Význam mena Alfréd

« Späť na Význam mena

Alfréd 19.06.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Alfréd je meno anglického pôvodu a znamená „múdry radca“. Toto meno nosil aj vätý Alfréd (Altfrid z Hildesheimu) z nemecka.

Alfréd je vodcovský typ  – silný a súťaživý. Je  ochotný začať konať a riskovať. Tvrdo pracuje na svojom úsilí a má schopnosť uplatniť svoje kreatívne a inovatívne myslenie so silným odhodlaním. Verí vo svoju schopnosť uspieť a je  príliš tvrdohlaví na to, aby si v tom nechal zabrániť.  Nenávidí prijímanie príkazov.  Je to veľmi aktívny muž, ktorý potrebuje žiť naplno bez ohľadu na peňažné náklady. Rád vymýšľa a realizuje nové nápady, ale  nerád sa drží konceptu a doťahuje ich dokonca. Má tendenciu nudiť  sa.  Ak nie je riadne vyťažený, rýchlo prejde na ďalší projekt. Má priekopníckeho ducha. Rád sa necháva unášať životom. Jeho vzťah k peniazom je zložitý, pretože ich vníma ako nástroj, ktorý mu  pomáha realizovať a dosahovať jeho  sny. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

F – Na prvý pohľad vyzerajú títo ľudia ako extravagantní, avšak v skutočnosti sú zdržanliví a pokojní. Sú verní a partneri sú pre nich prvoradí. Vyznačujú sa silnou vôľou, ktorá im pomáha dosiahnuť takmer všetky ciele.

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

Alfréd

Herci: Alfréd Hitchcock, Alfréd Šnitke  

Spevák: Alfrédo Olivas 

Kniha:  Alfréd Hitchcock (Paul Duncan)

Mesto v USA: Alfred 

Film: Alfréd (2020)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿尔弗雷德

Meno v hebrejskom jazyku –  אלפרד

Meno  v japonskom jazyku –  アルフレッド

Meno v arabskom jazyku – ألفريد

Meno v gréckom jazyku – Άλφρεδος

Meno v gruzínskom jazyku – ალფრედ

« Späť na Význam mena