Význam mena Adam

« Späť na Význam mena

Adam meniny – 24.12.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Adam je hebrejského pôvodu a znamená – syn červenej Zeme. Toto meno nosil podľa biblie prvý človek na svete, ale nosil ho aj svätý Adamo Abate, ktorý bol  stredoveký taliansky opát.    

Má sklon k vodcovstvu,  ale musí si dávať pozor na svoj egocentrizmus a sklony k tyranstvu. Je odvážny,  inšpiratívny,  aktívny a tvorivý. Prednosť dáva individuálnemu úspechu. Vie  sa rýchlo zorientovať aj v neprehľadnej situácii,  nevzdáva sa bez dlhého boja a  nemá problém prejsť k druhej strane, ak ho tam čaká zisk a úspech. Neznáša kritiku a pochybnosti o sebe a svojich výsledkoch. Adam má charizmu a v spoločnosti býva často obľúbený. V partnerských vzťahoch býva nezodpovedný a preto nakoniec často ostáva osamelý. Úskalia tohto mena sú nadradenosť, tvrdohlavosť, osobná váhavosť, ťažkosti v hľadaní vlastnej cesty, osamelosť, narcizmus a tyranstvo.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ad niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

adam

Slávny muži s menom Adam: Prvý človek na svete, svätý Adamo Abate, Adam František Kollár – slovenský Sokrates 

Herci: Adam Sandler, Adam Scott, Ahmad Adam, Adam Fitzgerald, Adam Fontana ….

Speváci: Adam Ďurica, Adam Lambert, Adam Levine, Adam Green ….

Filmy: Black Adam (2022), Adam (2009), Adam (2019), Projekt Adam (2022)….

Dedina vo farnosti Haaslava v okrese Tartu vo východnom Estónsku – Adam

Meno Adam v tradičnom čínskom jazyku –  亞當 

Meno Adam v zjednodušenom čínskom jazyku –  亚当

Meno Adam v hebrejskom jazyku – אדם

Meno Adam v japonskom jazyku – アダム

Meno Adam v arabskom jazyku – آدم

Pranostika: Na Adama a Evu, čakaj oblevu

« Späť na Význam mena