Význam mena Alex

« Späť na Význam mena

Alex 09.01.

Aktívne číslo tohto mena je 6 – veselý, štedrý, harmonický, nežný

Meno Alex má grécky pôvod  a znamená ochranár ľudstva. Alex zodpovedný, veľkorysý a úprimný. Veľmi dobre sa vie orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Keď dostane priestor na  vyjadrenie, môže dosiahnuť tie najúžasnejšie úspechy. Býva  veľmi vplyvný a dokáže efektívne riadiť ľudí v skupinách. Je výborným rodičom, veľmi ochranársky a empatický. Pokiaľ máte Alexa za priateľa môžete sa spoľahnúť, že k vám  bude loajálny. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

X – Ľudia, ktorí majú v mene X sú  kreatívni, zmyselní a  ľahko komunikujú s ľuďmi. Majú široký okruh priateľov. Je pre nich prirodzenejšie pracovať na viacerých projektoch súčasne, pretože pokiaľ by sa mali sústrediť na jeden dlhodobejší  projekt, majú problém udržať svoj záujem a začnú sa nudiť. 

Alex

Herci:   Alex Proyas, Alex Pettyfer

Spevák: Alex Zapata

Kniha:  Alex (Pierre Lemaytre)

Film: Alex (2017)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  亚历克斯

Meno v hebrejskom jazyku –  אלכס

Meno  v japonskom jazyku –  アレックス

Meno v arabskom jazyku – اليكس

Meno v gréckom jazyku – Άλεξ

Meno v gruzínskom jazyku – ალექსი

« Späť na Význam mena