Význam mena Alana

« Späť na Význam mena

Alana 08.03.

Aktívne číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Alana má keltský pôvod a význam mena v preklade je ‚súlad, svornosť‘. Táto osobnosť je pokojná a trpezlivá a  čaká, kým sa veci vyvinú, namiesto toho, aby agresívne presadzovala výsledok. Je dobromyseľná a bezstarostná a veľmi jej záleží na emocionálnej a duchovnej rovine. Často sa špecializuje  na náboženstvo, filozofiu a menej tradičné formy liečenia. Má dobrú intuíciu a pokiaľ ju bude rozvíjať,  môžu sa u nej  objaviť  jasnovidné schopnosti.  Rovnosť a spravodlivosť  je pre ňu veľmi dôležitá a je ochotná podeliť sa o moc a zodpovednosť, len aby dosiahla harmonický výsledok. Alana je výborná kamarátka a nerada ostáva sama.Má priateľov z každého prostredia.  Je mimoriadne vnímavá k pocitom iných a ostatní sa jej často zverujú kvôli jej skvelým schopnostiam načúvať a poradiť. Vďaka svojej empatii a intuícii  by z nej mohla  byť dobrá psychologička, alebo lekárka.  Je vynikajúca, pokiaľ ide o akciové trhy,  ktoré zahŕňajú úzku spoluprácu so štatistikami. Vie sa dobre orientovať v rôznych témach a vie prejaviť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach.    Keď dostane priestor na vyjadrenie, dokáže dosiahnuť veľké úspechy. Uprednostňuje  rozmanitosť, je nepokojná a má rada keď sú veci v pohybe. V láske je stabilná a  rodina je pre ňu veľmi dôležitá. Pokiaľ zradíte jej dôveru, ďalšiu šancu nedostanete.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Alana

Herečky:   Alana De La Garza, Alana Elmer

Speváčky: Alana Haim, Alana Fox

Kniha: Alana (Connilyn Cossette)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  艾伦

Meno  v hebrejskom jazyku –  אלן

Meno  v japonskom jazyku –  آلان

Meno v arabskom jazyku – アラン

Meno v gréckom jazyku – αλάνα

« Späť na Význam mena