Význam mena Alica

« Späť na Význam mena

Alica 06.09.

Aktívne číslo tohto mena je 8 – aktívna, impulzívna, tvrdohlava, svojhlavá

Alica znamená „vznešená povaha“, „ušľachtilého typu“ alebo „ušľachtilý človek“ (zo staro-hornonemeckého „adal“ = vznešený + „heit“ = druh/druh/typ). Toto meno nosila aj Svatá Alica ze Schaerbeeku .

Alica je praktická, milujúca postavenie, túžiaca po moci, materialistická, spravodlivá, sebestačná, miluje ovládanie druhých, temperamentná, stresujúca a prefíkaná. Alica je dobrou obchodníčkou. Ťažko vyjadruje svoje skutočné vnútorné pocity pred ostatnými, čo často vytvára nesprávne domnienky. Je temperamentná a rada sa stará o ostatných. Väčšinou má veľmi dobrú povesť.  Má sklony byť filantropkou. Ako kamarátka je  dôveryhodná a často je vyzvaná k tomu, aby  vniesla poriadok do rôznych situácií. Osoba s menom Alica je inteligentná a  má harmonickú povahu.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

C – Ak Vaše meno obsahuje písmeno C, ste človek, ktorý potrebuje príťažlivého a spoločensky uznávaného partnera. Túžite po ocenení až tak veľmi, že pre neho urobíte takmer čokoľvek. Ovládanie svojich túžob Vám nerobí žiadne problémy. Musíte si dávať pozor na svoju impulzívnosť a bojovnosť, vďaka ktorej sa budete dostávať do veľmi nepríjemných situácii. Nespravodlivosť netolerujete za žiadnych okolností.

Alica

Herečky:   Alica Leoni, Alicia Vikander

Speváčka: Alica Keys

Kniha:  Alica v krajine zázrakov (Lewis Carroll)

Mesto v Arkansase: Alicia

Film: Alica (2021)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿丽卡

Meno  v hebrejskom jazyku –  אליס

Meno  v japonskom jazyku –  アリス

Meno v arabskom jazyku – أليكا

Meno v gréckom jazyku – Αλίκη

Meno v gruzínskom jazyku – ალისა

« Späť na Význam mena