Význam mena Alexej

« Späť na Význam mena

Alexej 09.01.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentný schopný, má zmysel pre krásu, tvorivý, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivý

Alexej je ruské meno odvodené z gréckeho Alexios (Αλέξιος), čo znamená „Obranca“  a  má rovnaký pôvod ako latinské Alexius. Alexej je ambiciózny a cieľavedomý. Je známy tým, že veci doťahuje do konca. Alexej sa vie sústrediť, keď je všade okolo nich chaos. Ľudia s menom Alexej sú zvyčajne inteligentní a objektívni a dokážu sa veľmi rýchlo rozhodnúť. Mávajú priateľskú povahu a dobré sociálne zručnosti, ktoré im pomáhajú nájsť veľa priateľov. Majú prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí, aby sa posunuli v živote ďalej.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

E –  Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

X – Ľudia, ktorí majú v mene X sú  kreatívni, zmyselní a  ľahko komunikujú s ľuďmi. Majú široký okruh priateľov. Je pre nich prirodzenejšie pracovať na viacerých projektoch súčasne, pretože pokiaľ by sa mali sústrediť na jeden dlhodobejší  projekt, majú problém udržať svoj záujem a začnú sa nudiť. 

J –  Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami.

Alexej

Herci:   Alexej Serebrjakov, Alexej pyško 

Sovietsky kozmonaut: Alexej Archipovič

Speváci: Alexej Vorobiev, Alexej Chumakov

Spisovateľ:  Alexej Slapovskij

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku – 阿列克谢 

Meno v hebrejskom jazyku –  אלכסיי

Meno  v japonskom jazyku –  アレクセイ

Meno v arabskom jazyku – أليكسي

Meno v gréckom jazyku – Άλεξ

« Späť na Význam mena