Význam mena Anežka

« Späť na Význam mena

Anežka 02.03.

Aktívne číslo 22  hovorí o človeku,  ktorý je ctižiadostivý,  idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny. 

Meno Anežka má grécky pôvod  význam mena  je čistá, cudná. Toto meno v spojení s priezviskom môže zmariť šťastie, spokojnosť a úspech, ale taktiež môže spôsobiť oslabenie srdca, pľúc, priedušiek a vylučovacieho ústrojenstva. Anežky majú radi veci správne zorganizované a ak niečo začnú tak to dotiahnu do konca. Sú zvedavé a majú dobré pozorovacie schopnosti, ktoré im umožňujú správne analyzovať situácie. Berú život  veľmi vážne a  kvôli tomu sa často dostávajú do depresívnych nálad. Sú mierumilovné, tvorivé  a láka ich práca vonku  v prírode, kde zažívajú pokoj a pohodu. Sú technicky zdatné a pozorné k detailom. Sú trpezlivé, konzervatívné, komunikatívne a  často vedia  viac, ako povedia.  Majú záujem o hlbšie aspekty života. Vo svojom osobnom živote pôsobia veľmi jemne a žensky, túžia po nehe a láske. Majú radi zmeny. Sú intuitívnymi  idealistkami, ktoré potrebujú uznanie, aby cítili naplnenie.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

Z  – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno Z, sú veľkorysí a viac myslia na iných ako na seba. Sú výbornými spoločníkmi. Dokážu si poradiť aj s náročnejšími problémami a ísť ďalej. Mali by sa naučiť plniť svoje sny a nápady, inak budete trpieť depresiami.

K – Ľudia s písmeno K v mene sú väčšinou veľmi starostliví, milí a veľkorysí. Hoci sú často pri spoznávaní nových ľudí plachí, časom sa otvoria a stanú sa veľmi dobrými priateľmi. Sú veľmi praktickí a nezaoberajú sa drobnosťami. Dosiahnutie materiálneho úspechu je pre nich nesmierne dôležité. Často vynikajú v profesiách kde sú stredobodom pozornosti. S partnermi sú  zmyselný a vášniví a veľmi romantický. 

Anežka

Herečky:   Anežka Rusevová, Anežka Pithartová

Speváčka: Anežka Binková

Kniha:  Anežka Česká (Hana Whitton)

Film: Anežka (2019)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿内日卡

Meno  v hebrejskom jazyku –  אנז’קה

Meno  v japonskom jazyku –  アネシュカ

Meno v arabskom jazyku – أنيكا

Meno v gréckom jazyku – Ανεζκα

« Späť na Význam mena