Význam mena Anastázia

« Späť na Význam mena

Anastázia 30.04.

Aktívne číslo 11 – predstavuje človeka, ktorý oceňuje krásu a prírodu a je odhodlaný urobiť svet lepším miestom.

Anastásia má grécky pôvod a znamená  vzkriesenie. Meno anastázia je ženská forma mena Anastasius – dalmatínsky svätec zo 4. storočia za čias rímskeho cisára Diokleciána. Toto meno nosila aj najmladšia dcéra ruského cára Mikuláša II. Orem iného je aj patrónkou tkáčov.

Meno Anastázia  vyjadruje silnú osobnosť s dobrými nápadmi. Je diplomatická, intuitívna a môže mať sklony k jasnovidectvu. Má výborné rozprávačské nadanie, ktorým ohuruje  ostatných. Má rada poriadok a neznáša chaos.  Je verná svojim ambíciám,  má silný vodcovský potenciál a originálne nápady.  Štruktúra je pre ňu dôležitejšia ako sloboda. Nemá rada zmeny, najmä pokiaľ ide o jej  každodennú rutinu. Niektorí ľudia ju vnímajú ako ambicióznu intelektuálku a aristokratku. Vo svojom blízkom okolí je obľúbená. Rodina a priatelia pre ňu znamenajú celý svet. Anastázia je nezávislá, kreatívna voľnomyšlienkárka a má sklony k workoholizmu. Láska a šťastie sú jej hlavnými prioritami v živote.  Túži po stabilnom a dobre organizovanom živote. Najpravdepodobnejšie povolanie: lekárka, farmaceutka, učiteľka, bankárka, hudobníčka, dizajnérka, konzultantka, zdravotná sestra, účtovníčka, sekretárka.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

S – Ľudia s písmenom S v mene sú starostliví, citliví a zmyselní ľudia. Snívajú vo veľkom a vážia si súkromie. Sú nesmierne trpezliví. Väčšinu svojho života strávia honom za potešením. Sú to romantickí idealisti ktorý na „toho pravého“ či „tú pravú“ budú trpezlivo čakať pokiaľ nevstúpi do ich života. Vedia ako z ľudí dostať ich objektívne názory. Niekedy nevedia ako sa vysporiadať s ťažkosťami a radšej niekoho požiadajú o radu než aby dôverovali svojim vlastným úsudkom a rozhodnutiam.

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Z – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

Anastázia

Herečky:   Anastásia Lin, Anastasia Griffith

Speváčka:  Anastacia Lyn Newton

Kniha:  Anastázia (Vladimír Merge)

Obec v Taliansku:  Sant’Anastasia

Film: Anastázia (1997)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿纳斯塔西娅

Meno  v hebrejskom jazyku –  אנסטסיה

Meno  v japonskom jazyku – アナスタシア 

Meno v arabskom jazyku – اناستازيا

Meno v gréckom jazyku – Αναστασία

Meno v gruzínskom jazyku: ანასტასია

« Späť na Význam mena