Význam mena Barbara

« Späť na Význam mena

Barbara meniny – 4.12.

Aktívnym číslom tohto mena je  7 – tajomný, skúmavý, melancholický, má zmysel pre priateľstvo.

Meno Barbara má grécky pôvod a znamená “cudzinka”. Toto meno nosila aj Svätá Barbara z Nikomédie.

Ste temperamentná, materialistická,  sebestačná, milujete ovládanie druhých, náladová a  prefíkaná. Vaša myseľ zvyčajne žije vo „svete snov“, kde je schopná posúvať udalosti alebo veci tak, ako sa Vám  páči. Máte tendencie byť náladová. Vaše reakcie na ľudí sa líšia podľa toho, ako sa cítite. Inšpiruje vás  povzbudenie od ostatných,  no podozrievate  ich zámery. Často prežívate vnútorné turbulencie pri neschopnosti povedať, čo máte na mysli a potom trpíte  veľkou osamelosťou kvôli nedorozumeniam.  Je  pre Vás oveľa jednoduchšie svoje hlbšie myšlienky a pocity napísať na papier ako povedať nahlas.Túžite po náklonnosti, ale málokedy nájdete niekoho, kto rozumie vašej povahe. Z hľadiska lásky ste komplikovaná. Na jednej strane chcete od partnera úplne všetko, ale na druhej strane sa odmietate vzdať svojej slobody a nárokujete si svoju nezávislosť. Máte sklony udržiavať vzťahy nasilu, čo môže viesť k žiarlivosti a rozchodom. Vo vzťahoch potrebuje  obdivovať a byť obdivovaná. 

B – Ak vaše meno obsahuje písmeno B, dáva Vám vibráciu očarujúceho človeka, ktorý je obdarený dobrou intuíciou a rád experimentuje. Túžite po láske a ste schopný pre ňu spraviť takmer čokoľvek. Väčšinou trvá nejaký čas, než dokážete zdieľať svoje pocity s okolím. Radi pomáhate ostatným, ale vo svojom vnútri  niečo vždy očakávate na oplátku. Radi experimentujete. Máte sklony k depresiám a pokiaľ nimi začnete trpieť, bude veľmi ťažké vás z nich dostať. Máte sklony k lenivosti.

A – Ak Vaše meno obsahuje písmeno A, dáva Vám vibrácie človeka, ktorý je neustále nápomocný svojmu okoliu. Ak niekto potrebuje poradiť, viete byť výborný poradca. Čo chcete to väčšinou aj dostanete. Vďaka tomu sa pri Vás ľudia cítia pohodlne. Pokiaľ sa jedná o lásku ste realista, hoci mnohí by mohli tvrdiť opak. Ste charizmatický človek, ktorý je často obklopený priateľmi. Ste radi stredobodom pozornosti a máte vlastný štýl, ale veľmi Vám záleží na názore okolia. Vždy sa usilujete o rovnováhu.  

R – Ľudia s písmenom R v mene sú neuveriteľne inteligentnými a dokážu sa dostať zo všetkých problémov. Bez zaváhania si priznajú vlastné chyby a vyjadria svoj názor ak ich niečo trápi. Nie sú citliví. Vo vzťahu hľadajú niekoho kto sa im vyrovná po fyzickej aj intelektuálnej stránke. Je pre nich nesmierne dôležité naučiť svoje okolie robiť veci lepšie. Berú to ako svoju povinnosť, hoci okolie to tak často nemusí vnímať.  

barbara

Herečky:  Barbra Streisand, Barbara Hershey, Barbara Lang

Speváčky:  Barbara Basiková, Barbra Streisand 

Film: Barbara (2012),

Spisovateľka: Barbara Eskin, Barbara Nesvadbová

Santa Barbara V Kalifornii, Austrálii, Brazílii atď.

Sopka: Santa Barbara na ostrove Terceira v Azorách

Meno Barbara  v tradičnej čínštine –  芭芭拉 

Meno Barbara  v hebrejskom jazyku –  ברברה

Meno Barbara v zjednodušenom čínskom jazyku – 芭芭拉  

Meno Barbara v japonskom jazyku –  バーバラ

Meno  Barbara v arabskom jazyku –  باربرا

« Späť na Význam mena