Význam mena Aneta

« Späť na Význam mena

Aneta 17.05.

Aktívnym číslom tohto mena je 5 – zvedavosť, prispôsobivosť v akomkoľvek prostredí, presvedčivosť.

Meno Aneta  je odvodené z latinskej formy gréckeho mena „Ánna,  z hebrejského mena „Channâh  a    znamená „milosť. 

Ste žena, ktorá je verná svojim záujmom a ambíciám. Nezávislá, kreatívna, voľnomyšlienkárka so silným vodcovským potenciálom. Práca, ktorá má veľa rutinných úloh, nie je pre vás vhodná. Vaša kariéra býva často poznačená mnohými zmenami. Dokážete sa koncentrovať aj v nevyhovujúcich podmienkach a máte vynikajúcu pamäť. Väčšinou máte dobrý odhad na ľudí.  Rýchla reakcia na vznikajúce problémy alebo meniace sa situácie je pre vás ako druhá prirodzenosť. Namiesto toho, aby ste sa báli zmeny, máte tendenciu si ju vážiť. Ste zvedavá, všetko vás zaujíma a rada idete do hĺbky jadra daných záležitostí.  Riešenie duševných alebo fyzických hádaniek je pre vás prirodzené. Vyžívate sa vo výskume a uprednostňujete vedecké fakty. Dokážete robiť viac vecí naraz.  Máte veľa oblastí záujmu, ste spoločenská, temperamentná a ste rada stredobodom pozornosti. V každom prípade sa snažíte byť  diplomatka, ktorá vie, že je dôležité počúvať druhých. Niekedy však bývate  tvrdohlavá a povrchná. Milujete zmenu a dobrodružstvo a ste nerada obmedzovaná. Napriek vašej nezávislosti však príde deň, keď si budete chcieť vytvoriť stabilný vzťah a založiť si rodinu. V mladosti vo vzťahoch nie ste príkladom lojality a stability a každý vzťah prežívate veľmi vášnivo aj keď ide len o krátke dobrodružstvo. Váš citový život je dosť búrlivý. Stabilitu v partnerstve nájdete až neskôr vo vašom živote. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Aneta

Herečky: Aneta Krejčíková, Aneta Langerová

Speváčka: Aneta Langerová

Kniha:  Aneta Langerová (Pavel Hora)

Mesto v Severnej Dakote: Aneta

Film: Aneta (2015)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿内塔

Meno  v hebrejskom jazyku –  אניטה

Meno  v japonskom jazyku –  アネタ

Meno v arabskom jazyku – أنيتا

Meno v gréckom jazyku – Η Ανέτα

Meno v gruzínskom jazyku – ანეტა

« Späť na Význam mena