Význam mena Anna

« Späť na Význam mena

Anna 26.07.

Aktívne číslo tohto mena je 3 – inteligentná schopná, má zmysel pre krásu, tvorivá, má obratné jednanie s ľuďmi, prispôsobivá.

Meno Anna k nám pochádza z hebrejského slova חַנָּה (Ḥannāh alebo ‎Chanah), čo znamená „milosť“ alebo „priazeň“. Toto meno nosila aj Svätá Anna – matka Panny Márie.

Anna je veľmi pohodová, spoločenská a miluje umenie. Vynakladá všetko úsilie na to, aby získala pozornosť ostatných. Je ambiciózna a je známa tým, že veci doťahuje do konca. V každej situácii sa snaží byť objektívna a dokáže veľmi rýchlo urobiť ťažké rozhodnutia. Jej priateľská povaha jej pomáha nájsť si v živote veľa priateľov.  So svojimi sociálnymi zručnosťami, dokáže vybudovať výborné prostredie takmer všade. Má prirodzenú schopnosť povzbudiť frustrovaných ľudí tak, aby sa v živote posunuli vpred. Miluje zábavu a užíva si život. Je kreatívna, nápaditá, vynaliezavá a  umelecká.  

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

N – Ľudia s písmenom N v mene majú sami na seba vysoké nároky a očakávajú od seba len to najlepšie. Jedným z ich hlavných cieľov je mať úspešný pracovný život. Dokážu si udržať vzťah a aby sa nedošlo k nedorozumenia s okolím prejavujú svoje emócie veľmi zreteľne. Žijú v danej chvíli a sú skvelými poslucháčmi. Musia sa poučiť z vlastných chýb aby ich už nikdy nezopakovali a dokážu prekonať všetky ťažkosti ktoré im do cesty život postaví. 

Anna

Herečky: Anna Geislerová, Anna Kendrick, Anna Polívková

Speváčka: Anne – Marie

Kniha:  Anna (Ammy Odell)

Mesto v Texase: Anna

Film: Anna (2019)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  安娜

Meno  v hebrejskom jazyku –  אנה

Meno  v japonskom jazyku –  アンナ

Meno v arabskom jazyku – آنا

Meno v gréckom jazyku – Άννα

Meno v gruzínskom jazyku – ანა

« Späť na Význam mena