RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 4 mece

Štyri meče

Tarot je dávna metóda predpovedania, ktorá sa používa už stáročia. Sada Tarotových kariet obsahuje veľkú i malú arkánu, pričom každá karta má svoj význam a interpretáciu. V tomto blogu sa zameriame na jednu z kariet Malej arkány – Štyri meče.

Rytier na posteli – znehybnenie, odpočinok

Pozícia – meditatívny kľud

Hrobka – ticho, pokoj, kľud

Meč ako taký – trestajúci nástroj, symbol vládnutia, pripravenosť brániť, ale tiež je to symbol aj pravdy a poznania

Tri meče – duchovnosť

Štvrtý meč – pozemskosť, činorodosť

Vitráž (sklenená plocha z farebných sklíčok) na stene – preskúmanie a ucelenie, trpezlivosť zamyslenie sa nad jednotlivými udalosťami, ktoré povedú k určitému cieľu

Pozícia ženy zobrazenej na vitráži – starostlivá, ochraňujúca, nabádajúca k trpezlivosti

Dieťa zobrazené na vitráži – (ako všetci vieme, deti sú väčšinou netrpezlivé a veľmi spontánne), hlad po poznaní

Číslo 4 – symbol celistvosti, sily, stability, spoľahlivosti, pevnosti, trvanlivosti, ale aj jednotvárnosti momentálnej chvíle

Element – myslenie (vzduch)

Žltá farba- slnko, priateľstvo, spravodlivosť

Šedá farba – hmla, sny, hranica medzi priestormi, staroba, vyčerpanosť

Štyri meče sú karta, ktorá predstavuje neistotu, utrpenie a ťažkosti. Táto karta sa často vyskytuje v čase, keď sa stretávame s nepríjemnou situáciou, ktorá nás negatívne ovplyvňuje.

Štyri meče sa často zobrazujú aj vtedy, keď nám chýba jasné riešenie alebo keď sa cítime beznádejne. Môže to byť situácia, keď sme sa dostali do konfliktu s niekým, koho máme radi, alebo keď nám nejde práca, ktorú sme si zvolili.

Avšak, štyri meče nám tiež ukazujú, že nepríjemná situácia môže mať aj pozitívne následky. Môže nás to naučiť viac o sebe, alebo nás povzbudiť k hľadaniu nových riešení. Je to karta, ktorá nás nabáda k tomu, aby sme hľadali možnosti a nenechávali sa unášať negatívnymi myšlienkami.

Ak sa vám táto karta objaví, nebojte sa ju prijať ako súčasť svojho života. Zostaňte otvorení pre nové možnosti a hľadajte riešenia, ktoré vám pomôžu prekonať neistotu a ťažkosti. A pamätajte si, že každá kríza môže byť príležitosťou pre rast a zmenu.

V závere môžeme povedať, že karta štvorka mečov znamená stagnáciu, nedobrovoľnú pauzu, ktorá je väčšinou spôsobená chorobou alebo nemožnosťou s danou vecou nič urobiť. Občas znamená aj výzvu k tomu, aby sme sa šetrili a určitú záležitosť dali na čas k ľadu. Táto karta dokonale prezentuje momentálne obdobie, kedy nám neostáva nič iné iba čakať, kým to celé prehrmí. Zároveň nám ale dáva priestor na spoznávanie jeden druhého a uvedomenie  priorít našeho celého života. 

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 4 mece