Význam mena Anita

« Späť na Význam mena

Anita 26.07.

Aktívnym číslom tohto mena je 9  – zmyselnosť, ľudskosť, idealizmus, láskavosť, oddanosť.

Meno Anita je  španielska verzia Anny, ktoré  pochádza z mena Hannah, čo znamená “milosť alebo pôvab”. 

Máte pevný charakter,  odhodlanie,  zdravý cynizmus a ste perfekcionistka. Tieto vlastnosti vám  pomáhajú dosiahnuť vo vašom živote úspech. Ľudia vás vnímajú  ako ženu, ktorá je pôsobivá, elegantná a noblesná. Máte vlastnosti spoločné pre hercov, tanečníkov a performerov. Ľudia obdivujú vaše  sebavedomie. Ste spoločenská a trvá vám len pár minút na to, aby ste zistila,  aký má človek charakter.  Chcete urobiť tento svet lepším miestom a túžite po spravodlivosti a rovnováhe. Občas pôsobíte uzavreto a tajnostkársky ale je to preto, že sa snažíte nájsť zmysel života. Nerobíte rozdiely medzi chudobnými či bohatými – máte rada ľudí  zo všetkých spoločenských vrstiev. Musíte si dávať pozor na ješitnosť, ktorá vám spôsobuje zbytočné komplikácie – často cítite horkosť, ak vás  ostatní neocenia.   Ste nezávislá,  zvedavá, humanitná, veľkorysá a rada filozofujete. 

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

I – Ak Vaše meno obsahuje písmeno I, nemáte problémy s prejavovaním vašich citov, ale nájsť dobrého partnera  je už niečo celkom iné. Toľko sa naháňate za blahobytom, že máte problém usadiť sa. Ich nadchnutie pre vec sa často môže rozplynúť do prázdna a ich zápal pre vec zmizne. Stále sa ženú za akoukoľvek formou blaha, spokojnosťou a pozitívnymi emóciami – čo z nich však tiež robí úžasných milencov. Majú vysoké nároky pri hľadaní partnera keďže hľadajú svoj vlastný blahobyt a teda im nájdenie ich druhej polovičky trvá častokrát dlhšie. Napriek svojej rafinovanosti a očarujúcej povahe sú to často veľmi váhaví ľudia, čo môže byť celkom problém ak musia čeliť veľkým rozhodnutiam.  Sú schopný viesť veľké spoločnosti hoci mnohokrát musia činiť veľké obete – avšak pre veľký úspech je vždy nutné niečo obetovať. 

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

Anita

Herečky:   Anita Egberg, Anita Mui

Speváčka: Anita Pointer

Kniha:  Anita v sedle (Lise Gastová)

Mesto v Iowa: Anita 

Film: Anita (2021)

Meno  v hebrejskom jazyku –  אניטה

Meno  v japonskom jazyku –  アニタ

Meno v arabskom jazyku – أنيتا

Meno v gréckom jazyku – Ανίτα

Meno v gruzínskom jazyku – ანიტა

« Späť na Význam mena