zo svojich neúspechov a pokračovali v našej ceste.

Celkovo, karta Sedem mincí nás nabáda k trpezlivosti, plánovaniu a dôvere v proces. Táto karta nám pripomína, že úspech vyžaduje tvrdú prácu, ale aj zdravú dávku odpočinku a podpory od ostatných. Sú to základné prvky, ktoré nám umožnia pestovať a zbierať plody našej práce.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 7 minci
RIDER WHITE TAROT – Malá arkána 7 minci