RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA - SMRŤ

Smrť

Symbolika:

Smrtka na koni – predstaviteľ ukončenia, niečo staré musí odísť, aby uvoľnilo cestu niečomu novému.

Čierna farba na karte – neznámo, temnota duše, utrpenie, hnev

Brnenie – obrana, očakávanie útoku

Kôň – temperament, životná sila, pudy

Biely kôň – čistota, osvietenie

Čierna vlajka s bielou ružou – smrť, ktorá prináša znovuzrodenie

Biskup – boží posol

Slnko – nádej, radosť

Zapadajúce slnko – prichádzajúci prirodzený koniec

Dieťa – život, radosť, nádej, otvorenosť

Mladý človek (nezrelosť) kľačiaci na kolenách s odvrátenou tvárou – odmietanie niečoho nevyhnutného

Mŕtvy človek – rozlúčka

Červené (aktivita, vitalita) zvädnuté (oslabenie) pierko (symbol šťastia, blahobytu)

Veža – symbol odlúčenosti, uzavretosti – na tejto karte sú veže dve a tvoria akúsi bránu k zapadajúcemu slnku

Modrá farba – duchovno, spiritualita

Číslo 13 – transformácia

Samotná karta Smrť vo Veľkej Arkáne tarotovej sady môže znieť dosť strašidelne, ale pre tých, ktorí študujú tarot, je jasné, že karty predstavujú symboly a významy, ktoré sa týkajú vnútornej a duchovnej cesty každého jednotlivca.

Karta Smrť znamená koniec, ale nie nutne fyzický koniec. Skôr ide o symbolický koniec, ktorý môže znamenať koniec obdobia, ktoré nie je užitočné alebo zmysluplné, či to bude koniec vzťahu alebo ukončenie pracovného projektu. Táto karta tiež naznačuje nutnosť uvoľniť sa od minulosti a prijať zmenu, ktorá sa nám ponúka.

Ďalším významom karty Smrť je transformácia. Význam tejto karty môže byť náročný, ale v konečnom dôsledku vám môže priniesť pozitívne zmeny a nový začiatok. Transformácia môže byť ťažká a bolestivá, ale často je potrebná na to, aby sa mohli diať veľké veci.

V niektorých prípadoch môže karta Smrť znamenať aj zmenu, ktorá prichádza nečakane a môže byť sprevádzaná ťažkosťami. Avšak, aj keď sa to môže na prvý pohľad zdať zlé, môže to byť veľmi prospešné a priniesť vám nové príležitosti a perspektívy.

V konečnom dôsledku, karta Smrť nám pripomína, že niekedy musíme ukončiť veci, ktoré nám už nedávajú zmysel alebo ktoré nám bránia v tom, aby sme sa posunuli ďalej v našom živote. Táto karta tiež pripomína, že transformácia a zmena môžu byť dôležitými súčasťami našej cesty, ktoré nám umožnia vyrásť a stať sa lepšou verziou seba samých.

Zhrnutie:

Karta Smrť predstavuje prirodzený koniec vecí, oslobodenie sa od niečoho. Ak chceme aby prišlo niečo nové, musíme tomu najprv vytvoriť miesto. Karta Smrť nemusí byť vždy príjemná, pretože občas prináša zmeny na ktoré nie sme pripravení, čo v nás môže vyvolávať smútok. Ale môže byť aj veľmi príjemná, pretože môže hovoriť o ukončenej chorobe, prípadne stave vecí, ktoré už dlho stagnovali.

RIDER WHITE TAROT - VELKA ARKANA - SMRŤ
RIDER WHITE TAROT – VELKA ARKANA – SMRŤ