Význam mena Anabela

« Späť na Význam mena

Anabela 20.08.

Aktívnym číslom tohto mena je  – zmyselný, ľudský, idealista, láskavý, oddaný 9

Meno Anabella pochádza z Amabel, starého anglo-normanského mena, ktoré je starofrancúzskym variantom latinského „amabilis“, čo znamená „milujúci“. Anabela  je ambiciózna a  častokrát aj veľmi vplyvná vynaliezavá žena, ktorá rada pomáha iným.  Je známa tým, že je pracovitá.  Jej schopnosť zostať sústredená je skutočne úžasná. Dokáže sa sústrediť, keď je všade okolo nej  chaos.  Často sa odmieta  podriadiť, ale napriek tomu pokiaľ má  slobodu rozhodovania a pohybu, vie pracovať aj v tíme pod niekým iným.  Peniaze vníma len ako prostriedok na dosiahnutie túžob. Ak nastane situácia, kedy si musí vybrať medzi vnútorným pokojom alebo peniazmi, väčšinou si vyberie pokoj.   Osoba s menom anabela je objektívna a dokáže veľmi rýchlo robiť ťažké rozhodnutia.  Pri spoznávaní nových ľudí si drží   odstup a trvá nejaký čas, kým si ich  pustí  k telu. Zvyčajne má   malú skupinu úprimných priateľov, ale všeobecne je spoločenská.  Dokáže vytvoriť  uvoľnenú atmosféru, ktorá rozosmeje a povzbudí ľudí okolo. Verí v ľudskosť, a preto je vždy milovaná priateľmi a rodinou. Miluje zábavu, je bystrá a veľkorysá. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Anabela

Herečky: Anabela Yaakov, Annabel Scholey, Annabel Oakes

Argentínsko japonská speváčka anisongu: Annabel

Kniha:  Anabela ( Lina Bengtsdotter)

Film: Anabel (2015)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  安娜贝拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  אנאבלה

Meno  v japonskom jazyku –  アナベラ

Meno v arabskom jazyku – أنابيل

Meno v gréckom jazyku – Άναμπελ

Meno v gruzínskom jayku – ანაბელ

« Späť na Význam mena