Význam mena Alžbeta

« Späť na Význam mena

Alžbeta 19.11.

Aktívne číslo 22  hovorí o človeku,  ktorý je ctižiadostivý,  idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny. 

Alžbeta je biblické meno hebrejského pôvodu. Jeho najskoršie počiatky možno vystopovať späť do Starého zákona Biblie, kde bolo definované ako „ Boh je moja prísaha “ v hebrejčine. Toto meno nosila aj Svätá Alžbeta – Uhorská.

Alžbeta je obdarená úžasnými manažérskymi schopnosťami. Vie veľmi dobre sumarizovať rozhádzané dokumenty, riešiť komplikované situácie a riešiť problémy. S Alžbetou  nemôžete polemizovať ani sa hádať vďaka super schopnosti uvažovania. Vzhľadom na loajálnu povahu a obrovské vedomosti, môže dosiahnuť veľké úspechy v živote.  Je  prirodzene tvorivá. Má harmonickú povahu a rada sa stará o druhých.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Alžbeta

Herečky:  Alžbeta Stanková, Alžbeta Trojanová, Alžbeta Vaculčiaková

Kráľovná Veľkej Británie: Alžbeta II. 

Speváčky: Elizabeth Fraser, Alžbeta Bartošová

Kniha:  Alžbeta II. ( Sally Bedell Smith)

Film: Alžbeta (2004)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  伊丽莎白

Meno  v hebrejskom jazyku –  אליזבת

Meno  v japonskom jazyku –  エリザベス

Meno v arabskom jazyku – إليزابيث

Meno v gréckom jazyku – Ελισάβετ

Meno v gruzínskom jazyku – ელიზაბეტ

Niekoľko historických osobnostíi:

  • Matka Jána Krstiteľa – Svätá Alžbeta
  • Kráľovná Anglicka a Írska – Kráľovná Alžbeta I. (1533-1603)
  • Kráľovná Veľkej Británie – Kráľovná Alžbeta II. (1926-2022)
  • Kráľovná Česka – Alžbeta Stuartová (1596_1662)
  • Čachtická pani – Alžbeta Bátoryová

Pranostika: Svätá Alžbeta so snehom prilieta

« Späť na Význam mena