Význam mena Artur

« Späť na Význam mena

Artur meniny 05.01.

Aktívne číslo tohto mena je 6 –  veselosť, štedrosť, harmónia, nežnosť.

Zdá sa, že meno Artur má viac pôvodov než len jeden. Poniektorí sa domnievajú, že meno Artur má keltský význam a znamená “silný ako medveď”. Iný tvrdia, že meno Artur má rímsky pôvod  a pochádza z rímskeho rodu Artorius – “vznešený, odvážny”. V Írsku je toto meno odvodené z írskeho umenia a znamená “kameň”. Aj keď nie je celkom jasné odkiaľ toto meno pochádza, väčšina národností sa viac menej zhodne na význame “medveď”.

Toto meno nosil Arthur Wellesley, vojvoda z19. storočia, ktorý porazil Napoleona v bitke pri Waterloo.

Muž s týmto menom pôsobí veľmi uzavreto, rezervovane a hanblivo. Má vrodenú nedôveru k ľuďom a veľkú dávku sarkazmu. Nevie sa uvoľniť, ani sa smiať len tak  bez dôvodu. Býva  náladový a   preto je potrebné, aby sa už v detstve naučil lepšie zvládať svoje emócie. Je nedôverčivý a občas aj veľmi sarkastický no napriek tomu má   priateľstvo  v jeho živote dôležité miesto. Jeho najväčším problémom sú jeho požiadavky voči sebe a ostatným.   Vždy vo všetkom hľadá nejaké skryté významy. Často  zdá, že je paranoidný, lebo každého považuje za útočníka. Ak si určí  svoje priority, potom nájde bezpečný a stabilný život. V opačnom prípade bude celý život zúfalo hľadať šťastie (hoci šťastie už dávno môže byť vedľa neho)!  Celý život dokáže milovať tajne a dlho trvá, kým sa odhodlá prejaviť svoje city navonok. Vie sa veľmi dobre orientovať v rôznych témach a dokáže vyjadriť svoje schopnosti v niekoľkých oblastiach. Avšak potrebuje mať pocit bezpečia a istoty na to, aby mohol  dosahovať dobré výsledky. Napriek tomu, že často pracuje usporiadane a neorganizovane zároveň (čím je vo svojej podstate  svojim spôsobom nenahraditeľným) a má svoj vlastný rytmus, dokáže vždy podať dobrý výkon na profesionálnej úrovni. Rešpektuje zákony a zavedený poriadok, čo z neho robí dobrého pracovníka.  Peniaze vníma iba ako prostriedok na nasýtenie svojich túžob, čo spôsobuje finančnú nerovnováhu.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu. 

R – Človek s písmenom R v mene je neuveriteľne inteligentnou osobou ktorá sa dokáže dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si prizná vlastné chyby a vyjadrí svoj názor ak ho niečo trápi. Nie je citlivý. Vo vzťahu hľadá niekoho kto sa mu vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

T – Osoby s písmenom T v mene sú vodcovia. Nemajú radi zmeny či rady iných, majú svoje zabehané rutiny ktoré im dodávajú pocit istoty a bezpečia a veľmi neradi ich menia. Veľmi veria v svoje schopnosti a akonáhle si vytvoria v hlave nejaký plán budú sa ho držať až  do konca.  Napriek ich veľkorysosti a romantickej duši majú za sebou často priveľa vzťahov keďže sa veľmi ľahko zamilujú. Dokážu svoje vzťahy rozplánovať a viesť ich podľa týchto daných plánov. 

U – Ktokoľvek s písmenom U v mene prežíva najviac šťastia ak sa v jeho živote objaví láska a romantika. I keď práve nie je zaľúbený hľadá niekoho výnimočného. Je veľmi štedrý a obrovskú radosť mu prináša aj rozdávanie darov iným. Je empatický svoj život veľmi rád žije ako by to bol sitkom či tragédia vďaka čomu je často na akejsi emočnej horskej dráhe – raz je hore a raz dolu. Nie je práve prispôsobivý a vždy chce mať všetko dokonalé hoci to môže pre neho byť náročné.

Artur

Herci:   Arthur Conan Doyle, Arthur Darvill

Speváci: Arthur Brown, James Arthur

Kniha:  Arthur (Ursula Wolfart)

Neregistrovaná komunita v Kanade:   Arthur

Film: Artur: Ťažký život milionára (2011)

Meno v zjednodušenom čínskom jazyku –  阿图尔

Meno v hebrejskom jazyku –  ארתור

Meno  v japonskom jazyku –  アーター

Meno v arabskom jazyku – ارتور

Meno v gréckom jazyku – Αρτούρ

Meno v gruzínskom jazyku – არტურ

« Späť na Význam mena