Význam mena Alena

« Späť na Význam mena

Alena 27.03.

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselá, štedrá, harmonická, nežná

Meno Alena má slovanský pôvod. Je odvodené zo starogréckeho mena „Helenē“, čo znamená „brilantná, pochodeň, jasné, žiariace svetlo“. Alena  je zodpovedná a jej ochota  pomôcť ľuďom pramení z čistého srdca. Má tendenciu učiť, poučovať, radiť a pomáhať iným a zároveň očakávať vďačnosť. Kvôli jej idealistickým presvedčeniam a snahám pomôcť každému, si myslí, že vie čo je pre ostatných najlepšie.  Je sociálne veľmi aktívna, vďaka čomu je vždy o všetkom a každom dobre informovaná. Vždy je ochotná vypočuť si problémy priateľov.  Je zodpovedná, láskavá, nezištná a empatická. V podnikaní býva  veľmi úspešná. Presne vie, kedy nemá význam bojovať ďalej a vtedy sa stiahne. V partnerských vzťahoch, býva oddaná.  Rodina má v jej živote vždy prioritu, je základom jej tradičných hodnôt.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Alena

Herečky:   Alena Pajtinková, Alena Vránová

Speváčky: Alena Wu, Alena Vinnitskaya

Kniha:  Alena (kim Andersson)

Film: Alena (1947)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿莲娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  אלנה

Meno  v japonskom jazyku –  アレナ

Meno v arabskom jazyku – ألينا

Meno v gréckom jazyku – Αλένα

« Späť na Význam mena