Význam mena Alojz

« Späť na Význam mena

Alojz 21.06.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita.

Alojz je nemecké meno a znamená „slávny v boji, alebo slávny bojovník“. Toto meno nosil aj Svätý Alojz Gonzaga, ktorý žil v Taliansku v roku  1568. 

Alojz je ambiciózny, kreatívny a komunikatívny. Je  nezávislý a často má tendenciu zanedbávať pocity druhých. Nemá rád, keď ho niekto vedie alebo mu pomáha pri akejkoľvek úlohe. Ako vodcovský typ sa často  pokúša spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu. Rád robí veci sám a vedúca pozícia mu ponúka oveľa väčší komfort, ako keby mal byť podriadeným niekomu inému.  Je dobrým organizátorom.  Je intuitívny a  často je v správny čas na správnych miestach. Má schopnosti robiť dobré rozhodnutia. Neznáša pokrytectvo.  Je súťaživý typ, ktorý zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhral a ani zoči-voči porážkam nikdy nezaváha  a jednoducho ide ďalej smerom k dosiahnutiu stanovených cieľov.  Jeho  citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túži po slobode.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

O – Každý kto má v mene písmeno O si neskutočne váži lásku a lojalitu. Sú veľmi kreatívni a majú úžasnú predstavivosť. Hoci pôsobia ako tichí a utiahnutí ľudia len zriedkakedy ich nájdete slobodných, pretože ich zo srdca baví zdieľať svoj čas s ich partnerom. Ich hlavnou prioritou je udržanie vzťahu čo však často môže viesť k prehnanej majetníckosti. Dokážu perfektne pracovať s časom, energiou či peniazmi čo im pomáha udržať sa na vrchole i v najobtiažnejších situáciách.  Najviac ich motivuje ich túžba mať rodinu – dodáva im to zmysel do života.

J – Ľudia, ktorých meno obsahuje písmeno J, sú romantici, ktorí nemajú problém ani so vzťahom na diaľku. Majú radi nové výzvy v intimite a taktiež sa nevyhýbajú témam súvisiach so sexuálnymi praktikami. 

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

Alojz

Herci:   Alojz Hanúsek, Alojz Svete

Spevák: Alojz Kubiček

Film: Alojz Klimo (1977)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿洛伊兹

Meno v hebrejskom jazyku –  אלויז

Meno  v japonskom jazyku –  アロイズ

Meno v gréckom jazyku – Αλοτζζ

Meno v arabskom jazyku – الوجز

Meno v gruzínskom jazyku – ალოჟ

« Späť na Význam mena