Význam mena Arpád

« Späť na Význam mena

Arpád 13.02.

Aktívne číslo 22  hovorí o človeku,  ktorý je ctižiadostivý,  idealistický, má zmysel pre podnikanie a je často nervózny. 

Význam slova Arpád je podľa maďarského pôvodu „semeno“. Avšak biblický význam slova Arpád je „svetlo vykúpenia“. Toto meno nosil aj maďarský panovník z 13. storočia, ktorý viedol svoj ľud do Uhorska. Je považovaný za maďarského národného hrdinu.  Arpád  je inteligentný a vládne úžasnými manažérskymi schopnosťami . Vie veľmi dobre riešiť komplikované situácie a trpezlivo riešiť problémy. Je to hrdý človek, ale  nie je  arogantný. Môže dosiahnuť veľké úspechy v živote vzhľadom na loajálnu povahu a obrovské vedomosti. Je veľmi trpezlivý, dôveryhodný a spoľahlivý, ale v niektorých prípadoch býva náladový. Ľudia s menom Arpad sú zvyčajne veľmi talentovaní a často majú skvelé nápady. Je  typický svojou filozofickou  povahou.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

P – Ľudia ktorí majú v mene písmeno P, sú zábavní a akční jedinci plní energie. Radi diskutujú, ale pred tým než niečo vypustia z úst si to dobre premyslia. Sú tvoriví, súťaživí, prirodzene dôverčiví a vždy otvorení akýmkoľvek zmenám. 

D – Ak Vaše meno obsahuje písmeno D, dáva Vám vibrácie vášnivého, ale lojálneho človeka. Ak sa pre niečo rozhodnete, takmer vždy to dotiahnete do konca a to sa týka aj záležitosti vzťahov. Ak si niekoho obľúbite ste starostlivý a láskavý. Ak však nenájdete emocionálnu rovnováhu, väčšinou Vás to veľmi rozhodí.  Musíte si dávať pozor na žiarlivosť a netrpezlivosť. Máte umelecké nadanie, ale aby ste dosiahli úspech je potrebné vyvinúť veľa úsilia. 

Arpad

Herci:   Arpád Balogh, Arpád Juhasz

Speváci: Arpád Szarvas, Árpád Darasz

Spisovateľ: Arpád Soltész 

Staroveké mesto v severozápadnej Sýrii: Arpad

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿帕德

Meno v hebrejskom jazyku –  ארפד

Meno  v japonskom jazyku –  アルパッド

Meno v arabskom jazyku – أرباد

Meno v gréckom jazyku: Αρπατ

« Späť na Význam mena