Význam mena Amália

« Späť na Význam mena

Amália 10.07.

Aktívnym číslom tohto mena je 1 – vynaliezavosť, schopnosť presadiť sa, aktivita .

Meno Amália je odvodené z germánskeho slova amal čo znamená „práca, činnosť“, a ženského mena Amalberga. Popularita tohto mena sa pripisuje Svätej Amalberge z Maubeuge. 

Amália  je ambiciózna, kreatívna a komunikatívna. Je  nezávislá a často má tendenciu zanedbávať pocity druhých. Najradšej si všetko urobí sama a nemá rada, keď jej  niekto pomáha pri akejkoľvek úlohe. Vedúca pozícia jej ponúka oveľa väčší komfort, ako keby mala byť podriadenou niekomu inému. Ako vodcovský typ sa často  pokúša spochybňovať zavedený poriadok alebo autoritu.  Je dobrou organizátorkou.  Je intuitívna a  často je v správny čas na správnych miestach. Má schopnosti robiť dobré rozhodnutia. Neznáša pokrytectvo.  Je súťaživá a často zo seba vydá všetko  čo má,  len aby vyhrala. Jej  citový život môže byť  dosť búrlivý, pretože túži po slobode.  Ak sa pre niečo rozhodne, alebo po niečom zatúži, je pre ňu ťažké potlačiť svoje túžby. Z tohto dôvodu sa môžu objaviť finančné ťažkosti, ktoré nikdy netrvajú dlho. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

M – Ten kto má v mene písmeno M je často vynaliezavý, dôkladný, citlivý a pracovitý. Je to niekto kto chce neustále rozvíjať svoj potenciál a rásť. Často je to veselý a optimistický človek ktorého pozitívna energia je nákazlivá. Hodí sa pre prácu vyžadujúcu si abstraktné a tvorivé myslenie vyššej úrovne. Túži po slobode a pre to aby jej dosiahol urobí čokoľvek.   Keď sa dostane od vzťahu vynaloží obrovské úsilie na to aby daný vzťah udržal. Častokrát sa vďaka tomu cíti nadradene. Ak majú toto písmeno v mene obaja partneri, prežívajú svoju lásku veľmi intenzívne. Nič im nedokáže zabrániť dostať sa ku vzťahom po ktorých túžia. Ich okolie si vždy váži ich starostlivosť a chápavosť.

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

Amália

Herečky: Amália Holm, Amália Ferriz   

Speváčka:  Amália  Rodriques

Kniha:   Amália (Kekkonenová Sylvi)

Mesto v Južnej Afrike:  Amalia  

Film:  Amália (2018)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿玛利亚

Meno  v hebrejskom jazyku –  עמליה

Meno  v japonskom jazyku –  アマリア

Meno v arabskom jazyku – أماليا

Meno v gréckom jazyku – Αμαλία

Meno v gruzínskom jazyku – ამალია

« Späť na Význam mena