Význam mena Angela

« Späť na Význam mena

Angela 11.03.

Aktívne číslo 22  hovorí o človeku,  ktorý je ctižiadostivý,  idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny. 

Meno Angela je odvodené z gréckeho slova ángelos (ἄγγελος), čo znamená anjel alebo „boží posol“.  Iným pomenovaním mena Angela je Angelika, avšak numerologická hodnota mena Angelika je 6 – preto aj inak ovplyvňuje svoju nositeľku. Angela je žena, ktorá miluje svoj domov. Je aktívna, zodpovedná a dôveryhodná. Rada sa stará o druhých a často je vyzývaná k tomu, aby uzmierila rozhádaných ľudí. Je loajálna. Zvyčajne je obdarená úžasnými manažérskymi schopnosťami a  vie dobre riešiť komplikované situácie. Problémy rieši s trpezlivosťou. Do hádky sa s ňou radšej nepúšťajte, pretože prehráte. Má rada prírodu a je kreatívna. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

G – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno G,  musia mať všetko naplánované a väčšinou všetky svoje plány dotiahnu až do konca. Sú praktickí, talentovaní a väčšinou úspešní. Sú  intelektuáli,  majú dobré analytické myslenie, ale majú tendenciu byť pefekcionisti.

E – Ľudia, ktorí majú v mene písmeno E, sú veľkí intelektuáli a majú silnú potrebu svoje myšlienky zdieľať s inými ľuďmi. Pokiaľ ich partner nedisponuje dobrými komunikačnými schopnosťami, nebudú mať pre neho pochopenie a to isté platí aj o ostatných ľuďoch, ktorí  potom nemajú šancu na priateľstvo s nimi. Pokiaľ je to možné, snažia sa hádkam vyhýbať. Títo ľudia bývajú ambiciózni a majú sklon hromadiť, čo môže byť škodlivé. 

L – Ľudia s písmenom L v mene, sú skeptickí pokiaľ neobdržia jasný dôkaz toho čo počuli. Vždy sa všetkému odovzdajú na plno a ak je niečo v rozpore s ich vierou neváhajú sa pre svoje presvedčenie obetovať. Ak im niekto chce ukázať svoju lásku, náklonnosť či uznanie, musí tak učiniť skrz skutky – nie iba slová. Ide o bežné prejavy lásky ako napríklad objatia, nežné dotyky, spoločne strávené chvíle – jednoducho čokoľvek čo je možné vidieť a precítiť. Všetko čo tento človek robí, musí mať nejakú určenú hodnotu. Keďže je pre nich nesmierne dôležité mať romantický vzťah, ich ideálnym partnerom je niekto kto by ich mohol intelektuálne stimulovať. 

Angela

Herečky:   Angela Basset, Angela Watson

Speváčky: Angela Gossowová, Angela Lansburyová

Bývalá nemecká kancelárka: Angela Merkelová  

Kniha: ANgela Merkel (Matthew Qortrup) 

Film: Angel-A (2005)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  安吉拉

Meno  v hebrejskom jazyku –  אנג’לה

Meno  v japonskom jazyku –  アンジェラ

Meno v arabskom jazyku – أنجيلا

Meno v gréckom jazyku – Άντζελα

« Späť na Význam mena