Význam mena Aleš

« Späť na Význam mena

Aleš 13.04.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Meno Aleš má grécky pôvod a znamená obranca. 

Ľudia s týmto menom preukazujú veľkú vnútornú silu a majú veľký potenciál pre finančný úspech v živote. Predpokladá sa, že títo jedinci dobre využívajú svoj vrodený talent a vodcovské schopnosti na ovplyvňovanie a vedenie ľudí. Sú kreatívny a veria v svoju schopnosť uspieť.  Nenávidia prijímanie príkazov, takže sa im ani nesnažte hovoriť, čo majú robiť. Je to veľmi aktívna osobnosť, no je známy  skôr ako začínajúci, než finišujúci. Majú tendenciu sa nudiť a ak nie sú riadne vyťažení, rýchlo prejdú na ďalší projekt.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

Aleš

Herci:   Aleš Březina, Aleš Slanina

Spevák: Aleš Brichta

Obec vo Francúzsku: Alès  

Film: Mikoláš Aleš (1951)

Meno v hebrejskom jazyku –  אלס

Meno  v japonskom jazyku –  アレス

Meno v arabskom jazyku – الس

Meno v gréckom jazyku – Αλες

« Späť na Význam mena