Význam mena Agáta

« Späť na Význam mena

Agáta 05.02.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá

Meno Agáta je ženské meno poľského pôvodu, ktoré znamená cnostná, dobrá. Bolo to meno svätej  Agáty Sicílskej, kresťanskej mučeníčky z tretieho storočia.

Agáta je kreatívna, nápaditá a vynaliezavá. Je prirodzená zabávačka. Jej nákazlivá bujarosť priťahuje davy. Býva veľmi  emotívna a vo všeobecnosti pôsobí ako šťastná žena. Môžete sa na ňu spoľahnúť, pretože je hlboko lojálna a milujúca k svojim priateľom a rodine.  Je prirodzene tvorivá. Často je vyzvaná ostatnými, aby vniesla poriadok do vecí alebo ich zosúladila, pretože má vrodenú schopnosť vysvetliť zložité pojmy spôsobom, ktoré sú  ľahko pochopiteľné. Bez akejkoľvek námahy dokáže presvedčiť ostatných takmer o čomkoľvek. Občas sa zdá, že je plachá, ale v skutočnosti vás potrebuje len viac spoznať. Fascinuje ostatných svojou kreativitou, najmä v písaní. Túži pomáhať a starať sa o tých, ktorých  má rada. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa posunuli v živote ďalej. Dokonca je ochotná obetovať sa v prospech iných. Ľudia ju vnímajú  sympatickú, súcitnú a veľkorysú.  Cítia sa s  ňou dobre a vedia, že s ňou  môžu počítať ako s oporou.  Cení  si rodinné hodnoty a tradície. Nestará  sa o módu. Keď sa jedná o prácu, nezastaví  sa, kým nedokončí  svoju úlohu. Dobre zapadne na štruktúrované pracovisko a vďaka tomu sa bude cítiť finančne stabilná. Má rozumný a praktický postoj k životu. Dlho trvá než nájde  toho správneho partnera, ale keď ho už nájde je  lojálna. Peniaze vníma  iba ako nástroj, ktorý je pomáha realizovať a dosahovať jeho sny. Kvôli tomu sa v jej  živote   budú striedať obdobia kedy si bude  žiť život  podľa svojich predstáv s obdobiami šetrnosti.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

G – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno G,  musia mať všetko naplánované a väčšinou všetky svoje plány dotiahnu až do konca. Sú praktickí, talentovaní a väčšinou úspešní. Sú  intelektuáli,  majú dobré analytické myslenie, ale majú tendenciu byť pefekcionisti.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Agáta

Herečky:   Agáta Hanychová, Agáta Zimová

Speváčky: Agáta Hlavenková, Agáta Cantora

Kniha:  Agáta Christie (Maria Isabel Sínchez Vegara) 

Mesto v Taliansku: Sankt Agata

Film: Agáta (1979)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿加莎

Meno  v hebrejskom jazyku –  אגתה

Meno  v japonskom jazyku –  アガサ

Meno v arabskom jazyku – أجاثا

Meno v gréckom jazyku – Αγάθη

« Späť na Význam mena