Význam mena Adolf

« Späť na Význam mena

Adolf 17.06.

Aktívne číslo tohto mena je 2 – citlivosť, družnosť, kľud, prispôsobivosť, umenie vyjednávať.

Adolf znamená  „ušľachtilý vlk“ . Ako prvé alebo druhé meno ho nosili viacerí švédski králi,    najmä Gustáv II. Adolf v 17. storočí. Spojenie s Adolfom Hitlerom (188-145), vodcom nacistickej strany v Nemecku počas druhej svetovej vojny, znížilo používanie tohto mena. 

Adolf  je znášanlivý, láskavý a vyniká veľmi dobrou intuíciou, ktorú môže využívať pri svojej činnosti. Mal by počúvať druhých, naučiť sa  trpezlivosti a byť viac diplomatický. Má nedostatok odvahy na realizáciu plánov a  vyhýba sa akejkoľvek forme vedenia. Zodpovednosť a iniciatívu prenecháva iným. Od partnerky potrebuje oddanosť a celkovo vzťahy, priateľstvo a citový a partnerský život sú pre neho veľmi dôležité. Dokáže uzmierovať osoby, ktoré sú rozhádané. Je dobrý spolupracovník.  Musí si dávať pozor na majetok,  pasivitu a sklon poddať sa okolnostiam. Občas býva precitlivený a zle sa vyrovnáva so stresom. Potrebuje okolo seba pokoj a pohodu, inak sa stane roztržitým  a nervóznym.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

F – Na prvý pohľad vyzerajú títo ľudia ako extravagantní, avšak v skutočnosti sú zdržanliví a pokojní. Sú verní a partneri sú pre nich prvoradí. Vyznačujú sa silnou vôľou, ktorá im pomáha dosiahnuť takmer všetky ciele.

Adolf

Herci: Adolf Zika, Adolf Born  

Kniha:  Adolf Hitler (Werner Maser)

Politik, diktárot a ríšsky kancelár: Adolf Hilter  

Film: Hitlerova kariéra (1977)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿道夫

Meno v hebrejskom jazyku –  אדולף

Meno  v japonskom jazyku –  アドルフ

Meno v arabskom jazyku – أدولف

Meno v gréckom jazyku – Αδόλφος

Meno v gruzínskom jazyku – ადოლფი

« Späť na Význam mena