RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 4 pohare

Štyri poháre

Štvorka pohárov celkovo predstavuje skúsenosti, ktoré nás ešte pred nedávnom tešili. Zrazu nastal zlom a tieto skúsenosti vzbudzujú len vnútorný hnev. Karta môže naznačovať vzdor, staré spomienky, nespokojnosť, ale tiež varuje, aby sme v trucovitosti neprehliadli skvelú šancu, ktorá je na dosah.

Pohár – symbol citov, plodnosti, svätý grál, naplnenie, radosť

Strom – symbol života, pracovitosti, tvorivosti

Sediaca postava – trucovitosť, premýšľanie, nerozhodnosť

Tri poháre pred sebou – niečo dôverne známe, čo nám už neprináša potešenie

Pohár v ruke – skvelá šanca na dosah, ktorá môže ostať v nepovšimnutí

Element – voda

Karta štyri poháre v Tarotovej sade je veľmi zaujímavou a mnohovýznamovou kartou. Táto karta predstavuje človeka, ktorý sedí pod stromom a pozerá sa na tri poháre pred sebou. Často sa vykladá ako symbol nespokojnosti, smútku a straty záujmu o to, čo máme.

Štyri poháre nás môžu upozorniť na to, že sa nám môže zdať, že sme stratili záujem o niečo, čo nás kedysi veľmi zaujímalo. Táto karta nás vyzýva, aby sme si uvedomili, že niekedy sme unavení z toho, čo máme a hľadáme niečo nové a vzrušujúce.

Karta štyri poháre nás môže tiež upozorniť na to, že sa musíme naučiť byť vďační za to, čo máme. Môžeme sa unáhlene rozhodnúť opustiť to, čo sme mali a hľadať niečo nové, ale nie vždy nájdeme to, čo hľadáme. Preto je dôležité si uvedomiť, aké vzácne sú naše súčasné zdroje a okamihy.

Táto karta tiež symbolizuje potrebu byť viac v kontakte s našimi pocitmi a emóciami. Ak sme nešťastní alebo nespokojní s niečím, mali by sme sa na to pozrieť a nájsť spôsoby, ako sa s tým vysporiadať. Štyri poháre nám môžu pomôcť otvoriť si oči pre veci, ktoré sa odohrávajú okolo nás a pomôcť nám vidieť veci s jasným pohľadom.

Karta štyri poháre tiež môže symbolizovať vnútornú nespokojnosť, ktorú ste ignorovali. Táto karta vás môže vyzývať k tomu, aby ste si uvedomili svoje pocit a pracovali na tom, aby ste zlepšili svoje vnútorné prostredie. Môže to znamenať, že musíte pracovať na tom, aby ste sa naučili byť viac vďační za to, čo máte, alebo aby ste sa naučili rozpoznávať a riešiť vaše negatívne emócie a pocit.

Zhrnutie: Karta štyri poháre nás vyzýva, aby sme si uvedomili, aké dôležité sú veci, ktoré máme v živote a naučili sa byť za ne vďační. Táto karta nás tiež nabáda k tomu, aby sme si uvedomili, akí sme unavení z toho, čo máme a stále hľadáme niečo nové a vzrušujúce. Avšak nájdenie toho, čo hľadáme, nemusí byť vždy jednoduché a preto je dôležité mať realistické očakávania a neopustiť veci, ktoré sú pre nás dôležité. Ak hľadáte usmernenie v oblasti svojich pocitov a  emócií karta štyri poháre vám môže byť užitočným nástrojom na preskúmanie a zlepšenie vašich vnútorných pocitov. Ak si túto kartu vytiahnete, nemusí to nutne znamenať, že budete nešťastní alebo znechutení tým, čo máte. Skôr by to mohlo znamenať, že ste na prahu nového zistenia alebo objavovania, ktoré môže priniesť pozitívne zmeny do vášho života. Je dôležité nevzdávať sa a hľadať spôsoby, ako zlepšiť naše vnútorné prostredie skrátka nájsť to, čo nás robí šťastnými.

RIDER WHITE TAROT - Malá arkána 4 pohare
RIDER WHITE TAROT – Malá arkána 4 pohare